En Ucuz İnterneti Kullanan Ülkeler

En Ucuz İnterneti Kullanan Ülkeler, En Ucuz İnternet Hangi Ülkede Belli Oldu Yakın zamanda yapılan araştırmadan en ucuz interneti kullanan ülkeler belli oldu. Peki Türkiye bu ülkeler arasında kaçıncı sırada yer alıyor. Cevabı için okumaya devam edin.

En Ucuz İnterneti Kullanan Ülkeler

Artık internet hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline geldi. En Ucuz İnterneti Kullanan Ülkeler Artık internet sadece sörf yapmak veya boş zamanımızı değerlendirmekten çok iyisini bizler için sunuyor. Son zamanlarda yaşanmış olan pandemininde etkisiyle birlikte insanlar artık evinde çalışıyor.

Bu durumda hiç şüphesiz kullanıcıların interneti daha fazla kullanması anlamına geliyor. Peki en ucuz interneti kullanan ülkeler hangileri? Türkiye bu ülkeler arasında kaçıncı sırada. İşte cevabı…

Dünyada En Ucuz İnternet Nerede

İnternet ilk zamanlarda sadece bilgisayar üzerinden ulaşılabilen bir kaynaktı. Ancak teknolojinin hızla gelişmesi sayesinde internet telefonlarımıza kadar geldi. Dünyada En Ucuz İnternet Nerede Telefonu olan birçok kişinin mutlaka bir internet paketi vardır. Bu paket insanlarla haberleşme, internette sörf yapma, sosyal medya üzerinden arkadaşlarıyla konuşma gibi birçok şeyi yapmamıza olanak tanımaktadır. Peki hayatımızın vazgeçilmezi olan internette kadar para ödüyoruz?

Cable.co.uk sitesinin yapmış olduğu bir araştırmada ülkelerin ödemiş oldukları internet paralarını bizlere sunuyor. Bu araştırmaya göre interneti en ucuzu kullanan ülke belli oldu. En Ucuz İnterneti Kullanan Ülkeler Araştırma çok kapsamlı olduğu için 233 ülke araştırmada bulunuyor. Sunulan bu rapor 1 GB’lık mobil veri başına alınmış fiyat listesini gösteriyor. İsterseniz lafı daha fazla uzatmadan listeyi sizlerle paylaşalım.

En Ucuz İnternet Hangi Ülkede

Yapılan araştırmaya göre İsrail 0.04 $ ile en ucuz interneti kullanan ülkelerin başında geliyor. En Ucuz İnternet Hangi Ülkede İsrail’i 0.12 $ ile İtalya takip ediyor. 0.14 dolarlık 1 GB başına ücret ödeyen ülke San Marino ise listede üçüncü sırada kendisine yer buluyor. Hindistan, Fransa, Moldova ve Kırgızistan gibi ülkeler listenin ilk 10 sırasında yer alan diğer ülkeler oluyor.

 En Ucuz İnterneti Kullanan Ülkeler
En Ucuz İnterneti Kullanan Ülkeler

Türkiye İlk 20 Ülke Arasına Girmeyi Başardı

Yapılan sıralamada Türkiye 18. sırada yer alıyor. Rapor sonucunda Türkiye’de 1 GB mobil veri interneti için ödenen ücret 0.39 $ olarak belirleniyor. Bugünün döviz kuru ile karşılaştırdığımızda bu fiyat 6 lira 97 kuruşa denk geliyor. Biz Türkiye’nin bu sıralamada ilk yirmiye girmesine epey bir şaşırdık açıkçası.

En Ucuz İnternet Hangi Ülkede Çünkü ülkede bulunan dolar kurunun gitgide artması internet fiyatlarınıda belli oranda arttırıyor. Ancak Cable.co.uk sitesinin yapmış olduğu araştırma sonucunda Türkiye ilk 20 içerisinde kendisine yer buluyor. İnternet Kotası Neden Çabuk Bitiyor Yazımızı Okumanızı öneririz.

En Ucuz İnterneti Kullanan Ülkeler
En Ucuz İnterneti Kullanan Ülkeler

Diğer taraftan bir dünya devi olan Amerika’nın 1 GB başına ödediği fiyat 5. 62 $. Bu fiyat Amerika Birleşik devletleri’nin listede 202. sırada kendisine yer bulmasını sağlıyor. En Ucuz İnterneti Kullanan Ülkeler Bir diğer dünya devi olan Güney Kore ise 1 GB mobil veri başına 12. 55 $ ödüyor. Güney Kore ödemiş olduğu bu internet ile 224. sırada yer alıyor. Yapmış olduğu teknolojiler ile adından sıkça söz ettiren Japonya ise 3 85 $ ücret ödeyerek listede 182. sırada yer alıyor

İşte sitenin yayınlamış olduğu ülkelerin kullandıkları en ucuz internet fiyatları listesi

 

 

NUMARA

 

ÜLKE ADI

 

GB BAŞINA FİYAT

 

1

 

İsrail

 

0.04 Dolar

 

2

 

İtalya

 

0.12 Dolar

 

3

 

San Marino

 

0.14 Dolar

 

4

 

Fiji

 

0.15 Dolar

 

5

 

Hindistan

 

0.17 Dolar

 

6

 

Kırgızistan

 

0.17 dolar

 

7

 

Fransa

 

0.23 Dolar

 

8

 

Moldova

 

0.26 Dolar

 

9

 

Uruguay

 

0.27 Dolar

 

10

 

Nepal

 

0.27 Dolar

 

11

 

Sri Lanka

 

0.27 Dolar

 

12

 

Bangladeş

 

0.32 Dolar

 

13

 

Pakistan

 

0.36 Dolar

 

14

 

Haiti

 

0.37 Dolar

 

15

 

Özbekistan

 

0.37 Dolar

 

16

 

Kazakistan

 

0.37 Dolar

 

17

 

Tayland

 

0.38 Dolar

 

18

 

Türkiye

 

0.39 Dolar

 

19

 

Butan

 

0.39 Dolar

 

20

 

Monaco

 

0.40 Dolar

 

 

Cable.co.uk sitesinin yapmış olduğu araştırmada ülkelerin kullanmış olduğu internet fiyatları bu şekilde. En Ucuz İnternet Hangi Ülkede Biz bu yazımızda sizlere internet kullanımına GB başına en az para ödeyen ilk 20 ülkeyi sıraladık. En Ucuz İnterneti Kullanan Ülkeler İsterseniz Cable.co.uk sitesine giderek listenin tamamına göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu