Suyu bol tüketmenin faydaları ?

Su vücudumuzun olmazsa olmazıdır. Gün içersinde su içmek metabolizma hızını arttırır , enerjiyi yükseltir , hücrelere besin ve oksijen taşır , vüçut ısısını ayarlar. eklemlere destek sağlar bazı toksinleri atarak böbrek ve karaciğerdeki yükü azaltır.  Suyu bol tüketmenin faydaları ?  ayrıca su içmek cilde de fayda sağlar cildi güzelleştirir ve bol su içmek kuru cildi nemlendirir suyu bol tüketmek her zaman fazlasıyla yararlıdır güne 1 bardak su ile başlamak ve gün içersinde suyu bolca tüketmek size fazlasıyla enerji verir aynı zaman da özellikle güne başlarken 1 bardak suyun içine limon ekleyerek içilirse güne çok daha enerjik başlarsınız. susamasanız bile su içmeyi ihmal etmeyin , su hayatımız da her zaman önem taşır, her zaman tüketilmesi gereken bir içecektir. düzenli ve bol bir şekil de su içerseniz enerjiniz her zaman zirvde de kalır.

Suyu bol tüketmenin faydası

Gün de kaç litre su içmeliyiz ? Gün içersinde belirli aralıklarla su içmeyi ihmal etmeyin susamayı beklemeyin bir günde en az 2,5 litre su içilmesi gerekiyor en çokta 3,7 litre diyebiliriz özellikle spor yapıyorsanız suyu bol tüketmeye önem verin spor yaparken vücud su kaybedeceği için suyu bol tüketmeniz de fayda var. Suyu bol tüketmenin faydaları ? düzenli olarak su içtiğiniz sürece vücudunuz dengelenir , ama fazla abartmadan yani vücudunuzu su içmeye zorlamadan eğer günde çok fazla haraket halindeyseniz vücud sürekli su kaybedeceği için kaybedilen suyu yerine koyabilmek su içmeyi ihmal etmeyin !

fazla su içmenin vücuda zararı olur mu ?

Peki fazla su içmenin vücuda zararı olur mu ? suyu yettiğinden fazla tüketmek tabi ki vücuda zarar verir , kesinlikle suyu abartılı bir şekil de tüketmeyin vücud ne kadar su istiyorsa okadar tüketmeniz yeterli eğer suyu abartılı bir şekil de tüketirseniz farklı hastalıklara yol açabilir , suyu abartılı bir şekil de tüketmek vücuda ağırlık verir damarlara kalbe ve böbreklere zarar verir baş ağrısı yapar ve beyin kanamasına kadar yol açabilir bu sebeplerden dolayı suyu vücudun istediği kadar tüketmeye önem verin fakat hiç  susamazsanız da su içmemezlik yapmayın vücud hiç su istemese bile biraz da olsa için çünkü suyu abartılı içtiğiniz zaman hastalıklara yol açar evet ama suyu hiç içmezseniz de vücud susuz kaldığı için yine hastalıklara yol açılır yani suyu düzenli devamlı ve dengeli tüketin ne az için ne de abartılı bir şekil de dengeli ve düzenli.

Su açlığı giderir mi ? açlığı gidermenin en etkili yollarından 1 tanesidir su , eğer açken su içerseniz su boş bir miğdeye ineceği için açlığınızı bastırır özellikle kilolu iseniz diyet yapıyorsanız , yemekten daha çok su içmeye önem gösterin su boş miğdeye indiğin de açlığı bastırır ve size kolaylık sağlar kilo vermeniz de çok daha fazla yardımcı olur.

Su içmenin gün içersin de sağlayacağı faydalar

. bol enerji

. hızlı bir metabolizma

. vücut ısısını ayarlama

. sağlıklı bir vücut

. dengeli bir vücut

. sağlıklı bir yaşam

. tükenmeyen enerji

. çok daha enerji dolu bir gün

. Cildi Yeniler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu