1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji-Bilim
  3. İos Ne Demek-İos Hızlandırma-İos Uygulama Yapma

İos Ne Demek-İos Hızlandırma-İos Uygulama Yapma

İos ne demek, ios ne zaman çıktı, ios ne işe yarar, ios hızlandırma, ios uygulama yapma, ios yazılım güncelleme vb.. teknoloji makaleleri için aliskanlik.com

İos Ne Demek

Apple bilgisayar şirketinin ilk olarak 2007 yılında adını duyurduğu İphone OS bir mobil işletim sistemidir. Altyapısı ise C++, C ve Objective-C dillerinin birleşimiyle oluşmuştur. İphone Os daha sonra geliştirilerek İOS adını almıştır. İos işletim sistemi kendi içinde kapalı bir sistem olup, güvenlik açısından en çok tercih edilen bir sistemdir. Bu nedenle dolayı dünya çapında büyük bir ilgi görmüştür.

İos Ne İşe Yarar

İos, genellikle iphone, ipad, ipod ve apple watch gibi kendi ürünleri üzerinde kullanılmakta olup dışarıya kapalı bir sistemdir. İos’a uygulama yüklemek için ise apple store ve i tunes gibi kendi uygulamaları bulunmaktadır.

İos Uygulama Yapma

İos uygulama yapma ve geliştirmek istiyorsanız öncelikle bir mackbook veya macmini gibi apple markalı bir bilgisayara sahip olmalısınız. Aksi takdirde Windows işletim sistemli bir bilgisayar ile ios uygulama geliştirmek oldukça zordur. Daha sonra Objective-C veya swift yazılım dillerini çok iyi derecede biliyor olmanız gerekir. Yoksa bir uygulama geliştiremezsiniz. Eğer bu donanımlara sahip değilseniz uygulamanızı yazılım firmaları aracılığı ile de yaptırabilirsiniz. Unutmadan söyleyelim app store da geliştirici hesabı almak için yıllık 100 dolar gibi bir para ödemeniz gerekmektedir.

İos Yazılım Güncelleme

İos’un yazılım güncelleme politikası tüm cihazlar için geçerlidir. Eğer yeni bir yenilik veya bir açık varsa güncelleme geldiğinde aynı anda bütün cihazlar ile bağlantı kurularak güncelleme işlemi gerçekleşir. Bir iphone kullanıcısı iseniz otomatik güncellemelerin açık olduğundan emin olun. Eğer açık değil ise; ayarlar sekmesinden genel ve yazılım güncelleme kısmına gelerek otomatik güncellemeleri açabilirsiniz.

İos Hızlandırma

Dünyada kabul görmüş bir gerçek varsa, o da ios işletim sisteminin diğer sistemlere göre daha hızlı olduğudur. Hız konusunda tatmin olmak istiyorsanız kesinlikle bir apple ürünü kullanmalısınız. Ancak zamanlar ios’unda hızında düşüklükler yaşanabiliyor bunun için İos hızlandırma tekniklerini kullanmalısınız.

  • Telefonunuzu güncelleyin
  • Aynı anda ses açma kapama ve telefon açma kapama tuşlarına beraber basın
  • Hareketleri yavaşlatma modunu etkin edin
  • Telefonun önbelliğini ve açık olan uygulamaları kapatın
  • Konum servislerini kapatın
  • Telefonu kapatın ve 30 sn sonra tekrar açın

 

Yorum Yap

Yorum Yap