Kredi Kartı Başvurusu İptali

Kredi kartı başvurusu iptali, kredi kartı başvurusu iptali yöntemleri, telefon ile kredi kartı başvurusu iptali vb.. soruların cevapları için aliskanlik.com

Kredi Kartı Başvurusu İptali

Kredi kartı başvuru iptali ne yazık ki sanıldığı kadar kolay bir işlem olmamaktadır. Tüm bankalar, banka çalışanları ve bankacılık sektörü ile alakalı olarak müşteri hizmetleri çalışanlarına sırf bu konu hakkında işlemleri zorlaştırmak adına tembihlemişlerdir.

Kredi kartı iptal etmek işlemiyle ilgili olarak bilmeniz gereken en önemli şey, bu işlemi gerçekleştirmek istiyorsanız, kişiye ait kredi kartının tüm borçlarının kapatıldığından emin olmanız gerektiğidir. Kredi kartına ait dönem borcunun ve ileri dönemki taksitli işlemlere ait borçların da tümünün ödendiğinden emin olmalısınız. Kredi kartı başvurusunu nasıl iptal edeceğim ya da nasıl iptal ederim gibi soruları olanlara yönelik işlem prosedürlerini ve açıklamalarını gösteriyoruz.

Kredi Kartı Başvuru İptali Yöntemleri

kredi kartı başvuru iptal

Kredi kartı başvuru iptali için ilk yöntem olarak şube ile görüşmeniz gerektiğidir. Bu hususta bazı bankalar ve bankaya ait çalışanlar bu işlemin hiçbir şekilde mümkün olamayacağını söyleyebilirler. Bu konuda bilgi sahibi olmak adına, bankanıza ait çalışanlarla görüşmek ve bu işlemler adına işlem yapabilmek için bireysel olarak şubeye gitmeniz gerekmektedir.

Eğer gittiğiniz şubede kredi kartı iptali sağlanmıyor ise boş bir a4 kağıdına, kredi kartınıza ait numara ile birlikte bir dilekçe yazmanız gerekmektedir. Ayrıca yazacağınız bu dilekçe tükenmez kalem ile yazılmalıdır. Gereken dilekçenin örneklerini şube çalışanlarından temin edebilirsiniz. Unutmayın, bu işlem banka personellerinin yardımı ile gerçekleşecektir.

Telefon İle Kredi Kartı İptali Başvurusu

Kullandığınız bankanın mobil uygulamalarında bireysel olarak müşteri hizmetlerine doğrudan bağlantı kurabilmektesiniz. Fakat ne yazık ki bu özellik tüm bankalarda geçerli olmayabilir. Bu hususta, çalıştığınız bankanın sahip olduğu telefon numarasından arama yapmalı ve müşteri hizmetlerine bu şekilde bağlantı sağlamalısınız.

Kredi kartı başvuru iptali işlemi için dikkat etmeniz gereken bir diğer konu, mevcut dönem ve ileri döneme ait olarak kesinlikle hiçbir borcunuzun bulunmamasıdır. Tüm borçlarınızın kapandığından emin olmanız gerekiyor.  Eğer tüm borçlarınızı kapattığınızı düşünüyorsanız, müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilir ve kredi kartı iptalini istediğinizi kesin bir dil ile belirtebilirsiniz.

Bütün bankalar prosedür gereği kredi kartı başvuru iptaline ait tüm işlemleri 7 iş günü içerisinde gerçekleştirmekle yükümlüdür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu