Instagram Reels Videolarını Öne Çıkarma

Instagram Reels Videolarını Öne Çıkarma Nasıl Yapılır? Günümüzün en çok ilgi gören platformlarından olan Instagram uygulaması, son zamanlarda “Reels” kısmını alt yapısında ekleyerek kullanıcılarının hizmetine sundu. Bu bölümde küçük büyük her kesimden insanın farklı kategorilerde oluşturdukları video içerikleri bulunmaktadır. Bu özelliğin gelmesi ile insanlar iletişim kurmaktan çok Reels Videolarını izlemek amacıyla uygulaması kullanmaya başladı. Bununla birlikte Instagram kullanıcı sayısı günden güne arttı ve halen popülaritesini korumakta.

Instagram Reels Videolarını Öne Çıkarma

Milyonlarca insanın içerisinde bazıları çok izlenip bazıları kaliteli içerik olmasına rağmen öne çıkmayı başaramamaktadır. Instagram Reels Videolarını Öne Çıkarma Bunun bazı nedenleri vardır ve ufak değişikliklerle siz de paylaştığınız videoların izlenme sayısını arttırabilirsiniz. İşte İnstagram Reels videolarının öne çıkabilmesi için izlemesi gereken adımlar:

1- Video içeriği

Öncelikle kaliteli bir video içerik fikri bulmanız ve bu fikir ışığında ilerlemeniz gerekmektedir. Kendinizce gerçekten iyi olduğunuzu düşündüğünüz bir alanda (örneğin dans etme, yemek yapma, yabancı şarkı çevirileri vs.) bir taslak oluşturmanız ilk adımı oluşturacaktır. Daha sonra “kalite” kavramına dikkat ederek oluşturduğunuz taslağı, en mükemmel haliyle, bir bütün haline getirmelisiniz. Ancak dikkat edilmesi gereken bir nokta mevcuttur; popülaritenin getirmiş olduğu ve “akım” olarak adlandırılan (farklı kişiler tarafından aynı figürlerin farklı bakış açıları ve kazanımlarla yeniden oluşturulması) durumun herkesçe benimsenmesi doğru değildir. Instagram Reels Videolarını Öne Çıkarma  Konuya daha geniş bir bakış açısı kazandırılmak gerekirse, dans etmeyi bilmeyen veya dans figürlerini yapabilmek için yeterince esnek olmayan birinin dans videosu pek de ilgi görmeyecektir. Bu nedenle herkesçe yapılan değil sizin en iyi yaptığınız konu üzerinde çalışmalarınızı ilerletmeniz daha iyi sonuçlar almanızı sağlayacaktır.

İnstagram Reels Videolarını Öne Çıkarma Nasıl Yapılır?

Instagram Reels Videolarını Öne Çıkarma Nasıl Yapılır?
Instagram Reels Videolarını Öne Çıkarma Nasıl Yapılır?

2- Ortak Değerler

Kısa yoldan reels videolarınızın çok fazla beğeni alması ve keşfet sayfasına düşmesi için yapabileceğiniz bir diğer işlem ise belli bir topluluğu ele alarak oluşturacağınız içeriklerdir. Örneğin bir müzik grubu için yapacağınız sürekli paylaşımlar bir süre sonra sevenlerinin dikkatini çekecektir. Bu durum sadece beğeni ve öne çıkarma fırsatı olarak değil aynı zamanda da kemik takipçi kazanmanıza sebep olacaktır. Aynı şekilde ürettiğiniz içeriğin dili de olabildiğince ortak kullanıma açık olmalıdır ki birçok kişi tarafından anlaşılabilsin ve daha büyük bir kitleye ulaşım sağlayabilsin. Dünya çapında birçok kişi tarafından bilinmekte olan “İngilizce” bu amaç için en uygun seçenek olacaktır.

3- Gündem Takibi

Günler geçtikçe dünya değişmekte ve gelişmektedir. Birçok şey sosyal medya aracılığıyla eskisinden daha büyük bir hızla yayılmakta ve dolayısıyla sıkı bir takip gerektirmektedir. Instagram Sözleri Instagram’ın resmi sayfasını takibe alarak yapılan paylaşımlardaki özellikleri göz önünde bulundurmak video içeriğinizin daha ön safhalarda yer almasını sağlayacaktır.

4- Süreklilik

Yalnızca mükemmel içerikler üretmek bu sosyal mecra için yeterli olmayacaktır. Instagram Reels Videolarını Öne Çıkarma  Bu özelliklerin yanı sıra belli aralıklarla paylaşım yaparak sürekliliği yakalamanız gerekmektedir. Gün içerisinde birden fazla paylaşım yapmak birçok kullanıcının sıkılmasına neden olabilir veya yine aynı şekilde çok uzun aralıklarla paylaşım yapmak takipçi kaybettirebilir. Bu nedenle paylaşımlarınızı belli bir zaman diliminde yapmanız görünürlüğünüz açısından önem taşıyacaktır. Aynı zamanda yapılan paylaşımın saati insanların aktif olduğu saatlerle eş zamanlı olduğunda daha büyük bir verim aldığınızı fark edeceksiniz.

5- Arkadaş Yardımı

Arkadaşlarınızdan gönderdiğiniz video içeriğin, ana sayfa akışında sürekli aşağı yukarı yaparak keşfet kısmına düşebilmesi için yardım isteyebilirsiniz. Bu durum videonuzun izlenmesini arttıracak ve çok fazla izlendiği için diğer kullanıcılara da önerilecektir. Instagram Reels Videolarını Öne Çıkarma Tüm bu adımlar doğru şekilde yerine getirildiğinde kısa süre içinde izlenmelerin ve beğeni sayısının arttığı görülecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu