Vize Almadan Gidilebilecek En Güzel Ülkeler

Vize Almadan Gidilebilecek En Güzel Ülkeler Keşfedilmeyi bekleyen dünya çapında mimarisi, coğrafyası, kültürü ve tarihi ile üzerine dikkatleri çeken birçok ülke bulunmaktadır. Bu ülkelerin 111 tanesine Türk pasaportu ile vizesiz giriş yapma fırsatı bulunmaktadır. Yeni bir ülke keşfetmeyi seven ve vize işlemleri ile uğraşmak istemeyen kişiler vize istemeyen ve sadece Türk pasaportunun yeterli olacağı ve giriş yapabilecek ülkeleri tercih etmektedir. Vize istemeden giriş yapılabilecek en güzel Ülkeler ise şunlardır.

Vize Almadan Gidilebilecek En Güzel Ülkeler

Arnavutluk: Mimarisi ile dikkatleri üzerine çeken Arnavutluk Güneydoğu Avrupa’da yer almaktadır. Aynı zaman da Osmanlı izlerini taşımakta ve önemli bir Avrupa ülkesi konumundadır. Vize Almadan Gidilebilecek En Güzel Ülkeler Başkenti tiran olmakta olan ülkede Dıraç şehrini ve Ohri gölünü mutlaka gezginlerin görmesi gereken yerler arasındadır.

Bosna Hersek: Bosna Hersek çok sayıda etnik kültüre ev sahipliği yapmaktadır ve balkanların en önemli ülkelerinden bir tanesidir. Bosna Hersekte Osmanlı kültürünün izlerine çok sık rastlanmakta ve Bosna Hersek’e binlerce turist gitmektedir. Mostar köprüsü mimar Sinan’ın eserlerinden bir tanesi olmaktadır ve Saraybosna’da yer almaktadır. 90 gün boyunca Bosna Hersekte kalmak mümkündür Türk pasaportuyla.

Karadağ: Başkenti podgorica olan ve vizesiz gidilebilen ülkelerden bir tanesi de Karadağ’dır.  Uzun kumsallara ev sahipliği yapmakla beraber güzelliği ile göz doldurmaktadır Karadağ. En fazla ziyaret edilen ülkenin şehri olan podgoricada yer almakta olan milenyum köprüsü, saat kulesi ve Osmanlı cami gözdesidir Türk turistlerin. Karadağ’da ise Türk pasaportu ile tıpkı Bosna Hersek ve Arnavutluk gibi 90 gün kalınabilmektedir.

Sırbistan: Manastırları ve kaleleri ile dikkat çeken Sırbistan balkan ülkeleri arasında en çok ziyaret edilenler arasında yer almaktadır. En fazla ziyaret şehir olarak ön plana çıkan ülkenin başkenti belgraddır. Ülkenin popülaritesi Game Of  Thrones  bile birlikte dünya çapında artmaktadır. Renkli sosyal yaşamı ve renkli yemekleri yanı sıra mimari yapısı ile hayranlık uyandıran Sırbistan’da Türk pasaportu ile 90 gün boyunca kalınmaktadır.

Kosova: Osmanlı imparatorluğunun uzun yıllar boyunca hüküm sürdüğü Kosova: tarihi, mimarisi ve kültürü ile üzerine dikkatleri çekmeyi başarıyor. Vize Almadan Gidilebilecek En Güzel Ülkeler Ülkenin en fazla ziyaret edilmekte olan bölgesinin başkenti priştinedir. Kosova’da 90 gün boyunca Türk pasaportuna sahip olan kişiler kalabilmektedir.

Vize Almadan Gidilebilecek En Güzel Ülkeler
Vize Almadan Gidilebilecek En Güzel Ülkeler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu