Kırmızı Ruj Nasıl Sürülür-Doğal Ruj Yapımı

Kırmızı ruj nasıl sürülür, doğal ruj yapımı, ruj nasıl saklanır gibi kadın makaleleri için aliskanlik.com

Kırmızı Ruj Nasıl Sürülür

Kırmızı rujunuzu kendiniz evde hazırlamaya ne dersiniz? Koyuluğunu‚ kıvamını kendiniz hazırlayın. Doğal ruj yapımı sayesinde hem rujlarda kullanılan birçok kimyasaldan korunmuş olacak hem de ekonomik bir işlem yapmış olacaksınız. Evde ruj yapımı için birkaç farklı malzemeye ihtiyacınız olacak. Peki kırmızı ruj nasıl sürülür ?

Doğal ruj yapımı için birden farklı teknik var. Bunlardan ilki kırmızı ve tonları elde edebileceğiniz tamamen bitkisel bir ruj. Bunun için ihtiyacınız olan şey kırmızı pancar‚ 3-4 kaşığı zeytinyağı ve 2 kaşık bal. Gördüğünüz gibi içerik tamamen organik. Uygulamaya kırmızı pancarı soyup doğrayarak başlıyoruz. Bir kaba koyduğunuz pancar dilimlerinin üzerine diğer malzemeleri de ekleyin. İyice karıştırdığınız malzemelerin birbirine geçmesini sağlayıp küçük bir kaba boşaltın ve buzdolabında bekletin. Kırmızı rujunuz hazır. Bu karışımı buzdolabında saklamanız gerekiyor. 2 aya kadar kullanım ömrü var.

Bir diğer doğal ruj tarifi verecek olursak bunun için gerekli malzemeler de 1 kaşık vazelin‚ 1 küçük kaşık gliserin‚ 1 çay kaşığı vanilya ve küçük bir kap. Son malzeme de rengi verecek olan gıda boyası. Kırmızı ruj yapmak için kırmızı tonlarında bir gıda boyası tercih edebilirsiniz. Ancak bu tarif ile farklı renkte gıda boyaları ile farklı ruj çeşitleri de üretebilirsiniz. Öncelikle vazelini kabımızın içine koyarak benmari usulüne benzer şekilde erimeye bırakıyoruz. Buhar ile eriyen vazelinin içerisine gliserin‚ vanilya ve gıda boyasını da ekliyoruz. Tamamen karışmasını sağladıktan sonra bunu küçük bir krem kabına koyarak buzdolabında kısa bir süre kıvam alana kadar bekletiyoruz. İşte doğal ürünlerle rujunuz hazır.

Daha farklı renklerde de rujlar üretebilirsiniz. Özellikle evde kullanmadığınız farlar varsa bunları da değerlendirebilirsiniz. Farları da vazelin ve gliserin ile birleştirerek aynı şekilde doğal rujlar elde edebilirsiniz. Bu sayede çok sayıda rengi piyasadan çok daha farklı fiyatlarına elde etmiş olacaksınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu