Aşk’da her şey

Çoğumuz aşk hakkında hiçte bilgi sahibi değiliz. Aşk’da Her şey Aşk ruhumuzda yaşar ama bedenimizi kullanır. Her şeyimizi ister aşk, kalbimizi, aklımızı, ruhumuzu ve nefesimizi.

Aşk’da Her şey

Bir çok şeyi değiştirebilicek olan aşk enerjisini acıya dönüştürebiliyoruz. Aşk insan olabilen kalplerde yaşar ve tohumlanır. sorumluluk hissedenlerde ise büyür ve çiçek açar.

Sevgi nasıl Aşka dönüşür?

İstiridye kabuğunu ele alalım. Aşk’da Her şey Sedef katman katman olup birikir ve deniz hayvanı bu kumları zamanle inci yapar.Aşk da böyle birşey güzel sözler, gerçek iltifatlar sevgiyi zaman içinde aşka dönüştürür.

Aşkda kurallar=

Empati yapıp kendiniz kadar karşınızdakini de düşününki aşk karşılık bulsun.

Bir hata sonucu kırıp döküp küsmekten ise karşı tarafa özür beklediğinizi hissetirin.

Ağlamak sorun çözmüyor, aşkın içinde ağlama varsa karşılık görme ve ücret beklentisi vardır.

Hatalarınızın ve davranışlarınızın sorumluluğunu üstlenin

Takdir, itifat ve övgü sevdiğine ikram değil, aşkın kirasını ödemektir.

Aşk bağımlılıkmıdır?

Yayınlanmış bir araştırma sonucu, aşkın beyinde bir kokain gibi etki yarattığını belirtti. Aşk duygusu, temel ihtiyaçlarımız olan açlık ve susuzluk gibi temel ihtiyaçlar arasındadır ve çok güçlüdür. Başka bir araştırma sonucunda ise aaşk acısı çeken gençlerin beyinleri tarandı ve hep aynı bölgenin aktive olduğu görüldü.

Bu bölgenin mutluluk veren dopamin hormonu olduğu tespit edildi. Aşk’da Her şey Tüm temel bilgiler dopamin hormonuyla alakalıdır aşk da öyle. Testler sonucu sistem bölgesi adı verilen su içme, yemek yeme gibi ihtiyaçlarımızı karşılandığında aktive olduğu görülür. Kokain bağımlığıda dopaminle ilgilidir. sevgiliye ateşli mesajlar sayfamıza bir göz atın.

( İNSANIN İLK AŞKI KENDİSİDİR )

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu