3D Oyun Nasıl Açılır?

3D Oyun Nasıl Açılır? Günümüzde oyun sektörünün gelişmesiyle beraber 3D Oyun sektörü de gelişme göstermiştir. Çeşitli oyun sitelerine girerek oynayabileceğiniz oyunların yanı sıra bu oyunları bilgisayarınıza veya mobil cihazınıza da indirerek yükleyebilirsiniz. Bunun için çeşitli dosya formatları olsa da genellikle RAR veya APK formatında olmaktadırlar. Bu formattaki dosyalar sıkıştırılmış olarak cihazınıza gelmektedir. Dosyaları açarak cihazınızda yükleme işlemlerinizi gerçekleştirebilir ve işleminizi devam ettirebilirsiniz.

Peki, İnternet Üzerinden Olan 3D Oyunlar Nasıl Açılır?

Çeşitli internet sitelerinde küçük çaplı oyunlar bulabilirsiniz. Bu oyunlar genellikle küçük çocukların seveceği tarzlardadır. Bunlara örnek olarak ”Ateş ve Su” oyun serisi verilebilir. 3D Oyun Nasıl Açılır? Bu oyun serisi 2 oyuncu eşliğinde aynı bilgisayar üzerinden oynanmaktadır. Bunun gibi birçok oyunu farklı sitelerde bulabilirsiniz. Gel gelelim bu oyunları oynamaya. Bazı web sitelerinin tabandan oyunu desteklemeleri sorunludur ve bu sorunları gidermek adına bilgisayarınızda bazı programları barındırmanız gerekmektedir. Bu programlara örnek olarak Java, Unity Web Player ve Adobe Shockwave verilebilir. Genel olarak internet siteleri Unity Web Player destekli olup cihazınızda bu programı, eğer bu tür sitelerde oyunlar oynamak istiyorsanız, barındırmanız gerekmektedir.

Unity Web Player Yükleme İşlemi

İnternet sitelerindeki bazı 3D oyunları oynamak için gerekli olan bir kriter olarak Unity Web Player gerekmektedir. Bu kriteri yerine getirmek için cihazınıza Unity Web Player uygulamasını indirmeniz gerekiyor. Peki, Unity Web Player’ı yüklemeniz gerektiğini nerden bilebilirsiniz? Öncelikle oynamak istediğiniz oyunun sitesine girmeli ve oyunu açmalısınız. 3D Oyun Nasıl Açılır? Sonrasında oyunun yükleme ekranında size karşı bir uyarı çıkacaktır ve bu uyarıda yazan içeriğe göre Unity Web Player’ı indirmeniz istenecektir. İnternet üzerinden güvendiğiniz bir siteden uygulamayı indirerek bilgisayarınıza kurulumu gerçekleştirebilirsiniz. Sonrasında oynamak istediğiniz oyunun sitesine girerek rahatlıkla sitedeki tüm oyunları oynayabilir konuma geleceksiniz. Uyarıda herhangi bir Unity Web Player ibaresi olmaz ise aşağıdaki seçeneklerimizden devam etmenizi tavsiye ederiz.

İnternet sitesinden internet sitesine değişmekle beraber bazı internet siteleri içeriğindeki oyunu çalıştırmak için bazı programların cihazınızda kurulu olmasını istemektedir. Oyun Tekerleme dahil Bu programlardan biri ise Java’dır. Günümüz işletim sistemlerinde ve çeşitli teknolojik alanların içerisinde bulunan Java uygulaması bazı 3D oyunların oynanması için gerekli olmaktadır. İnternet üzerinden oynamak istediğiniz oyunun yükleme ekranında eğer Java ile alakalı bir uyarı ibaresi barınıyorsa güvendiğiniz bir siteden Java programını indirmeli ve kurulumunu tamamlamalısınız. Ardından oynamak istediğiniz oyunun sitesine tekrar girerek oyununuzu rahatlıkla oynayabilirsiniz.

Adobe Shockwave Yükleme İşlemi

İnternet üzerindeki 3D oyunlar genellikle Java veya Unity Web Player gerektirmektedirler. Farklı olarak bazı oyunların çalıştırılabilmesi ve oynanabilmesi için Adobe Shockwave gerekmektedir. Bilgisayarınıza bu programı güvendiğiniz bir internet sitesinden indirerek kurulumu tamamlamanız gerekmektedir. 3D Oyun Nasıl Açılır? Ardından oyununuzu açmak üzere 3D oyun platformuna giderek hata almadan oyun oynama keyfinizi çıkarabilirsiniz.

Eğer bu işlemlerden herhangi biri sorununuzu çözmemiş ise araştırmalarınızı yazılımsaldan çok cihazsal alanlarda aramanızı tavsiye ederiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu