Dünyanın En Pahalı 10 Tırı

Dünyanın en pahalı 10 tırı, en güzel tırlar, dünyada ki en güçlü tırlar, en iyi tır markaları, rampada en güçlü tırlar vb… tır modellerini sizler için hazırladık.

Dünyanın En Pahalı 10 Tırı

Tırlar her gün yüzlerce ton yük taşıyorlar, bu yüzden en uzun yollarda bile en ağır yükleri taşımak için iyi motorlara ihtiyaç duyuyorlar. Teknolojideki ilerlemeler, günümüzde ağır vasıtalar olmasına rağmen lüks ve konforlu iç mekanlara sahip çarpıcı, büyük ve havayı kirletmeyen tırlara sahip olmayı mümkün kılmıştır. Ancak beklendiği gibi, bu özellikler çoğunlukla piyasadaki en pahalı araçlarda bulunur. Bu listede 2019 yılında piyasaya sürülen dünyanın en pahalı 10 tırının bir listesini bulacaksınız.

10.Volvo FH16 Classic

Fiyat Etiketi: Yaklaşık 100.000 ABD Doları

Dışarıdan bakıldığında güzel ve çekici olan bu tırın kaputunun altında bir canavar var. Volvo FH16 Classic, en pahalı tırlardan biridir, aynı zamanda Avrupa pazarındaki liderler markalar arasında. Uzun mesafeli yolculuklar için ideal, 750 beygirlik güçlü bir  motora sahip. Aynı zamanda 44-120 ton arasında değişen geniş yük kapasitelerinin yanı sıra geniş iç mekana ve gelişmiş sürücü destek fonksiyonlarına sahiptir. Hiç şüphesiz en zorlu görevler için geliştirilmiş ağır inşaat ve madencilik için ideal bir kamyon.

9.Man TGX D38

Fiyat Etiketi: Yaklaşık 100.000 ABD Doları

“Verimlik performans ile buluşuyor”. En pahalı 10 tır listesindeki bir sonraki tır Man TGX D38. Yenilikçi tasarımı ve güçlü 640 beygirlik motoru ile bu tır aynı zamanda Avrupa pazarında tercih edilen tırlardan biridir. Daha önce bahsedilen Volvo gibi, Man TGX D38 uzun yolculuklar ve engebeli yollara uygun bir kamyon. Bununla birlikte, üzerinde çalışacağı araziye bağlı olarak farklı modellere de sahiptir. Bunlar arasında orman ve yol bulunmakta.. Fakat onu en pahalı tırlardan biri yapan, kabininin uzun mesafeli yolculuklar için ideal olan pazardaki en büyüklerinden biri olması.

8.Yeni Freightliner Cascadia

Fiyat Etiketi: Yaklaşık 145.000 ABD Doları

“Verimlilik Aerodinamikten Geçer”. En pahalı 10 tır listesine de dahil olan Volvo VNL 80’in yanında, New Freightliner Cascadia, Kanada, ABD ve Meksika pazarındaki lider kamyonlardan biri. Onu en pahalı kamyonlardan ve aynı zamanda halk tarafından en çok tercih edilenlerden biri yapan yakıt ekonomisinde önceki modellere göre % 8’e varan bir gelişme gösteren yeni tasarımı. Aslında bu kamyon yüksek yakıt tasarrufu elde etmek için pek çok rüzgar tüneli testine maruz kaldı. Bu nedenle, çok fazla güce, havaya karşı yüksek dirence ve oldukça geniş bir iç kabine sahip.

Yeni Cascadia’yı pahalı bir kamyon yapan başka bir özellik de, kabinin 90 dereceye kadar açılarak, 305 ila 600 beygirlik motora kolay erişime sahip olacak şekilde özel olarak tasarlanmış olmasıdır.

7.Volvo VNL 780

Fiyat etiketi: Yaklaşık 150.000 ABD Doları

“Evinizden uzaktaki eviniz.” En pahalı 10 tır sıralamasında bir sonraki tır Volvo VNL 780’dir. Yukarıda da belirtildiği gibi, Kanada, Amerika Birleşik Devletleri ve Meksika’daki en sık kullanılan tırlardan biridir. Ayrıca, tasarımı itibariyle yakıt ekonomisi için favoridir.

Volvo VNL 780’de birkaç motor türü var. Bu motorlar 405, 500 ve 600 beygir güçlerine sahip. Ama her şeyden önce, bu tırı en pahalı tırlardan biri yapan şey, iç mekanı. Sloganında da belirtildiği gibi, şoför kabini sizi evden uzakta hissettirmeyen bir tasarıma sahip. Kabin, bir ofis ve yemek odası büyüklüğündedir. Koltuklar yataklara dönüştürülebilir ve geniş bir depolama kapasitesine sahiptir.

6.International Lonestar

Fiyat etiketi: Yaklaşık 155.000 ABD Doları

Listedeki bir diğe tır, Amerika Birleşik Devletleri’nde tasarlanan en pahalı tırlardan biri olan International Lonestar. Bu tır, Cadillac kamyonlarını andıran geniş ızgarası ile ünlüdür; kabini önceki modellere göre daha iyi malzemelerle donatılmış ve daha konforlu bir alana sahip. Bahsedilen diğer birçok tır gibi, yakıt tasarrufu sağlaması için motoru ve tasarımını büyük bir titizlikle üretildi.

5.Scania R730 V8

Fiyat etiketi: Yaklaşık 160.000 ABD Doları

En Pahalı 10 tır listesinde sırada Scania R730 V8 bulunuyor. Bu tır aynı zamanda, yukarıda belirtilen Volvo FH16’nın 750 beygirlik motoruyla kazanmasına kadar 730 beygirlik motoruyla dünyanın en güçlü tırıydı. Scania, İsveç menşeilidir ve Avrupa’da tasarlanan en pahalı araçlardan biri olmasına rağmen, aynı zamanda tasarımı ve geniş iç mekanı nedeniyle halk tarafından tercih edilen modeller arasındadır. Aynı zamanda 8 silindirli bir motora, iyi bir yakıt verimliliğine ve bunlara ek olarak yükleme işini kolaylaştıran teknolojilere sahip olmasıyla da biliniyor.

4.Mack Titan

Fiyat etiketi: Yaklaşık 160.000 $ ABD Doları

Adından da anlaşılacağı gibi Mack Titan, Mack Trucks tarafından üretilen ağır hizmet tipi bir tır ve aynı zamanda Amerika’nın en güçlü tırlarından biri. En ağır yükler için hazırlanmıştır; ayrıca, insanları şaşırtıyor ve saygılarını kazanıyor. Bu kamyon madencilik, ağır makinelerin taşınması, tomruk yükleme ve diğerleri işler için çok faydalıdır. Motor seçenekleri arasında  515, 565 ve 605 beygir seçenekleri mevcuttur ve uzun kabini daha iyi havalandırma sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Ayrıca, iç kısmı maksimum sürücü konforu için deri kullanılarak tasarlanmıştır. Bu özellikler onu Amerika ve dünyadaki en pahalı tırlardan biri haline getiriyor.

3. Volvo FH16

Fiyat etiketi: Yaklaşık 170.000 ABD Doları

En pahalı 10 tır listesinde sırada Volvo FH16 var. Bu, yukarıda belirtilen Volvo FH16 Classic’in bir gelişmiş bir modelidir. Kardeşi ile birlikte, 750 beygirlik güçlü bir motora sahipler. En pahalı tırlar olmalarının yanında aynı zamanda güçlü motorları ve ileri teknolojileri sayesinde piyasadaki en iyi kamyonlardan. Volvo FH16 fiyatını hak eden bir tır.

2.Kenworth W900

Fiyat etiketi: Yaklaşık 180.000 ABD Doları

“Geleneksel Tasarım ve Kenworth işçiliği”. Kenworth W900, uzun burun stiliyle bilinen bir tırdır. Zor işler ve Amerikan kamyonları söz konusu olduğunda bir efsanedir. Satışa çıkmasının ardından on yıllar boyunca üretildi ve çok başarılı oldu. Klasik tasarımı hep korundu ve muhtemelen endüstriyel araç tarihindeki en uzun ömürlü araç haline geldi. Güçlü 635 beygirlik motoru uzun yolculuklar ve ağır yükler için güvenilir bir kamyon olmasını sağlar. İç kısmı geniş ve konforludur. İki adet  ranza, buzdolapları ve televizyonlar, onu inanılmaz derecede konforlu kılan bu diğer özelliklerin yanı sıra onu Amerika ve dünyadaki en pahalı tırlardan biri haline getirir.

1.Mercedes-Benz Actros

Fiyat etiketi: Yaklaşık 190.000 ABD Doları

“Konforun yeni boyutu”. En pahalı 10 tırın bir numarasında Mercedes-Benz Actros bulunuyor. Piyasaya sunulduğundan beri, Actros, kendine has uzun taşıma süresiyle hem dış hem de iç mekandaki en iyi tasarımlardan birine sahip olduğu için insanları büyüledi. Ayrıca 625 beygirlik mükemmel bir motora sahip ve içi en kaliteli malzeme ve modern teknolojiyle, bir otel odasından bile daha lüks. Sürücü mükemmel bir şekilde uyuyabilir. Önceki modellere göre yüzde 5’e varan bir yakıt tüketim avantajı sağlayan, Euro 5’in standartlarını karşılayan motorlara sahip, pazardaki ilk araçlardan biri. Bu yüzden havayı en az kirleten ve en çok verim alınan tırların başında geliyor.

Ayrıca, iki yıl üst üste yılın en iyi kamyonu ve inanılmaz aerodinamik tasarımı sebebiyle Avrupa’nın en çekici tır modeli unvanını kazandı. Piyasadaki en pahalı kamyonlardan biri olmasına rağmen fiyatının hakkını veren bir kamyon.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu