Aquaman Konusu-Aquaman Film Yorumları

Aquaman konusu, aquaman film yorumları, aquaman imdb puanı, aquaman oyuncuları, aquaman fragmanı, aquaman film türü vb… film yorumları için alışkanlıkcom

Aquaman Konusu

Amnesty Koyu, Maine 1985 yılında aguaman oyuncularından  Tom Curry (Temuera Morrison) bir deniz feneri bekçisidir. Fırtınalı bir akşamda Atlantis’in Kraliçesi Atlanna (Nicole Kidman)’yı kıyıda yaralı ve baygın halde bulur. Birbirlerinden hoşlanırlar ve Arthur (Jason Momoa) Dünya’ya gelir. Bir gün Kral Orvax’ın askerleri bulundukları eve saldırı yaparlar ve Kral Orvax’ın emriyle Atlanna’ya, Atlantis’e geri dönmesi söylenir. Atlanna, Tom ve Arthur’u korumak için Atlantis’e dönmek zorunda kalır. Arthur büyümüştür, büyüdükçe Vulko (Willem Dafoe) tarafında eğitilmiştir. Arthur’a Aquaman denilmektedir. Yeryüzü insanları ve su altı insanları arasında çatışmalar başlar. Arthur’un üvey kardeşi Kral Orm (Patrick Wilson) tahta oturmak ister; yalnız Arthur’un ilk Kral Atlanta’nın mızrağını alıp, Orm ile karşılaşması gerekmektedir. Bu amacı Mera (Amber Heard)’nın yardımı ile birlikte gerçekleştirmeye çalışır. Arthur, yer altı ve yer üstü dünyasını kurtarmak için birçok engelle yüzleşmek zorunda kalır.

Aquaman konusunda kısaca Arthur Curry, Atlantis’in su altı krallığının varisi olduğunu, halkını yönlendirmek ve kahraman olmak için öne çıkması gerektiğini öğrenir.

Aquaman Yorumu

Jason Momoa, Aquaman karakterinin hakkını vermiş. Arthur tarafından yapılan bazı diyaloglar komik olmuş. İnsanların çevresine verdikleri zararların, deniz canlılarını nasıl etkilediği çok güzel yansıtılmış. Sağlam efektler var. Güzel film olmuş.

Her sahnesi muhteşem olmuş. Son zamanlarda izlediğim en iyi fantastik, macera filmiydi. İzlerken hiç sıkılmadım. Efektler, görsel şölen, karakterler, müzik, oyunculuk, su altı canlılarının yansıtılması çok güzeldi. Fantastik ve aksiyon severler kesinlikle izlemeli. Çok beğendim. Aquaman film yorumum 100 üzerinden 80 puandır.

Aquaman İmdb Puanı

Aquaman imdb puanı 10 üzerinden 7,3 puandır.

Aquaman fragman videosunu Youtube’den izleyebilirsiniz.

Aquaman film türü – 2018 yılında vizyona giren Bİlim kurgu,aksiyon ve fantastik türde bir filmdir.

 

Alışkanlık

Yorum Yap

Yorum Yap