Oyun Nasıl Atılır

Oyun Nasıl Atılır Günümüzde artan elektronik cihazların hafızalarıyla beraber veri transferi oldukça kolaylaşmıştır. Bu elektronik cihazlara cihaz gözüyle bakmadığımız USB bellek gibi hafıza aygıtları da dahildir. Hafıza cihazları ile birçok veri bir noktadan başka bir noktaya fiziki olarak taşınabilmektedir. Bu taşıma işlemi gelişen internet ortamında da gerçekleştirilebilmektedir, fakat bazı durumlarda özellikle gizlilik esaslı durumlarda bu işlem pek tercih edilmemektedir.

Oyun Nasıl Atılır

Onun yerine dış dünyaya kapalı bir şekilde işlem görülebilen USB bellek türü hafıza aygıtları tercih edilmektedir. Oyun Nasıl Atılır  Bugünkü yazımızda gizli bir verinin taşınması değil de hayatımızı renklendiren oyunların taşınması hakkında bilgi vereceğiz. Oyun dosyaları ciddi anlamda büyük alanlara tekabül eden boyutlara ulaşabilmektedir. Peki, bu devasa büyüklükteki ya da normal boyuttaki küçük oyunları internet ortamında veya taşınabilir hafıza aygıtlarıyla nasıl bir cihazdan başka bir cihaza taşıyabiliriz?

1) İnternet Üzerinden Oyunlarınızı Taşıyabilirsiniz

İnternet ortamında ciddi anlamda büyük bir veri alışverişi gerçekleşmektedir. Bu veriler içerisinde herhangi bir bireyin banka hesabı bilgilerinden tutun sevgilinize attığınız ”Günaydın” mesajına oradan da hayatımıza renk katan ve sıkıldığımız zaman her zaman yanımızda olan video oyunları da dahildir. Bazı oyunların boyutları ciddi anlamda fazlaca büyük olabiliyor. Bu nedenle internet üzerinden oyun atmak çok daha avantajlıdır. Çünkü dosya boyutu ve içeriği ne kadar artarsa iletimler esnasında bozukluklar da o denli artar.

Öncelikle göndermek istediğiniz oyun dosyasının boyutunu bir nebze de olsa küçültmek için dosyayı sıkıştırmanız gerekmektedir. Bunun için RAR programı işinizi oldukça görecektir. Oyununuzun RAR dosyası halini internet üzerinden e-mail yoluyla ya da herhangi bir veri alışverişi sağlayan programla yapabilirsiniz. Dosyalarınızın eksiksiz bir şekilde sıkıştırıldığından emin olduktan sonra dosyanızı paylaşabilirsiniz. Piyasada ”Telegram” gibi büyük dosya boyutlarının taşınmasına izin veren, veri transferlerini sağlayabilecek platformlar vardır. Bu tür platformlar üzerinden ya da sadece dosya transferi üzerine yoğunlaşmış ”WeTransfer” gibi platformları da kullanabilirsiniz.

2) Taşınılabilir Hafıza Aygıtları İle Oyunlarınızı Taşıyabilirsiniz

Bu metot internet üzerinden taşımak kadar rahat değildir. Öncelikle daha önce bahsettiğimiz gibi oyunlarınızın boyutlarını küçültmek adına sıkıştırmanız ve bu sıkıştırılmış halini cihazınızdan baka bir cihaza aktarmanız daha rahat olacaktır. Öncelikle verdiğimiz önerimizi yineleyerek oyunlarınızı sıkıştırmak için RAR uygulamasını kullanabilirsiniz. RAR formatına gelmiş oyunlarınızın dosyalarını USB bellek ya da taşınabilir hard diskler gibi hafıza aygıtlarına atmanız gerekmektedir. Ardından çok basit bir şekilde oyununuzu taşımak istediğiniz cihaza atmak üzere hafıza aygıtınızı bağlamanız ve yükleme işlemini gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Evet, olay bu kadar basit. Oyun Nasıl Atılır  İşlemlerinizde sorun yaşanmaması adına cihazınız oyun dosyalarını taşırken başka bir işlem daha gerçekleştirmeyin. Bu durum dosya aktarımı esnasında bir sıkıntıya yol açabilir ve oyununuzun taşınmasında sorun çıkartabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu