Ağlamaklı Filmler

Ağlamaklı filmler, ağlatan filmler, duygusal filmler, zırlamalık filmler, hüngür hüngür ağlatan filmler, ağlatma garantili filmler vb… film tavsiyeleri..

Ağlamaklı Filmler

İnsanoğlu, gariptir ki gülmek, eğlenmek gibi, zaman zaman duygusal anlar yaşamaya, ağlamaya ihtiyaç duyuyor.  Sizinde böyle bir ihtiyacınız varsa, doğru yerdesiniz. İşte size ağlama garantisi veren duygusal filmler.

Lorenzonun Yağı

Lorenzonun Yağı

Başrollerini Nick Nolte ve Susan Sarandon’un paylaştığı  film, gelmiş geçmiş en iyi dram filmlerinden biri olarak anılıyor. Filmde ADL adı verilen bir rahatsızlığa yakalanan Lorenzo’nun ve ailesinin onun için yapabilecekleri ele alınmış. Modern Tıbbın bir yerde tıkanıp kaldığı, ancak babasının geliştirmeye çalıştığı alternatif tedavi yönteminin, tüm bilinen tıbbi çalışmalarla çatışması konu ediliyor. Ağlamak isteyenlerin izlemesi gereken Lorenzonun Yağı filminin yönetmenliğini George Miller yapmıştı.

Uçurtma Avcısı

Uçurtma Avcısı Filmi

Çok satan yazar, Khaled Hosseini’nin aynı isimli kitabından beyazperdeye uyarlanan film, Rusların Afganistanı işgalinden hemen öncesini anlatıyor, zengin bir ailenin oğlu olan amir ile aynı evde kâhyalık eden Hasanın arkadaşlıkları, bir uçurtma festivalinde yaşanan üzücü bir olay sonrasında bozulmaya başlar. Hasanın başına gelen olaylar, sonrasında olanları görmezden gelen amirin yaşadığı psikolojik bunalım ve acı dolu Ortadoğu hikâyesi sizleri ağlatacak.

Kıyamet Günü – Lo İmposible

Kıyamet Günü – Lo İmposible

2012 yılında yayınlandığında izleyiciler tarafından tam not alan Kıyamet Günü filmi, Tayland’ta yaşanan tsunami faciası ve sonrasında yaşanan bir aile dramını konu alıyor. Film doğanın acımasızlığını, insanoğlunun acizliğini anlatırken, bir yandan da yaşam sevinci ve umut gibi kavramları en ince detayıyla yansıtıyor. Maria ve Henrie çiftinin, çıktığı bu tatilde başlarına gelen olayları izlerken duygulanacaksınız.

 

 

Umudunu Kaybetme

Umudunu Kaybetme

Will Simith’in efsanevi oyunculuğu ile akıllara kazınan umudunu kaybetme filmi,  2006 yılının en iyi dram filmi olarak gösterildi. Gerçek bir olaya dayanan hikayesi ile izleyenleri gözyaşlarına boğan bu filmde,  Chris Gardner isimli bir adamın, yaşadığı maddi zorluklardan sonra, eşinin o nu terk etmesi ve  5 yaşında ki oğlu ile verdiği yaşam mücadelesi konu ediliyor.

Chris Gardner ve oğlu Christoper’in, zorlukların üstesinden gelme çabasının duygusal dille anlatıldığı filmin senaryosunu Steve Conrad yazdı.

Notebook – 2004

Notebook – 2004

İkinci dünya savaşı ve yaşanan bir aşk hikayesi ile karşınızdayız, filmi konusu ise şöyle;  Noah kasabasına gelen, Allie isimli kızı gördüğünde, kaderindeki kadının o olduğu anlar ve ona aşık olur. İkilinin geçirdiği vakit, kısa sürede tutkulu bir aşka dönüşse de savaş onları ayırır.

Noah Savaştan döndüğünde, Allie’nin başka bir adamla evleneceğini öğrenir, ancak pes etmek niyetinde değildi. Romantizmi uç noktaya taşıyan senaryosu ile Notebook gözlerinizin dolmasını sağlayacak.

Film, aşk hikâyesi izlemeyi sevenler için tam bir nimet. Bu harika filmin yönetmeliğini ise Kız Kardeşimin Hikâyesi ve Yüz yüze gibi sevilen filmlerden tanıdığımız, Nick Cassavetes yaptı.

Kız Kardeşimin Hikâyesi

Kız Kardeşimin Hikâyesi

Bir başka Cassavetes filmi olan, kız kardeşimin hikayesi, iyi ki izledim dedirten filmlerden birisi. Kanser hastası olan Kate’in iyileşmesi için,  Anna özel olarak dünyaya getirilmiş bir çocuktur. Doğmasındaki tek amaç, ondan nakledilecek ilikle ablası Kate’in kurtarmaktır.   Ancak, Anna, zamanı geldiğinde buna izin vermez ve işler sarpa sarmaya başlar.  Anna ve Annesi arasında yaşananlar ve sondaki sürpriz hikâyesi ile duygusal anlar yaşayacaksınız.

Kate ve Anna’nın annesi rolünde izlediğimiz Cameron Diaz, drama konusunda da ne denli iyi bir oyuncu olduğunu kanıtlamış. İzlemenizi şiddetle öneriyoruz.

Koğuştaki Mucize

7.Koğuştaki Mucize

Listemize,  Güney Kore’den devşirilerek, Kubilay tat tarafından senaryolaştırılan, 7. Koğuştaki Mucize, isimli Türk filmini eklemesek olmazdı. Filmden çıkan İstisnasız her insanı hüngür hüngür ağlatmayı başardı.  Sıkıyönetimin kol gezdiği dönemlerde, Otizm hastası Mehmet (Memo), kızı ile huzurlu bir yaşam sürmektedir. Ancak yaşanan bir cinayetin üzerine yıkılması sonucunda kızından ayrılan Memo’nun, idam cezasına çarpıtılması ve bu süreçte hapishanede yaşadığı olaylar anlatılıyor.

Filmde Aras Bulut İğnemli, İlker Aksum, Nisa Aksongur gibi sevilen oyuncular rol alıyor.

 

Alışkanlık.Com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu