Far Cry 6 Sistem Gereksinimleri-Far Cry 6 Türkçe Yama

Far Cry 6 Sistem Gereksinimleri, Far Cry 6 Ne Zaman Çıkıyor, Far Cry 6 Türkçe Yama, Far Cry 6 Mekanlar, Far Cry 6 Konusu, Far Cry 6 Ne Kadar gibi teknoloji soruları için aliskanlik.com

Far Cry 6 Sistem Gereksinimleri

Far Cry 6 sistem gereksinimleri aşağıda belirtilmiştir. Bilgisayarınızda en az aşağıda belirtilen özelliklerin olması gerekmektedir.

İşletim sistemi: Windows 10 64 bit ve üstü

İşlemci: i7 5. nesil ve üstü- i5 9. nesil ve üstü

Ekran kartı: AMD Radeon RX 5700 ve üstü

VRAM: 8 GB ve üstü

RAM: 16 GB ve üstü

Disk Alanı: 69 GB

Direct X: 12

Ubisoft Toronto tarafından geliştirilen ve Ubisoft tarafından yayınlanan Far Cry 6 önceki oyunlarından farklı olarak daha gerçekçi bir görünüş ve farklı bir konu ile piyasaya çıkmayı planlıyor.

Far Cry 6 Mekanlar

 

Harita olarak şimdiki Far Cry dünyalarından daha büyük bir dünyada mücadele edeceğiz. Far Cry 6 mekan olarak Yara’yı seçmiş durumda. Yara olarak seçilen bölgeyi ilham almak ve eski gerilla mücadelelerinden esinlenebilmek ve o zamanki duyguları hissedebilmek için Küba’ya Ubisoft ekibinden bir kaç kişi gitmiş ve oradaki gerçek gerillalar ile konuşmuşlar. Far Cry serisinde bir ilk olarak da bizleri bir şehir bekliyor. Şehrimizin ismi  Yara’nın başkenti olan Esparanza! Gerillaların “Lion’s Den.” olarak lakaplandırdığı başkent!

Far Cry 6 Konusu

Oyun konu olarak diktatörlüğü ele alıyor. Yara’nın diktatörü Anton Castillo -karakteri canlandıran hepimizin tanıdığı Breaking Bad dizisinde  işletmecilik adı altında organize suç örgütü liderliği yapmakta olan Gustavo “Gus” Fring-  en az kendi kadar acımasız oğlu Diego ile birlikte Yara’da halkı yalandan vaatlerle Yara’yı eski günlerinde olduğu gibi ülkeyi parlak günlerine getireceği iddialarında bulunuyor. Ülke aslında ilk Anton Castillo yönetiminde yine diktatör olarak yönetiyor fakat halk tarafından koltuktan indiriliyor. Daha sonrasına yerine geçen başkan ülkeyi iyi bir şekilde yönetemiyor ve ülke daha çok gerilemeye başlıyor. Bundan sonra ise Anton Castillo’nun gidişinden sonra ülkenin gerilediğini düşünen insanlar tekrar başa Castillo’yu getiriyorlar. Ama akıllanmayan halkımızı her zaman olduğu kişiliğinden ödün vermeyen bir diktatör bekliyor. Anton Castillo ülkedeki insanlara zorbalık etmekten kaçınmıyor ve köle gibi bir hayat sunuyor. Bu şekilde yönetilen Yara’da elbet isyan kapıda ve Yara halkı bir kurtarıcı bekliyor. Peki bu ülkeyi kim kurtaracak ?!

Kurtarıcımız Kim

Tabi ki ülkeyi kurtarmaya çalışan kişi Yara’nın yerlilerinden. Dani Rojas. Dani aynı zamanda ana karakterimiz. Far Cry serilerinde bir ilk daha karşımıza çıkıyor. Ana karakterimizi ister erkek ister kadın olarak oynayabiliyoruz. Dani’nin kişiliğine gelirsek eğer karakterimizin sessiz bir kişiliği var. Hatta karakterimiz kurtarıcı olmayı da kendisi ilk başta istemiyor. Ama ilerleyen süreçte Gerilla mücadelesinde kendine bir yer ediniyor. Peki bu savaş içerisinde kendini nasıl buluyor ?

Savaş Gücümüz Ne 

Gerillanın ateş gücü olarak kendi ellerimizle ürettiğimiz el yapımı silah ve araçlar ile Amigos denilen vahşi  ama küçük ve şirin hayvanlar ile birlikte savaşacağız.

Far Cry 6 Ne Zaman Çıkacak

Far Cry 6 ne kadar merak edenler için sadece oyunu269 TL , Gold Edition sürümü oyun ve sezon pass ile birlikte 449 TL  ve Ultimate Edition sürümü ise oyun ile birlikte sezon pass + ultimate pack içeriyor ve fiyatı 495 TL. Şuan oyun ön sipariş olarak alınabilmekte.

Far Cry 6 ne zaman çıkacak sorusunun cevabı ise Oyunun resmi çıkış tarihi ise 2021 yılının son aylarında oyuncularına kavuşmayı bekliyor.

Far Cry 6 Epic Games üzerinden ön sipariş vermek için;
Far Cry 6 için şuan da steam üzerinden herhangi bir ön sipariş verilememekte ilerleyen günlerde ne olur hepimiz göreceğiz.

Far Cry 6 Türkçe Yama ise oyun yayınlanmasının hemen ardından burada paylaşılacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu