Apple Vision Pro Diğer Ülkelere Ne Zaman Gelecek

Apple Vision Pro Diğer Ülkelere Ne Zaman Gelecek WWDC23 etkinliğinde tanıtılan Apple Vision Pro, ilk olarak yalnızca ABD’de satışa sunulacak. Apple’ın resmi açıklamasına göre, bu karma gerçeklik başlığı 2024’ün başında ABD pazarında piyasaya sürülecek.

Apple Vision Pro Diğer Ülkelere Ne Zaman Gelecek

Ancak diğer ülkelerdeki satışa ne zaman başlanacağı henüz net değil. Tahminlere göre, başlangıçta İngiltere, Almanya, Fransa gibi Avrupa ülkeleri ile Kanada ve Yeni Zelanda gibi ülkelerde satışa sunulması muhtemel görünüyor. Türkiye de dahil olmak üzere birçok ülkede ise 2025 yılında satışa çıkması beklenen bu ürünün hiç gelmemesi ihtimali de bulunuyor.

Apple Vision Pro Diğer Ülkelere Ne Zaman Gelecek
Apple Vision Pro Diğer Ülkelere Ne Zaman Gelecek

Geç çıkış nedeniyle Apple Vision Pro’nun yurtdışında oldukça yüksek fiyatlarla satılması bekleniyor ve kesinlikle 2024 içinde kara borsada astronomik fiyatlarla bulunabileceği öngörülüyor. Apple Vision Pro Diğer Ülkelere Ne Zaman Gelecek Apple’ın sınırlı sayıda üreteceği belirtilen ürün, kendi ülkesinde piyasaya sürülmesini beklemeyenlerin 5.000 ila 9.000 dolar arasında veya daha da yüksek fiyatlar ödemesi gereken bir teknolojik oyuncağa dönüşecek.

Bu arada, Apple Vision Pro, Apple’ın alanındaki tek çözümü olmayacak. “Pro” bir cihaz olan Apple Vision Pro’nun yanı sıra daha uygun fiyatlı bir seçeneğin de 2025 itibarıyla Vision serisine ekleneceği iddia ediliyor. Vision Air veya Vision Lite gibi isimlerle adlandırılması muhtemel bu ürün, daha düşük bir fiyatla geniş bir kitleye hitap edebilir ve Apple’ın alandaki milyarlarca dolarlık gelirini sağlayan ana cihaz olabilir. Apple Vision Pro Diğer Ülkelere Ne Zaman Gelecek Söz konusu uygun fiyatlı model, daha düşük kalitede bir ekran, daha az kamera ve sensör sistemi ile daha güçsüz işlemcilerle birlikte gelebilir. Bu şekilde fiyat düşünülerek daha ekonomik bir seçenek sunulması mümkün olabilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu