Saç Uzatan Bitkisel Yağlar

Saç uzatan bitkisel yağlar, saç nasıl erken uzar, saçı erken uzatma yöntemleri, saç uzatan doğal yağlar vb… saç bakım makalelerini sizler için hazırladık.

Saç Uzatan Bitkisel Yağlar

Uzun ve sağlıklı saçlar her kadının istekleri arasında yer alır. Zamanla yanlış beslenme, düzensiz uyku, kullanılan ilaçlar, güneşe maruz kalma, hastalıklar, mevsim değişiklikleri ya da uygulanan ısı işlemleri saçların yıpranmasına neden olmaktadır. Sürekli yıpranan ve uzamayan saçlar için en iyi çözüm ise doğal yöntemler ile bakım uygulamaktır. Sizlere saç uzatan bitkisel yağlar hakkında kısa bilgiler sunacağız. Saçlarınızı daha sağlıklı şekilde uzatmak istiyorsanız ayda en az 2 defa bu yağlar ile bakım uygulamanızı öneririz.

Cilt bakımında olduğu gibi saç bakımında da saçı nemlendirmek önemlidir. Saçlarınıza ihtiyaç duyduğu nemi kazandırmak için doğanın sunduğu nimetlerden faydalanabilirsiniz. Saç bakımı için pahalı kozmetik ürünlere ihtiyacınız olmadığını, evde ekonomik olarak kendi bakımınızı yapabileceğinizi unutmamalısınız. Aynı zamanda bitkisel yağlar ile uygulayacağınız bakımın saçlarınızda herhangi bir olumsuz soruna neden olmayacağını belirtebiliriz. Eğer saç diplerinizde kızarıklık, ağrı ve karıncalanma gibi hisler oluşursa maskeyi saçınızdan temizleyerek uygulamayı bırakabilirsiniz.

Saç Uzatan Doğal Yağlar

Bitkisel yağlar saçlarınızın hızlı uzamasında, parlaklık kazanmasında ve saç derinizin ihtiyaç duyduğu nemi kazanmasında yardımcı olacaktır. Saçlarınıza ayda en az 2 defa düzenli olarak bitkisel sağlar ile bakım uygulayabilirsiniz. Saç uzatan doğal yağlar hangileri diyorsanız işte sizlere saç için mucize çözümler;

Zeytinyağı

Antioksidan kaynağı olan zeytinyağının cilt sağlığından vücut sağlığına kadar her alanda faydası saymakla bitmiyor. İçerdiği antioksidanlar ve E vitamini sayesinde saç uzaması konusunda da kullanabileceğiniz en faydalı yağdır. Zeytinyağı saç diplerinizi besleyerek kısa sürede uzamasını sağlayacaktır. İster diğer yağlar ile karışım haline getirebilir, isterseniz de 1 tatlı kaşığı bal ile karıştırarak saçlarınıza maske uygulayabilirsiniz.

Argan Yağı

Saç dökülmesini önleyerek yeni saçların çıkmasını sağlayan argan yağı saç bakımı için mükemmel çözümlerden biridir. Argan yağı içerdiği E vitamini ve koruyucu yağ asitleri sayesinde saçlarınızın daha hızlı uzamasını sağlayacaktır.

Badem Yağı

Saç dostu bitkisel yağlardan birisi olan badem yağı içerdiği E vitamini, bakır, manganez ve biyotin sayesinde saçı besleyen badem yağını diğer bitkisel yağlar ile karışım haline getirerek saçınıza uygulayabilirsiniz.

Lavanta Yağı

Yıpranmış saçlara iyi gelen lavanta yağı saç köklerini güçlendirerek saçlarınızın hızlı uzamasını sağlayacaktır. Saç uzatan bitkisel yağlar arasında yer alan lavanta yağı aynı zamanda hoş kokusuyla da saçlarınızda mükemmel bir koku bırakacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu