İnstagram’da Nasıl Çekiliş Düzenlenir?

İnstagram’da Nasıl Çekiliş Düzenlenir? Bu popüler uygulamada takipçilerimizi arttırmak için çekilişler düzenlemek mantıklı olacaktır. Daima kullanıcıların bilmesini istediği, içerikleri ulaşılması kadar kitleyi çekilişle sağlayabilirsiniz.

İnstagram’da Nasıl Çekiliş Düzenlenir?

En popüler sosyal ağ olarak nitelendirilen İnstagram’da, nasıl çekiliş düzenlenir sorusu son dönemlerde oldukça sık şekilde sorulmaya başlanmıştır. Özellikle reklam maliyetlerinin artması, şirketlerin ve fenomenlerin düşük maliyetli reklam çalışması yapmak istemeleri çekilişlerin daha da popülerleşmesine zemin hazırlamıştır. İnstagram’da çekiliş düzenlemek, düşük maliyetle hem etkileşiminizi arttırmanıza hem de ürün veya hizmet pazarlanmasına yardımcı olmaktadır.

İnstagram’da çekiliş düzenlemek, özellikle takipçilerini arttırmak isteyen kişi veya sayfalar için son dönemde oldukça popülerdir. Çekilişte dağıtılan ödül veya hediyeler ne kadar büyük veya ilgi çekici olursa, çekilişe olan ilgi de o oranda fazla olmaktadır. Özellikle çekiliş denilince akla ilk gelen sayfalardan birisi olan Çağrı Taner, düzenlemiş olduğu çekilişlerle adından sıkça söz ettirmektedir. İnstagram’da Nasıl Çekiliş Düzenlenir? Vermiş olduğu araba ve pahalı hediyelerle çekilişe katılımın oldukça yüksek seviyelerde olmasını sağlamaktadır. Bu nedenle çekilişte dağıtılan ürün veya hizmetler ne kadar değerli olursa çekilişe olan ilgi de o oranda artacaktır.

İnstagram'da Nasıl Çekiliş Düzenlenir?
İnstagram’da Nasıl Çekiliş Düzenlenir?

İnstagram’da Neden Çekiliş Yapılıyor?

İnstagram’da nasıl çekiliş düzenlenir sorusundan önce İnstagram’da neden çekiliş yapılır konusu daha ön plana çıkmaktadır. Çekiliş yapan birçok firma veya kişi ilk etapta bilinirliğini arttırmayı amaçlamaktadır. Çekilişlerin düzenlenme amaçları:

  • Marka veya kişi bilinirliğini arttırmak
  • Takipçi sayısını arttırmak
  • Ürün veya hizmet satışı gerçekleştirmek
  • Etkileşimi arttırmak

Sayfaların çoğu İnstagram’da çekiliş düzenleyerek takipçilerini arttırmayı amaçlar. Bireysel hesaplarda da durum pek farklı değildir. Normal reklam kampanyası yerine çekiliş düzenlemeyi tercih eden kullanıcılar daha az maliyetle daha fazla geri dönüş almayı amaçlarlar. Çekilişlere katılan kullanıcıların sayısı ne kadar fazla olursa sayfa veya kişi hesabına sağlanan fayda da o oranda olacaktır. İnstagram’da Nasıl Çekiliş Düzenlenir? Reklam vererek takipçi arttırmak yerine çekiliş düzenleyerek hem takipçi arttırılabilir hem de belirlenen çekiliş gönderisine fazla miktarda yorum alınabilir. Bu nedenle reklamla bunların tümünün sağlanması yüksek bir maliyete sebep olacağından dolayı çekiliş düzenlemek reklam çalışmalarına göre daha cazip gelmektedir.

İnstagram’da Nasıl Çekiliş Yapılır?

İnstagram’da nasıl çekiliş yapılır sorusunun cevabı tamamen size bağlıdır. Çekiliş için kullanılan tek bir yöntem yoktur bu nedenle çekiliş süreci de size bağlı olarak ilerler. İnstagram’da çekiliş düzenlemek istiyorsanız öncelikle bunu duyuracağınız kaliteli bir post hazırlamalı ve bunu detaylı bir açıklamayla yayınlamalısınız. Post’ta çekilişte ne vadettiğinizi, çekiliş şartlarını, kaç kişiye ödül vereceğinizi ve katılımcıların çekiliş için ne yapmaları gerektiğini detaylı bir şekilde açıklamalısınız. Ayrıca çekiliş süreci de ilk başta belirtilmesi gerekmektedir.

İnstagram’da yer alan bazı postlarda çekiliş geçmiş olmasına rağmen hala çekilişi güncel zanneden ve katılmak için gerekli işlemleri yerine getiren, daha sonra ise çekilişin geçmiş olduğunu görerek sayfayı takipten çıkarak tepki gösterenler olabilir. Instagram Sözleri Bu nedenle çekilişin amacına ulaşmasın ve yanlış anlaşılmaya imkân vermemesi adında ilk etapta çekiliş sürecinin ne kadar olduğu ve çekilişin hangi gün yapılacağı belirtilmelidir.

İnstagram’da çekilişinde yer alması gereken temel kriterler:

  • Çekiliş süreci (çekiliş zamanı)
  • Verilecek olan ürün veya hizmetler
  • Çekilişte dağıtılacak olan ürün veya hizmet miktarı
  • Ödülün nasıl verileceği
  • Çekilişe katılmak için gerekli olan şartlar
  • Çekilişe katılmak için yapılması gerekenler

Bu kriterlere dikkat ederek çekiliş postu hazırlanması faydanıza olacak bir durumdur. Çekiliş sonrası sunulacak olan ödülün en kısa sürede kazananlara verilmesi gerekmektedir. Bu imajınızı etkileyen önemli bir etkendir.

Çekiliş düzenlerken kullanabileceğiniz sistemlerden birisi ‘simpliers’ olarak ön plana çıkıyor. Birçok büyük sayfa bu sistem aracılığı ile çekiliş düzenlemekte ve ödül kazananları bu şekilde belirlemektedir. İnstagram’da çekiliş düzenlerken direkt olarak kazanacak olan kişilere sizin karar vermeniz katılımcılar arasında hoş karşılanmayabilir. Bu nedenle objektif ve tarafsız bir şekilde çekilişi düzenlemek için tarafsız sistemlere ihtiyacınız vardır.

Yorumlar arasından kazananları seçebileceğiniz ‘Simpliers’ sistemini birçok çekiliş düzenleyen sayfa da kullanmaktadır. Çekilişte ödül kazananı belirlemek için isterseniz yapılan yorumları, dilerseniz de gelen beğenileri baz alabiliyorsunuz. Sistemde 1000 kişiden az kullanıcı çekilişe katıldıysa sizden ücret istenmiyor ancak 1000 ve üzeri katılımcının olduğu çekilişlerde katılımcı sayısına göre belirli bir ücret ödemeniz gerekmektedir. İnstagram’da Nasıl Çekiliş Düzenlenir? Çekiliş düzenlerken kuralları istediğiniz gibi belirleyebilir ve şartlarınızı sağlamayan kişileri çekilişi kazansalar dahi diskalifiye edebilirsiniz.

İnstagram’da çekiliş nasıl düzenlenir sürecinin en can alıcı noktasında ise ödüllerin teslimi yer almaktadır. Çekiliş düzenledikten sonra ödül veya hizmet hediye edecekseniz bunu hemen yapmanız faydanıza olacaktır. Birçok sahte hesap ve dolandırıcın sahte çekiliş düzenleyerek kullanıcıları oyalamakta ve hayal kırıklığına uğratmaktadır. Çekiliş düzenleyip amacınıza ulaştıktan sonra kazananlara hemen ödüllerini teslim ederek bunu sayfanızda ilan etmeniz faydanıza olacaktır. İnstagram’da Nasıl Çekiliş Düzenlenir? Daha sonra düzenleyeceğiniz çekilişlerde katılımın daha fazla olması ve size olan güvenin artması ödüllerin hızlı bir şekilde dağıtılmasıyla doğru orantılıdır.

İlgili Yazı : İnstagramda Takipçi Artırmanın Yolları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu