50 Yaş Üstü Cilt Bakımı

50 Yaş Üstü Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

İnsanlar doğdukları günden itibaren büyür ve gelişirler. 50 Yaş Üstü Cilt Bakımı Bu büyüme ve gelişme önce bebeklik, daha sonra çocukluk, ergenlik, yetişkinlik ve yaşlılık şeklinde ilerler. İnsan anatomisi de buna uyum sağlayacak şekilde yaratılmıştır. Fakat yaş ilerledikçe vücutta oluşan kırışıklıklar özellikle bakım konusuna oldukça önem veren kadınları korkutmaktadır. Yaşlanma karşıtı ürünler kullanılmaya başlanmakta ve cildin yapısı iyice bozulmaktadır. Bu nedenle doğal ürünler tercih edilmesi gerekmektedir. Yaşlanma karşıtı ürünlere anti aging ürünler denmektedir. Anti aging ürünler genel olarak 50 yaşın üzerinde olan kişilerin cilt bakımlarını yaptıkları ürünlerin genel adıdır. Çünkü 50 yaş üzeri kişiler cilt bakımı yaptıkları ürünlerin aynı zamanda yaşlanma karşıtı etkilerinin de bulunmasını istemektedir. Bu durum gerek kimyasal gerek doğal yollarla anti aging ürün kullanımını sağlamaktadır.

50 Yaş Üstü Cilt Bakımı

50 yaş üstü kişilerin cilt bakımları için yararlandıkları en temel malzeme hindistan cevizidir. Hindistan cevizi kırışık azaltmada oldukça etkilidir. 50 Yaş Üstü Cilt Bakımı  Ayrıca hindistan cevizi ile anti aging krem de yapılabilir. Hindistan cevizi kullanarak doğal bir şekilde anti aging krem yapmak için öncelikle hindistan cevizi rendelenir. Orta boyutta bir kap dolduktan sonra üzerine süt eklemir ve iyice karıştırılır. Bu şekilde krem elde edilmiş olur. Bu kremi isterseniz yüzünüze isterseniz ellerinize ve vücudunuzun diğer kısımlarına uygulayabilirsiniz. Doğal anti aging krem yapımı için kullanılabilecek başka bir malzeme ise avokadodur. Avokado hem ciltteki kırışıklıkları azaltmakta hem de cildin parlak bir görünüme kavuşmasını sağlamaktadır. Avokado ile anti aging bir krem hazırlamak için bir adet avokado alınır ve hamur haline gelene kadar rendelenir. Oluşan karışım yüze ve vücuda kullanılabilir.

50 Yaş Üstü Bitkisel Cilt Bakımı

50 yaş üstü cilt bakımı için bitkisel yağlardan faydalanmak da mümkündür. Anti aging etkisi en fazla olan bitkisel yağlar sandal ağacı yağı, gül yağı, neroli, ıtır yağı ve yasemin yağıdır. Bu yağlarla anti aging etkisi olan cilt bakım rutinleri yapabilmek için temiz ve nemli olmayan bir kap elde edilir. Daha sonra yasemin yağı, sandal ağacı yağı, neroli, gül yağı ve ıtır yağlarının her birinden 5 damla bu kaba damlatılır. Daha sonra üzerine hindistan cevizi ya da ananas rendelenerek karıştırılır. Elde edilen bu karışım krem kıvamına gelinceye kadar karıştırıldıktan sonra istenilen bölgeye uygulanabilir. Ayrıca 50 yaş üstü cilt bakımında bitkisel yağlar haricinde çeşitli çiçeklerden de yararlanılabilir. Bunun için gereken malzemeler kadife çiçeği yaprağı, gül yaprağı, papatya yaprağı ve ıhlamur yaprağıdır. Bu yapraklarla ayrı ayrı anti aging kremler yapılabilmektedir. İlk karışım 4 kaşık zeytinyağı ve kadife çiçeği yaprakları karışımıdır. 50 Yaş Üstü Cilt Bakımı  Kadife çiçeği yaprakları iyice ezildikten sonra zeytinyağı ile karıştırılarak krem kıvaöına getirilir ve uygulama yapılabilir. Daha sonra yine 4 kaşık zeytinyağı ile gül yaprağı aynı işlemden geçirilir. Papatya yaprakları ve ıhlamur yaprakları da 4 kaşık zeytinyağı ile krem kıvamına gelinceye kadar karıştırıldıktan sonra doğal bir anti aging krem elde edilmiş olur. Siz de kırışıklıklarınızdan şikateyçi iseniz ve kimyasal yöntemlere başvurmak istemiyorsanız bu yöntemlerle doğal anti aging kremler hazırlayabilir ve 50 yaş üstü cilt bakım rutinlerinizde çeşitli bitkisel yağlardan faydalanabilirsiniz. Bu karışımları istediğiniz yere uygulamanızda da bir sakınca bulunmamaktadır. Çünkü bitkisel ürünler kimyasal ürünler gibi ciltte ve vücutta alerjik reaksiyon gösterilmesini sağlayacak zararlı maddeler bulundurmaz. Tüm bu karışımlarla kimyasal ürünlere para vermeden hem ucuz hem de oldukça faydalı bir şekilde cilt bakımınızı gerçekleştimeniz ve kırışıklıklarla mücadele etmeniz mümkündür.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu