Beşiktaş’ta Gezilecek Görülecek Yerler Ve Mekânlar

Beşiktaş’ta Gezilecek Görülecek Yerler Ve Mekânlar ; Beşiktaş 11 adet bilindik semte sahiptir. Bu semtlerden herkesin bildiği ve en popüler olanı Bebek’tir. Bebek sahilinde dolanmayan orada bir kâğıt helva yemeyen İstanbullu yoktur. Ayrıca sadece İstanbullular değil İstanbul’a gezmeye gelen tüm yerli yabancı turistler bebeği merak ederler ve kesinlikle 1 kez de olsa uğrarlar. Beşiktaş ilçesi olarak en popüler semt bebek olsa da tüm İstanbul genelinde de Bebek en popüler semtlerdendir. Ünlüler ve zenginler genel de bu semtte otururlar. Beşiktaş’ın diğer önemli semtleri ise şunlardır;

 • Arnavutköy
 • Etiler
 • Bebek
 • Abbas ağa
 • Akatlar
 • Gayrettepe
 • Levazım
 • Ortaköy
 • Merkez Köyler
 • Levent
 • Türkali

Beşiktaş’ta Gezilecek Görülecek Yerler Ve Mekânlar

Beşiktaş’ta yapılacak en güzel şeylerden biri Boğaz’ı ziyaret etmek ve ister sahilde bir kafede oturun, ister çay veya kahve içerken, ister yukarı sahilde bir bankta oturun, rahat bir topluma sahiptir bu yüzden rahat bir kahve keyfi yapabilirsiniz.

Beşiktaş’ta Gezilecek Görülecek Yerler Ve Mekânlar
Beşiktaş’ta Gezilecek Görülecek Yerler Ve Mekânlar

Beşiktaş’ın merkezi Beşiktaş Çarşısı ve Beşiktaş Meydanı’dır. Bu arada Beşiktaş İstanbul’a gelip ilk ziyaret edilecek yerlerden biridir. Beşiktaş’ta Gezilecek Görülecek Yerler Ve Mekânlar Beşiktaş’tan Kabataş’a, Türkiye Büyük Millet Meclisi Milli Saray Koleksiyonu Müzesi ve İstanbul Resim ve Heykel Müzesi, ardından Dolmabahçe Sarayı, Ortaköy’ün yanında Çırağan Sarayı bu sarayın tarihi ve kültürel mekânlarından biridir. Bu bölge de Beşiktaş’ın tarihi yerleri ve etkinlikleri; bulunur. Restore edilip güzelleştirilen Denizcilik Müzesi, Beşiktaş’ın hareketli sokakları, Ihlamur dere Caddesi’nde yürüyüş ve sonunda Ihlamur Kasrı’nı görmek öne çıkan bazı aktivitelerdendir.

Üst Barbaros Caddesi’nde yer alan Yıldız Sarayı ve Yıldız Parkı’nı da ziyaret etmek ilginçtir. Beşiktaş çarşısı, Beşiktaş ilçesinin kalbinin attığı çok hareketli bir yer olarak bilinir. Aynı zamanda ünlü Beşiktaş taraftarının da merkezidir. Beşiktaş Çarşısı; Beşiktaş Balıkçısı Beşiktaş’ta mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir yerdir, bakkallar, restoranlar, mağazalar, dükkânlar, bistrolar, krem ​​peynir, kuru meyve ve sebzeler, kafeler, restoranlar ve kafeler bulunmaktadır.

Barbaros Meydanı olarak da kullanılan Beşiktaş Meydanı, Barbaros Hayrettin Paşa Türbesi, heykelleri, Beşiktaş İskelesi, deniz kenarındaki kafe ve restoranları ve popüler bir buluşma yeri olan Denizcilik Müzesi’ne ev sahipliği yapan Beşiktaş semtinin en işlek ve canlı yerlerinden biridir. Beşiktaş’ta Gezilecek Görülecek Yerler Ve Mekânlar Beşiktaş sahilinden Boğaz’ın muhteşem manzarasına hâkim meydandan, Boğaz’a bakan eğlence ve eğlence ile çevrili meydanda vakit geçirilmektedir.

Beşiktaş’ın En Ünlü Yiyecek Yerleri

Karadeniz Döner

Beşiktaş’ın Sinan paşa semtinde bulunan Karadeniz Döner, Beşiktaş’ın en popüler Döner restoranlarından biridir. 10.30-18.00 saatleri arasında açık olan dönercide iki kişilik yemek ortalama 150 TL’ye mal olacaktır. Pilavlı döner (ortalama 75 TL), İskender (ortalama 75 TL), Dorum döner (ortalama 70 TL), yarım tost (ortalama 75 TL) ve kebaplı sandviç ortalama 30 TL’dir. Beşiktaş Çarşı’da, kartal heykelinin yanında bulunan Karadeniz Döner, zanaat lokantası konseptinde küçük bir yer ama oraya gittiğinizde her zaman kapıdan bir sıra buluyorsunuz. Biraz küçük boyutlara sahiptir bu yüzden İskender veya Döner sipariş ederken 1,5 porsiyon sipariş etmeniz önerilir.

Kartal Kokoreç

Kartal Kokoreç olarak da bilinen Kartal Kupa Café & Bar, Beşiktaş’ta lezzetli bir kokoreç deneyimi yaşamak için en iyi yerlerden biridir. Beşiktaş’ın Sinan Paşa semtinde hizmet vermekte ve 12:00 ile gece 02:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Kartal Kokoreç, alkollü içki servisi ile akşamdan kalma ve mangal konseptini tanıtıyor. Burada iki kişilik bir yemek için ortalama 250 TL ödemeniz gerekiyor. Beşiktaş taraftarlarının buluşma yeri olarak da bilinen Kartal Kokoreç’te özellikle Beşiktaş maç gecelerinde yer bulmak zor. Fasıl Yarı pişmiş sebzeli kokoreç ortalama 8 TL, yarı pişmiş İzmir kokoreç 50 TL’dir. Kokoreç’in yanı sıra istiridye dolması da popülerdir. Beşiktaş’ta dolaşırken karnınız acıktıysa, önünüze çıktıktan sonra Kokoreç ‘in enfes deneyimini yaşayabilirsiniz.

Fıccın Aile Yemekleri

Fıccın Aile Yemekleri Konsepti Restoran Fıccın Beşiktaş’ın Asmalı mescit semtinde yer almakta olup sağlıklı ve yöresel yemek konseptini sunmaktadır. Beşiktaş’ta Gezilecek Görülecek Yerler Ve Mekânlar Alkollü içecek servisi yapan restoranlarda iki kişilik yemek ortalama 250 TL.  Çerkes mutfağı ile ünlü olan bu mekan dolup taşmaktadır. Menü ayrıca vejetaryen dostu lezzetler de içerir.

İlgili Yazı : İstanbul’da Gezilecek Bilinmeyen Yerler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu