Apple Politikası

Apple Politika Değişikliği

Apple Politikası Şirketine yakın bazı kaynaklar tarafından yapılan açıklamaya göre Apple, Yeni bir iPhone cihazını piyasaya tanıttıktan sonra iPhone 11 modelini mağazalarından kaldırmayı planlıyor. iPhone 11 Apple mağazasından almak için son dönemlere girilmiş olabilir.

Apple Politikası

Apple’ın bu hamlesinin nedeni iPhone 11 modelinin eskimiş yada az satış yapmış olması değil. Piyasaya sunulan iPhone SE(2022)’nin ve diğer düşük maliyetli iPhone modellerinin satışlarını olumsuz yönde etkilemesidir.Bu yüzden Apple, iPhone 11 satışını durdurarak diğer yeni ve düşük maliyetli iPhone modellerinin de önünü açmayı planlıyor.

Aynı kaynağa göre Apple iPhone 12 modelini yaklaşık 1 yıl daha mağazalarında satışta tutacağını söylüyor. Fakat iPhone 12 modelinde Apple’ın ciddi bir indirim yapacağı söyleniyor. Apple Politikası Bunun nedeni ise Apple’ın daha geniş bir kitleye ulaşmayı istemesidir. iPhone 12 nin fiyatı hakkında kesin bir bilgi bulunmasada şuan ki iPhone 11 fiyatı ile hemen hemen aynı olacağı düşünülüyor.

Apple’ın iPhone 11 ile birlikte iPhone 12’nin de mağazalardan sayısının kaldırılmamasının nedeni ise Apple’ın biraz daha uygun fiyatlı cihazlarının piyasada olmasını istemesidir.Son dönemlerde çıkan iPhone modellerinin fiyatları oldukça yüksek. Apple eski ve düşük modelli telefonları satıştan kaldırırsa geniş bir kitleye ulaşması oldukça zor olacaktır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu