14 Kılıç Konusu-14 Kılıç Fragmanı

14 kılıç konusu, 14 kılıç fragmanı, 14 kılıç film yorumları, 14 kılıç imdb puanı, 14 kılıç film türü, 14 kılıç oyuncuları vb.. tüm film yorumları alışkanlıkcom’da

Hong Kong ve Çin yapımı filmler çoğunlukla iyi oluyor. Çin’in tarihi filmlerinin çoğunda hanedanların taht kavgaları, güçlerini pekiştirip soylarını devam ettirmek için güvenliklerini artırdıkları görülmektedir. Zaten aynı durum diğer Dünya devletleri içinde geçerliydi. Olan hep Halka olmuştur. Hükümdarlar bir şekilde kurtulmuşlardır. Kimi de savaşarak, hastalanarak ölmüş ya da öldürülmüştür. Sonuçta ülkelerini ve milletlerini, kendilerinin ve milletlerinin güçleriyle kurtarmaya çalışmışlardır. Kısaca savaşlar, tarihin kaçınılmaz olaylarıdır. Günümüzde bile bu olaylar, subliminal şekilde yaşanmakta. Siyasete kaymadan filmin başlangıç kısımlarını açıklayayım.

14 Kılıç Konusu

14 Kılıç konusunda Minng Hanedanlığı kendi soyunu tahtta tutmak için sokak yetimlerini katı bir rejim altında eğitiyor ve bun yetimler büyüyünce gizli muhafız oluyorlar. Bu muhafızlara Brokar Muhafızları anlamına gelen JINYIWEI deniyor.

Kumandanları ve en iyi savaşçılarına QINGLONG ismi verilmiş ve bunlara 14 adet kılıç verilmiştir. Her bir kılıcın kullanılma amacı ayrıdır. Bu tür filmleri seviyorum.

14 Kılıç Yorumu

Film’de çoğunlukla 14 Kılıç oyuncuları  Green Dragon-Qinglong (Donnie Yen) ve Qiao Hua (Zhao Wei) yer alıyor. Bu tür filmlerde mantık hataları olsa da izlettiriyor. Gayet sağlam bir yapıt olmuş. Aşırı beğenilecek bir film değil. Aynı rutinleri farklı yerlerde tekrarlıyorlar. İzlenip de arşive atılacak filmlerden. Donnie Yen varsa izlenir. Tavsiye ederim. 14 kılıç film yorumum 100 üzerinden 76

14 Kılıç İmdb

14 Kılıç imdb puanı 10 üzerinden 6,4’dür.

14 Kılıç Fragmanı

14 Kılıç fragmanı videosunu Youtube’den izleyebilirsiniz.

14 Kılıç Sinema Film Türü

14 Kılıç (14 Blades) – 2010 yılında vizyona girmiş aksiyon türünde güzel bir yapıttır.

 

Alışkanlık

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu