Telefonum Dinleniyormu?

Telefonlar Dinlenirmi?

Telefonum Dinleniyormu? Telefonlarımız dinleniyor olabilir. Biraz dikkat ettiğimizde mobil uygulamalarda ve mobil cep telefonlarımız ile yaptığımız her işlemde karşımıza çıkan reklamların günlük hayatımızda yaşadıklarımızla ne kadar ilgili olduğunu görebiliriz.

Telefonum Dinleniyormu?

Karşımıza çıkan reklamlar hem telefonla yaptığımız işlemlerde geçen konular hemde günlük hayatta telefon yanımızdayken yaptığımız işlerle ilgili oluyor. Telefonlar Dinlenirmi? , İphone ve Android telefonlarda durum aynı.

Telefonda Reklamlar Neye Göre Gösteriliyor

Uygulamalar sosyal medya uygulamaları ve web siteleri arama yaptığımız kelimeleri ve ilgilendiğimiz konuları reklam olarak karşımıza çıkarıyor. Telefonumuz Dinleniyormu? Bu uygulamalara erişim sağladığımızda ilgilendiğimiz konular, uygulamaya girdiğimiz kişisel bilgiler, uygulamada yaptığımız tüm etkinlikler sunucularda arşivleniyor ve reklamverenlerin reklam tercihlerine göre karşımıza çıkıyor.

Mesela facebookta beğendiğin videolar genellikle çocuk videoları ise facebookta karşına çıkan reklamlarda çocukla alakalı olacaktır. Diğer tüm uygulamalarda sistem bu şekildedir.

Konuştuğum Konularda Reklamlar Gösterilmekte

Peki nasıl oluyorda arkadaşımla konuştuğum konuyla ilgili reklamlar karşıma çıkıyor diye düşünüyor olabilirsiniz. Uygulamalarda yaptığınız etkinlikler ile ilgili reklam gösterilmesi tamam ama diğer türlüsü mümkün mü.

Çok kesin olmamakla birlikte telefonlarımızın dinlendiği ve bu uygulamaların konuştuğunuz konularla ilgili reklamlar gösterdiği düşünülüyor. Uygulamayı telefonumuza indirirken görüntü ve ses izinleri isteniyor ve bu izinleri uygulamayı kullanmak için mecburen onaylıyoruz. Bu onayla birlikte aslında herşey yasal oluyor. Ancak bunu açık açık söyleyemezler. Artık tek yapmaları gereken sizinle alakalı reklamları göstermek oluyor. Aslında ilgilendiğiniz konularda reklam görmek alakasız reklam görmekten daha iyi fakat başkası ile konuştuklarınızın dinleniyor olması şüphesi büyük bir güvenlik açığını gösteriyor. Özel hayatınızın bir gizliliğinin kalmadığını düşünüyorsunuz. Telefonunuz kapalı dahi olsa dinleniyor olabilir. Bu konuda deneyim sağlamış oldukça fazla insan var.

Mobil Hayata Alışın

Günümüzün mobil çağında tüm bunlara alışık yaşamak zorundayız. Bu durumdan kurtulmak için mobil cihazlar ve mobil telefonlar kullanmasakta, internetten uzak dursakta bir arkadaşımız illaki mobil kullanıyor olacaktır. Telefonum Dinleniyormu? Sonuçta insan sosyal bir canlı değilmi. Asosyal olmaktansa her an dinlenerek yaşamak daha iyi olsa gerek. Bu arada ikinci el telefon satın alacaksanız mutlaka 2.El Cep Telefonu Satış Sözleşmesi safamız size fayda sağlar.

İphone ve Android Telefonlar Dinleniyormu?

İphone ve Android Telefonlar Uygulamalardaki izinler verildiyse izin verilen uygulamalar sizi dileyebilir ve yeniden pazarlama (remarketing) yapmak ve ilgilendiğiniz konularda sizlere reklamlar sunmak için izin verirseniz dinlenirsiniz bu hem apple hem androinde bu şekildedir, Uygulama izinlerinden bunu yönetebilirsiniz. Telefonum Dinleniyormu? nerak ediyorsanız izinlere göz atın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu