A.X.L. Film Konusu-A.X.L. Film Yorumları

A.x.l. film konusu, a.x.l. oyuncuları, a.x.l imdb puanı, a.x.l film türü, a.x.l. film yorumları, axl film türü, axl fragman vb… en güzel film yorumları alışkanlıkcom’da

A-X-L Film Konusu

Bu filmde ön plana hayvanlar arasında en sadık olan köpeğin, robotik seviyede tasarlanmış teknolojik köpek A-X-L çıkıyor. A.X.L film konusunda filmin başlangıcında da fazlasıyla belirtiliyor. Saldırı – Keşif – Lojistik (A-X-L) adı altında savaş köpekleri üretiyorlar. Bir gün A-X-L köpeği üretim tesisinden kaçar.

A.X.L. oyuncularından Miles Hill (Alex Neustaedter) motor tutkunu bir gençtir. Babası Chuck Hill (Thomas Jane) ile birlikte yaşar. Filmin başlarında yaptığı motor yarışında motorunun zinciri kırılır. Sam Fontaine (Alex MacNicoll) ve onun babasından ödünç zincir isteseler de, ters cevap alırlar. Sam ve babası zengin tiplemeli, kendini beğenen, başkalarını küçük gören karakterlerden.

Hemen yanlarında bulunan Sara (Becky G) – (Becky G’nin asıl adı Rebbeca Marie Gomez ve kendisi Amerikalı şarkıcıdır. Becky G, sahne adıdır.) konuşmalarına kulak misafiri olur. Elleri boş dönen Miles ve babası, Sara’nın gizli bir şekilde elinde zincir ile gelmesiyle son etap yarışına katılıp birinci olurlar. Daha sonra Sam, Miles ile arkadaşlık kurup onu kendi tarafına çekmeye çalışır. İlerleyen dakikalarda Miles, bunun bir aldatma olduğunu, kendisine zarar vermek istediklerini öğrenir. Aldatma sonrası Miles, hemen yakınındaki hurdalık bir alanda üretim tesisinden kaçmış A-X-L köpeği görür. Tabi bu köpekten kimsenin haberi yoktur. Köpekten kaçarken, köpek bir alana düşer ve arızalanır, yaralanır. Miles, köpek ile yakınlaşıp tamir eder. Birbirlerine bu şekil bağlanırlar.

Sonraları köpek, Miles ile bağ kurar. Köpek, parmak izi okuyan bir kumanda verir. Miles’in kanını alır 🙂 Miles ne derse yapar. Bu Sam tam bir baş belası, zengin züplemesi. Köpeği ateşe verir. Böyle pis karakterleri filme yerleştirerek filmi çirkinleştirmişler. Bu bakımdan izleyicide izlemek istemiyor. Bu tür karakterlerle zaman kaybı olaylara sebep olunuyor.

A-X-L Film Yorumları

Bilim kurgu tarafı, köpekteki yapay zeka ve onu geliştirmesi. Miles’in ve Sara’nın birbirleriyle konuşmalarına, yakınlaşmalarına daha çok yer verilmiş gibi. Kısaca filmdeki tek amaç, köpeğin kaçması ve bu sebeple ABD ordusunun köpeği yakalamaya çalışması. Ne de güzel, o kadar masraf yaptıkları ürünü parçalayacak nitelikte yakalamaya çalışıyorlar. Daha sonra Miles ve Sara’nın birbirlerini sevmesi, motor yarışları.

A.X.L film yorumlarının başında mantık hataları var. Film boyunca hissedilen amatör oyunculuk söz konusu. Gerilim, heyecan, merak oluşturan bir şey yok. Sadece köpekteki yapay zeka ve onu geliştirmesi çerçevesinde oluşturduğu duygusal bağ, son anlarda kendisini imha etmeden önce, amacının doğurduğu duygusal bağ güzeldi.

Filmi basit ve kolay buldum. Bence beklentinin altında kalmış. Filmin amacı güzel, kurgu ve ergen tipli oyunculuk iyi değil. Bu ergen oyunculuk, filmin ciddiyetini bozmuş. İnsanların değil de, köpeğin konusu filmi izlettiriyor.

Filmin sonunda devamı geleceği algısı var. İzledim; ama arşive atacağımı sanmıyorum. İzleyip izlememek size kalmış.

A-X-L İmdb Puanı

A-X-L imdb puanı 10 üzerinden 5,2’dir.

A-X-L fragman videosunu Youtube’den izleyebilirsiniz.

A-X-L – 2018 yılında vizyona girmiş Bilim kurgu ve macera türünde orta güzellikte bir filmdir.

 

Alışkanlık

Yorum Yap

Yorum Yap