Bilgisayara Windows 10 nasıl yüklenir?

Bilgisayara Windows 10 nasıl yüklenir? Ve bilgisayara Flash bellekten nasıl format atabilirsiniz? Öncelikle elinizde en az 8 gb hafızası olan bir Flash bellek,Rufus uygulaması ve Windows’u indirebilmeniz için internet bağlantısına ihtiyacınız olacaktır. Bütün bunlar hazırsa işlemlere başlayabilirsiniz. Şimdi sıra geldi Windows 10 u indirmeye, Microsoft, Windows 10 u bilgisayarınıza indirmeniz için çok kullanışlı bir uygulama tasarladı. Bu uygulamanın adı ” MediaCreationTool. axe ” Bu uygulamayla Windows 10 u bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Şimdi MediaCreationTool. axe uygulamasını çalıştırınız. Karşınıza gelen sayfada birkaç şeyi hazırlıyoruz yazısı çıkacaktır.

Bilgisayara Windows 10 nasıl yüklenir?

Biraz bekleyiniz. Sonra açılan sayfada lisans koşulları için izin isteyecektir. Bunları kabul etmelisiniz yoksa devam edemezsiniz. Kabul ettikten sonra karşınıza gelen sayfada iki seçenek göreceksiniz. Burada çok dikkatli olmalısınız. Sizin seçmeniz gereken başka bir bilgisayar için yükleme medyası oluştur seçeneğini seçmek olmalıdır. Açılan sayfada bu bilgisayar için önerilen seçenekleri kullan yazısına tıklamalısınız. Yine karşınıza başka bir sayfa açılacaktır. Bu açılan sayfada da İso dosyası seçeneğini seçip dosyanın bilgisayarınıza inmesini bekleyiniz. İnternet hızınıza bağlı olarak dosyanın inme süresinde farklılıklar olacaktır. Bilgisayara Windows 10 nasıl yüklenir? Windows 10 İso dosyası indikten sonra İso dosyasını masa üstüne çıkartınız. Daha sonra Rufus programını çalıştırınız. Üstte Flash belleğinizin adını görmeniz gerekmektedir. Gördüyseniz altta seç yazısını göreceksiniz. Seç yazısına tıkladıktan sonra indirmiş olduğunuz Windows 10 İso dosyasını seçiniz. Seçtikten sonra gerekli olan bütün seçenekler seçilecektir. Burada dikkat edilmesi gereken konu, eğer bilgisayarınız 2012 öncesi bir modelse MBR 2012 sonrası bir model ise GPT yi işaretlemelisiz. Sonra başlat ı tıklayınız. Ve Windows 10 Flash belleğe kurulmaya başlayacaktır. Kurulum işi bittikten sonra kapat seçeneğini seçiniz ve artık Windows 10 kuruluma hazır halde olacaktır. Şimdi bilgisayarınızı kapatınız ve Bios a girip Boot sekmesinden Seurce Boot ayarlarını Disabled yapıp bilgisayarınızın F10 tuşuna basıp evet deyiniz. Ve şimdi bilgisayarınız Usb Flash bellekten başlayacaktır.

Bilgisayara Windows 10 nasıl yüklenir
Bilgisayara Windows 10 nasıl yüklenir

Karşınıza çıkan adımları takip ettiğinizde Windows 10 bilgisayarınıza kurulacaktır. Kurulum işlemi bittikten sonra, bilgisayarınızın sol alt kısmında arama yerine güncellemeleri denet yazınız. Bilgisayara Windows 10 nasıl yüklenir? Karşınıza Windows Update yazan bir ekran gelecektir. Burada güncellemeleri denetle yazısına tıkladığınızda Windows 10 için gerekli olan Driverler yüklenecektir.

Flash belleğe Windows 10 Pro İso dosyası hazırlama

Bilgisayarınıza Rufus programını kullanarak Windows 10 Pro İso dosyasını Flash belleğe yazdırma işlemleri! Bilgisayarınıza format atmak için Flash belleğe Windows 10 Pro İso dosyası hazırlama işlemini nasıl yapmalısınız! Bilgisayarınızı kullanmaya başladıktan belirli bir zaman sonra yani bir seneyi geçen kullanımlardan sonra mutlaka bilgisayarınızda kasmalar başlayacaktır. Bu durumdan kurtulmak için bilgisayarınızı sıfırlamak başka bir deyişle format atmak gereklidir. Flash belleğe Windows 10 Pro İso dosyası hazırlama  Bilgisayarcıya gidip para vermektense, kendiniz evde bu işlemi yapabilirsiniz. Şimdi size bilgisayarınıza Flash bellekten format atmak için Windows Flash belleğe nasıl yapılır detaylıca anlatmaya çalışacağız. Bu işlemi yapabilmeniz için öncelikle evinizde bir internet bağlantınız olmalıdır. Bir adet en az 8gb boyutunda bir adet Flash bellek ve internetten indirdiğiniz Rufus adında bir uygulamaya ihtiyacınız olacak. Bu sandıklarımız tamamsa, şimdi Microsoft sayfasına gidip hangi işletim sistemini kullanmak istiyorsanız onu indirmelisiniz. Günümüz bilgisayarlarının düşünüldüğünde en yaygın olan Windows 10 Pro yu tercih edebilirsiniz. Bunu indirirken bilgisayarınızın hangi işletim sistemini desteklediğini araştırıp 32 bit da 64 bit hangisiyse Windows 10 Pro yu indirmelisiniz. İndirme işlemi bittikten sonra indirmiş olduğunuz Windows 10 Pro İSO dosyasını masa üstüne çıkartınız. Daha sonra Flash belleğinizi bilgisayarınıza takip biçimlendirmelisiniz. Biçimlendirme işlemi bittikten sonra Rufus uygulamanızı açınız. Bilgisayara Windows 10 nasıl yüklenir? Üste Flash belleğinizin adını görmelisiniz. Sonra biraz aşağıda seç yazısına tıklayıp masa üstüne indirdiğiniz Windows 10 Pro İSO dosyasını seçip başka hiçbir ayara dokunmadan en altta başlat butonuna basınız. Windows 10 Pro Flash belleğe yazılma işlemi başlayacaktır. İşlem sona erdikten sonra Rufus programında kapak butonuna tıklayınız. Ve böylelikle Windows 10 Pro yu Flash belleğini yazdırmış oldunuz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu