Cilt Yenileme

Cilt Yenileme ve Peeling

Güzellik konusunda en fazla önem verilen alanlardan birisi de cilttir. Cilt Yenileme Temiz ve sağlıklı bir cilt herkesin sahip olmak istediği bir cilt tipidir. Temiz bir cilde sahip olmak hem fiziksel görünüm açısından hem de cildi makyaja hazırlama açısından oldukça önemlidir. Fiziksel görünüm haricinde sağlık için de cildin temiz olması önemlidir. Temiz bir cilt daha fazla hava aldığı için sivilce ve akne oluşumu olmaz. Ayrıca kişisel bakım ürünleri de daha rahat uygulanabilir. Bu noktada cildin yenilenmesi de önemlidir. Cildin yenilenmesi için ciltte bulunan ölü deriler yok edilmeli ve yeni hücre oluşumlarına zemin hazırlanmalıdır. Bu konuda yapılan en iyi uygulama peeling uygulamasıdır. Peeling uygulaması cildin ölü derilerden arındırılmasını ve yenilenmesini sağlar. Oldukça basit bir uygulamadır ve evde yapılabilir.

Cilt Yenileme

Bunun dışında kozmetik mağazalarından alınan peelingler de kullanılabilir. Peeling masrafsız bir uygulamadır fakat derinlemesine bir temizlik isteyen kişiler belirli bir ücret karşılığında kimyasal peeling uygulaması da yaptırabilirler. Kimyasal peeling uygulaması güzellik merkezlerinde yapılmaktadır.
Cilt yenileme için pelling haricinde birçok yol bulunmaktadır. Cilt Yenileme Bu yollardan ilki maskelerdir. Maskeler ve tonikler doğal yollarla oluşturulabildiği gibi kimyasal yollarla da oluşturulabilmektedir. Cilt yenileme için kullanılabilecek doğal maskeler arasında yer alan en faydalı maske avokado, bal ve şeker maskesidir. Bu maskeyi hazırlayabilmek için avokado, bal ve şeker gereklidir. Hazırlama aşamasında ise öncelikle avokado ezilir. Daha sonra ezilen avokadonun içine 2 çorba kaşığı bal ve 1 çorba kaşığı da şeker eklenerek karıştırılır. Maske kıvamına gelen karışım yüze uygulanır ve 15 dakika bekletilir. Sonrasında ılık su ile yüz temizlenir. Bu maskeyi yapmak istemeyenler su ve kabartma tozunu karıştırarak da uygulama yapabilirler.

Cilt Yenileme ve Peeling

Bu uygulama da 15 dakike bekletilir ve ılık su ile durulanır. Cilt Yenileme Cilt yenilemede maskeler haricinde bitkisel yağlar da kullanılmaktadır. Bu yağlardan en bilinenleri papatya yağı, hindistan cevizi yağı, jojoba yağı, zeytinyağı, üzüm çekirdeği yağı, badem yağı, argan yağı, siyah frenk üzümü yağıdır. Bu yağlar yumuşak bir bez ya da pamukla yüze uygulanarak cildin yenilenmesi sağlanabilir.
Cilt yenilenmesinde kullanılacak diğer yöntemler ise doğallıktan ziyade hazır piyasaya yöneliştir. Peeling ürünleri bunların başında yer almaktadır. Peeling ürünleri haricinde elektrikli yüz fırçaları da oldukça fazla tercih edilmektedir. Elektrikli yüz fırçalarının mantığı yumuşak bir döner başlık ile cildi tahriş etmeden temizlemek ve ölü deri tabakasını yok etmektir. Herhangi bir sabun ya da temizleme ürünü ile kullanılabilir. Bunun haricinde kozmetik dükkanlarında satılan maskeler ve diğer güzellik ürünleri de hazır piyasa içerisinde yer almaktadır. Güzellik merkezlerinde yapılan cilt yenileme bakımları da bu kategoriye dahildir. Doğal ya da yapay cilt yenileme yöntemlerinden istenilen yöntem belirlenerek cildin ihtiyacı olan oranda uygulanabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu