Vikings War of Clans nasıl oynanır

Vikings War of Clans nasıl oynanır, Vikings War of Clans ipuçları, Vikings War of Clans hile, Vikings War of Clans oyunu vb.. oyun inceleme makaleleri için aliskanlik.com

Vikings War of Clans Nasıl Oynanır

Vikings War of Clans, Plarium LLC tarafından geliştirilen ve yayımlanan bir mobil strateji oyunudur. 6 ay kadar aralıksız bir şekilde oynadığım bu oyunda, çokça deneyim edindim ve bu yazıda size Vikings War of Clans nasıl oynanır düşüncelerimi aktarmak istiyorum.

Vikings War of Clans oyununda herkesin bir kalesi var ve kalenizi geliştirmeye, ordu çıkartmaya, kaynak toplamaya ve savaşmaya odaklanıyorsunuz. Oyuna başladığınız anda kalenizin içindeki binaları dikiyor ve yükseltmeye başlıyorsunuz. Ardından, kaynaklarınız tükeniyor ve bu sefer de oyun sizi kaynak yağmalamaya yönlendiriyor ve eksiklerinizi böyle göstere göstere oyunu öğretiyor.

Oyundaki asıl amaç, birlikler arasındaki mücadele. Oyunda yüzlerce sunucu var ve her sunucuda yaklaşık 4-5 birlik mücadele ediyor. Koskoca sunucuda 4-5 tane mi demeyin, her birlikte yüzlerce oyuncu olabiliyor. Bu yüzden bu oyunu oynayacaksanız oyuncu sayısı açısından asla bir sorun yaşamazsınız.

Oyunda kaynağınız bittiği zaman haritanın herhangi bir yerinden kaynak toplayabilir veya rakiplerinize saldırarak onların kaynaklarını yağmalayabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken şey, rakip kaleniz sizden daha güçlüyse hem kaynak yağmalayamazsınız, hem de ordunuzun büyük bir kısmı ölür. Bu da asla olsun istemezsiniz. Bir diğer kaynak bulma yöntemi ise, birlik üyeleridir. Birliğinizde kaynağı bol olan üyeler varsa, onlardan isteyebilirsiniz. Birlikler arasında asker ve kaynak yardımlaşması çok önemlidir. Özellikle savaş dönemlerinde askerleri iyileştirmek için bol bol kaynağa ihtiyaç duyarsınız.

Bu sebeple, Vikings War of Clans oyununda mutlaka bir birliğe üye olmalı ve onlarla beraber çalışmalısınız. Örneğin, kalenizin haritadaki yeri ilk başta rastgele olarak konumlandırılmış olacak. Oyun size en başta 1 tane bölge değiştirme verecek. Bunu, birliğinizin yanına gitmek için kullanabilirsiniz. Birlik üyeleri, sizi olası saldırılara karşı koruyacaktır. Ayn zamanda, asker ve kaynak yardımı gerektiğinde de çok kısa bir sürede alabilirsiniz. Gerçek bir strateji oyunu, değil mi?

Vikings War of Clans‘ın en güzel yanı, oldukça stratejik bir oyun olması ve birliğinizle planlar yapmanız gerektiği. Bu oyunu oynayan insanlar oyunu çok ciddiye alıyorlar.  6 ay boyunca oynadığımı söylemiştim. Kaç gece uykumdan uyandırılıp savaşa çağrıldığımı hatırlamıyorum. Telefondaki konuşma aynen şu şekilde: “Kalk ana binaya saldırıyorlar, çabuk gel.” Evet, tam olarak bu.

Vikings War of Clans İpuçları

Yukarıda anlattığım hikaye gerçekten yaşandı. Çok vaktiniz varsa ve her şeye yeniden başlamak size zor gelmiyorsa elbette oynanır. Mobilde oynayabileceğiniz en iyi strateji oyunlarından bir tanesi olduğunu düşünüyorum. Birlik üyeleriyle sohbet ve plan aşamaları eğlencelidir. Neden yeniden başlamak zor gelmiyorsa dedim onu da söyleyeyim. Her sunucuda irili ufaklı savaşlar oluyor. Bu savaşlardan en çok etkilenenler ise oyuna para yatırmayanlar ve kendi kendine geçinmeye çalışanlardır her zaman. 1 hafta boyunca ordunuza asker biriktiriyorsunuz ve en ufak bir savaşta çoğu ölüyor. Ölen askerleri diriltmek için ise gerçek para vermeniz gerekiyor. Aksi takdirde ölen askerleri diriltmek pek mümkün olan bir şey değil. Sadece yukarıda da söylediğim gibi yaralı askerlerinizi kaynak harcayarak iyileştirebilirsiniz.

Vikings War of Clans hile, yapmak isteyenler için Pay to Win strateji oyunlarından maalesef hile var. Zaten oyunu Türklerden de parası olanlar oynuyor. Birlik sahipleri çok yüklü miktarlarda para yatırıyorlar ve anca böyle Asyalılarla yarışabiliyorlar.

Vikings War of Clans oyunu hakkında size aktaracaklarım bu kadar. Parası olanın düdüğü çaldığı bir oyun olmasına rağmen, iyi kalpli birlik üyelerine sahip olduğunuz sürece oyundan çoğunlukla zevk alabilirsiniz. Zaten tek başınıza hiçbir şey yapamıyorsunuz, bu yüzden birlik şart bu oyunda. Birliğiniz olduktan sonra gerisi gelecektir.

Yorum Yap

Yorum Yap