3096 Gün Film Konusu

3096 gün film konusu, 3096 gün yorumları, 3096 gün oyuncuları, 3096 gün imdb puanı, 3096 gün fragmanı, 3096 gün film türü vb.. film yorumları için alışkanlıkcom

3096 Gün Film Konusu

3096 gün film konusu bir kaçırılma ve acı dolu gerçek bir yaşam hikayesinden oluşmaktadır. 3096 gün oyuncularından Avusturyalı Natascha Kampusch (Antonia Campbell-Hughes) henüz 10 yaşındadır. Ailesinin ve yakınlarının göz bebeğidir. 1998 yılında okula giderken Wolfgang Priklopil (Thure Lindhardt) tarafından kaçırılıp Viyana’da ki evinin alt katında, penceresiz bir odada 8 yıl tutuluyor.

Bu süreçte fiziksel, psikolojik, cinsel istismarlara uğrar. 2006 yılında Priklopil’in telefonla görüşmek için evin içine gitmesiyle bir fırsat yakalayıp kaçar. 8 yılı, bir kişinin zevki uğruna harcanan bir kız.

3096 Gün Yorumu

Esir hayatı sonrası yaşadığı onca şeyden sonra psikolojik travma ile gerçek hayata tutunma durumu söz konusu. Türü gereği az yavaş ilerlese de, yaşadığı zorluklar karşısında yaşadıklarına şahit olmak ve bunların gerçekten de olduğunu bilmek filmi izlenir kılıyor. Oyunculuk çok iyi, özellikle kaçırılan kız rolünü oynayan Kampusch, rolünün hakkını vermiş. İzleyiciyi, kızın yaşadıkları çerçevesinde rahatsız eden, gerilim yapan bir film. Filmin sonunda Cehennem’den kurtuluşundan sonraki dönemlere de süre ayrılabilirdi. Finali daha da geniş alınabilirdi. Aceleye getirilmiş gibi kısa kesmişler. Kurtulduktan sonraki yaşantısını küçük detaylarla sunabilirlerdi.

3096 gün film yorumunda anlamadığım kısım markette, toplumun işlek olduğu yerde bağırabilirdi. Tamam, yaşananlar kendisinde bayağı psikolojik çöküntü oluştursa da gücü, cesareti kalmasaydı içeriye de giremezdi. İnsanların geniş düşünme durumları da vardır. Örneğin bizler de elimizde fırsat varken bazı şeyleri bilerek yapmayız ya da yapamayız. Sonra zaman geçince de “Keşke yapsaydım.” gibi söyleniriz. Aynı durum burada da söz konusu olabilir. Bence bu durum psikolojik bunalım, daraltı, korku ile örtüşüyor.

Yaşanan bir olayı filme çok iyi yansıtmışlar; yalnız yaşanan olay çok kötü. Film çok gerçekçi. Özellikle sonda kaçış sahnesi ayrı bir başarılı.

3096 Gün İmdb

3096 Gün imdb tarafından 6,4 puan almıştır.

3096 Gün fragman videosunu Youtube’den izleyebilirsiniz.

3096 Gün (3096 Tage) – 2013 yılında vizyona girmiş filmdeki durumlar yerine göre normal hızda, yerine göre az ağır ilerleyen, izlemeye değer bir psikolojik, biyografik, dram filmi.

 

Alışkanlık

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu