Kadın

Eyeliner Nasıl Çekilir, Nasıl Sürülür?

Eyeliner nasıl çekilir, eyeliner kullanırken dikkat edilmesi gerekenler vb.. makyaj tüyolarını sizler için derledik.

Gözlerin güzelliğini ön plana çıkmak ve bakışlara anlam kazandırmak için kullanılan makyaj malzemesi eyeliner olmaktadır. Eyeliner neredeyse birçok göz yapısına farklı tekniklerle uygulanabilen bir malzemedir. Bakışlara derinlik katmak ve gözleri ön plana çıkaran bir makyaj yapmak isteniyorsa olmazsa olmazlardan birisi eyeliner uygulamasıdır. Eyeliner kullanırken dikkat edilmesi gerekenler konusunda bilgi sahibi olmak istiyorsanız sizlere sunacağımız önerileri inceleyebilirsiniz.

Uygulaması pek kolay olmayan eyeliner özellikle sürüldükten sonra gözlere farklı bir derinlik katmaktadır. Makyaj yaparken göz makyajını ön plana çıkarmak isteyenlerin mutlaka kullanması gereken bu malzeme doğru uygulanmadığında ise olumsuz sonuçlar yaratabilmektedir. Eyeliner kullanırken göz yapınızı bilmeli ve uygulayacağınız eyeliner modelinin sizin göz yapınız ile uyumlu olup olmadığı konusunda bilinçli olmalısınız.

Eyeliner Nasıl Çekilir?

Cildinizi kusursuz bir görünüme kavuşturmak istiyorsanız makyaj yaparken doğru uygulamalara dikkat etmelisiniz. Eyeliner kimi gözlere kalın, kimi gözlere ise ince şekilde sürüldüğünde hoş durmaktadır. Bazılarında kuyruklu, bazılarında ise kuyruksuz eyeliner daha güzel bir görünüm sağlamaktadır. Eyeliner nasıl çekilir hakkında önerilerimiz ise şöyle;

  • Göz kapağınız düşükse yarım eyeliner şeklinde ve üst kirpiğinizin bitimi ile alt kirpik bitiminden yukarıya doğru bir uygulama yapmalısınız.
  • Gözleriniz hafif çekikse kedi gözü eyeliner yani kuyruklu eyeliner tercih edebilirsiniz.
  • ‘’Eyeliner çekemiyorum’’ diyenlerdenseniz ve her uygulamada başarısız oluyorsanız uygulayabileceğiniz iki teknik bulunmaktadır;
  1. Nokta İşlemi: Eyeliner ile üst kirpik diplerinize özensiz şekilde noktalar yerleştirin. Ardından bu noktaları birbirine birleştirerek doğru bir eyeliner elde edebilirsiniz.
  2. Ortadan Başlama: Doğru uygulama yapamayanlardansanız öncelikle göz kapağınızın üstünde kirpik diplerinizin ortasına bir nokta yerleştirin. Sonrasında ise ister dışa doğru, isterseniz de göz kapağına doğru eyeliner çekin. Ortadan başlamak daha kolay bir uygulama yapmanızı sağlayabilir.
  • Eyeliner kullanmaya yeni başladıysanız evde birkaç defa deneyerek öncelikle size yakışan modeli bulun. Uygulama sırasında hızlı davranmamaya çalışın.
  • Kuyruk oluşturmak için cetvel, kart gibi düz bir maddeyi kuyruk yapmak istediğiniz kısma yerleştirin ve düz bir eyeliner uygulayın.

eyeliner modelleri

Gözlerinizi ön plana çıkarma konusunda kararlıysanız mutlaka siyah eyeliner tercih etmelisiniz. Günlük yaşamda daha sade bir makyaj tercih edenlerdenseniz kahverengi eyeliner sizi doğal bir görünüme kavuşturacaktır. Eyeliner kullanırken dikkat edilecekler konusunda önerilerimiz bu kadar. Bakışlarınızı derinleştirecek işlemi doğru şekilde uygulaması ise sizlere kalıyor.

Gelin makyajı nasıl yapılır makalemizi okuyarak eyeliner hakkında farklı bilgilere sahip olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı