Bronzlaşmak İçin Ne Yapmalı?

Bronzlaşmak ve Detaylar

Bronzlaşmak İçin Ne Yapmalı? Bronz bir tene sahip olmak birçok kişinin istediği bir durumdur. Bronzlaşmak için çeşitli güzellik merkezlerine oldukça fazla miktarda paralar harcanmaktadır.  Bu durum kişilerin maddi olarak sarsılmasına neden olmaktadır. Özellikle güzellik merkezlerine gidebilmek için yeterli gelir düzeyine sahip olmayan insanlar zor durumda kalmaktadır. Bu nedenle yine bitkisel ürünlere başvurulmuştur. Bronz bir tene sahip olabilmek için bitkisel ürünlerin gücünden faydalanmak mümkündür. Bu konuda tatlı badem yağı, kayısı yağı, kakao yağı ve susam yağı kullanılmaktadır. Bu yağlar sayesinde sadece yazın değil kışın da bronz kalabilmek mümkündür. Ayrıca bitki yağları haricinde uygulanacak çeşitli maskelerle de bronz bir görünüme kavuşmak mümkündür.

Bronzlaşmak İçin Ne Yapmalı?

Bronz tene sahip olabilmek için yapılabilecek birçok uygulama bulunmaktadır. Bu uygulamalardan ilki denize gidemeyip evde bronzlaşmak isteyen kişiler içindir. Bronzlaşmak İçin Ne Yapmalı? Evin bahçesinde ya da balkonunda kolaylıkla uygulanabilecek olan bu yöntem için birtakım bitkisel yağlar gerekmektedir. Havuç yağı, kakao yağı, susam yağı, buğday yağı, badem yağı ve kayısı yağı gibi yağlar kullanılarak evde bronzlaşma işlemi yapılabilir. Bu işlem için ilk önce 30 ya da 45 SPF içeren bir güneş kremi sürülmelidir. Bronzlaşması istenen kısımlara bu uygulamayı yapmak gerekir. Güneş koruma kremi sürüldükten sonra en az 1-2 saat boyunca güneşte kalınmalıdır. Bu süre de atlatıldıktan sonra bronzlaşmak için uygulanacak olan yağ vücuda uygulanır. Yağın vücuda uygulanma saati öğleden sonra 4 ve 5 arasında olursa daha iyi bir sonuç alınabilir. Ayrıca bronzlaşma konusunda dikkat edilmesi gereken bir nokta da bulunmaktadır. Bronzlaşma işlemi güneşten korunma amacı ile değil daha koyu bir ten rengine sahip olmak için yapılmalıdır.

Bronz kadın fotoğrafı
bronz güzel kadın

Bronzlaşmak İçin Yapılabilecekler

Bronzlaşmak için yapılabilecek olan başka bir uygulama ise yazın denize gidecek olan kişiler içindir. Bu kişiler evde bronzlaşacak kişilere göre daha şanslıdır çünkü tatil beldelerinde bronzlaşmak daha kolaydır. Bronzlaşmak amacı ile kullanılacak olan havuç yağı, susam yağı, kakao yağı, badem yağı gibi yağlar temin edildikten sonra tatile gidilen günün üzerinden birkaç gün geçmesi beklenmelidir. Denize girildikten sonraki 3. ya da 4. gün bronzlaşma yağları uygulanabilir. İlk gün yapılması gereken ise güneş korumalı bir krem ve güneş yağı kullanılarak 1-2 saat güneşlenmektir. Vücut bu şekilde güneşe iyice alışturuldıktan sonra bitkisel yağların uygulanması da kolaylaşacaktır. 3. ve 4. günden itibaren de asıl uygulamalara geçilebilir. Bronzlaşmak İçin Ne Yapmalı? Bu uygulamalar öğleden sonra saat 5 civarında yapılırsa daha iyi sonuçlar alınacaktır. Ayrıca bitkisel yağlar uygulandıktan sonra bronzlaşma yağı uygulanması da kalıcılığı artıracaktır. Bu uygulamalar doğru bir şekilde uygulandığı taktirde en fazla 4-5 gün içerisinde bronz ve çikolata rengi bir tene kavuşmak mümkün olacaktır. Sizler de doğal yollarla bronzlaşmak istiyorsanız güzellik merkezlerine para dökmeden bu yöntemlerden yararlanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu