Diş Estetiği Nedir? Nasıl Yapılır?

Diş Estetiği Tedavisi

Diş Estetiği Nedir? Nasıl Yapılır? Dişlerimiz bizim en önemli parçalarımızdan birisidir. Gülerken, yemek yerken, insanlarla iletişim kurarken her zaman dişlerimiz ön plandadır. Durum böyle iken dişlerimizi fırçalamak, onlara iyi bakmak konusunda elimizden geleni yapmak gerekmektedir. Günde en az 2 defa dişlerimizi fırçalamak ve diş aralarını diş ipiyle temizlemek diş sağlığı için oldukça önemlidir. Fakat tüm bu uygulamaları düzenli olarak yapmasına rağmen çürükleri bulunan kişiler de vardır. Bu kişiler dişlerini fırçalar ama doğru fırçalayamaz. Doğru fırçalama şeklini öğrenmek ve uygulamalı olarak görmek için bir diş hekimine başvurabilirler. Bu kişiler haricinde dişlerine hiç bakmayıp çok kötü bir hale gelmesine sebep olan kişiler de bulunmaktadır. Bu kişiler dişlerini önemsemese bile ilerleyen yaşlarda diş ağrısı ve yemek yemede güçlük çektikleri zaman dişlerin önemini daha iyi kavrayacaklardır.

Diş Estetiği Nedir?

Diş bakımında önemli olan durumları atlamamak ve dikkat etmek önemlidir. Diş Estetiği Nedir? Estetik görünüm için de oldukça önemli olan dişlerin daha düzgün görünmesi için diş estetiği adı verilen bir yöntem uygulanmaktadır. Diş estetiğinden yararlanması gereken kişileri şu şekilde sıralayabiliriz:

Diş Estetiği Nasıl Yapılır?
Diş Estetiği Nasıl Yapılır?

Diş Estetiği Nasıl Yapılır?

  • Gülerken dişlerini göstermekten çekinen ve eliyle ağzını kapatan kişiler
  • Fotoğraf çektirme esnasında gülümsemekten korkan ve hep ağzı kapalı pozlar veren kişiler
  • Gülümseme esnasında çirkinlik ya da rahatsızlık hissi duyan kişiler
  • Güldüğü zaman üst damakları çok fazla ortaya çıkan ve üst dudağı fazla yukarı toplanan kişiler
  • Dişlerinin daha beyaz ve temiz olmasını isteyen kişiler
  • Dişlerinde aralıklar, çaprazlıklar, eksiklikler ve düzensiz bir sıra olan kişiler
  • Dişlerinde çok fazla çürük ve dolgu bulunan kişiler diş estetiğinden yararlanabilir.

Diş estetiği farklı şekillerde yapılabilmektedir. Diş estetiğinin yapılma yolları diş beyazlatma, kırmızı diş estetiği, implant, sanal gülüş tasarımı ve porselen dolgu şeklindedir. Diş beyazlatma işlemi diş hekimlerinin kulandığı çeşitli malzemelerle diş üzerindeki ölü ve artık tabakayı atma şeklinde gerçekleştirilir. Diş Estetiği Nasıl Yapılır? Diş estetiğinde en fazla kullanılan yöntemdir. Kırmızı diş estetiği de dişler üzerindeki lekelerin temizlenmesine yönelik bir işlemdir. Bu işlemlerin hiçbirinde diş minesine ve diş yapısına zarar verilmemektedir. Diş estetiğinin yapılırken dişlerin uyuşması ya da uyuşmaması hastanın isteğine bağlı bir durumdur. Bu aşama halledildikten sonra diş üzerindeki plaklar ve lekeler diş hekimlerinin kullandığı malzemeler ile temizlenir. İşlem sonrasında damaklarda hafif bir kızarıklık ya da şişme görülebilir. Fakat bu tür komplikasyonların görülmesi oldukça doğaldır. Dişler üzerinde yapılan işlemlerde çeşitli ağrılar görülmesi normal bir durumdur. Diş Estetiği Nedir? Günümüzde teknolojinin ilerlemesi ve tıbbi cihazların gelişmesi sayesinde diş işlemlerinde ağrı ve acı en aza indirilmiştir. Hatta hiç kanama, ağrı ve acı olmayan operasyonlar da yapılabilmektedir. Eğer siz de yukarda bahsedilen durumlardan şikayetçi iseniz diş estetiğinden faydalanabilir, sağlıklı bir gülüşe kavuşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu