Eskişehir’de Gezilecek Yerler?

Eskişehir Gezi Rehberi

Türkiye’nin Venedik’i olarak bilinen Eskişehir her yıl yerli ve yabancı birçok turiste ev sahipliği yapmaktadır. Eskişehir’de Gezilecek Yerler?  Eskişehir’e ulaşım İstanbul ve Ankara’dan hızlı trenle yapılabildiği gibi diğer şehirlerden Eskişehir’e ulaşım otobüsler tarafından yapılabilmektedir. Peki Eskişehir’e gittiğinizde nerelere gidebilirsiniz? Eskişehir’de hangi aktiviteler yapabilirsiniz?

Eskişehir’de Gezilecek Yerler?

Eskişehir'de Gezilecek Yerler?
Eskişehir’de Gezilecek Yerler?

Tarihi odunpazarı Evleri:

Eskişehir’in odunpazarı bölgesinde bulunan Tarihi evler restore edilmiş ve Tarihi odunpazarı evleri bölgesinde çok güzel otantik cafeler ve hediyelik eşya dükkanları açılmıştır. Eskişehir’de Gezilecek Yerler? Eskişehir’e gittiğinizde Tarihi odunpazarı evlerini gezebilir, cafelerde dinlenebilir ve Tarihi atlıhan çarşısında bulunan hediyelik eşya dükkanlarından Eskişehir’i hatırlatan lületaşı eşyalar ya da magnetler alabilirsiniz.

Yılmaz Büyükerşen Müzesi ve Modern sanat müzesi

Eskişehir’in Madame Tussaud’s müzesi olarak bilinen Yılmaz Büyükerşen balmumu müzesinde birçok yerli ve yabancı ünlülerin balmumundan yapılmış heykellerini gezebilirsiniz. Ayrıca Modern sanat müzesinde sanata değişik açılardan bakan bir çok sanat eserini görebilirsiniz.

Kentpark

Eskişehir’in merkezinde bulunan Kent Park’ta yapay plaj ve yapay deniz bulunmaktadır. Kent Park’ta plajda güneşlenebilir ya da yüzebilirsiniz. Ayrıca kent Park’ta yeşillikler içinde yürüyüş yapabilir ve Kent Park’ın cafesinde kahve içebilirsiniz.

Köprübaşı/Adalar

Eskişehir’in merkezi olarak bilinen köprübaşında Porsuk nehri manzaralı cafelerde porsuk nehrine karşı çay içebilirsiniz ya da Porsuk nehri üzerinde düzenlenen tekne turuyla porsuk nehrinde tur atabilirsiniz. Hatta Venedik’te bulunan gondol keyfini Eskişehir’de yaşamak isterseniz porsuk nehrini gondolla da turlayabilirsiniz

Haller Gençlik Merkezi

Eski bir halin restore edilerek gençlik merkezine dönüştürüldüğü Haller gençlik merkezinde çok güzel cafeler ve dükkanlar bulunmaktadır. Eskişehir’de Gezilecek Yerler? Ayrıca bazı günlerde Haller Gençlik merkezinde canlı müzikte olmaktadır. Bu güzel ortamı gezebilir ve burada canlı müzik dinleyebilirsiniz.

Şelalepark

Odunpazarı bölgesinde bulunan Şelalepark Eskişehir’i tepeden gören en güzel yerdir. Bu nedenle manzarası çok güzeldir. Şelalepark’ta bulunan cafede bu eşşiz manzarayı izleyerek çay içebilirsiniz ve gene aynı bölgede bulunan restoranda yemek yiyebilirsiniz.

Kanatlı avm

Eskişehir’in en canlı caddelerinden olan Kızılcıklı Mahmut pehlivan caddesiyle Doktorlar caddesinin Kesiştiği noktada bulunan Kanatlı avm özellikle mimari yapısıyla da dikkat çekmektedir. Kanatlı avm’de alışveriş yapabilir, bowling oynayabilir ya da sinemaya gidebilirsiniz.

222 park

Eskişehir’de eğlence denince akla 222 park gelir. 222 park’ta Dünya lezzetlerini de bulabaileceğiniz şık restoranlar ve eğlence mekanları bulunmaktadır. Bu eğlence mekanlarında birçok ünlü şarkıcının konserlerini de izleyebilirsiniz

Bilim parkı

Eskişehir’in Masal şatosuyla ünlenmiş olan Bilim parkı Eskişehir’in en geniş parkıdır. Bilim parkında Masal şatosunun yanında hayvanat bahçesi, aquapark, uzay evi, anfi tiyatro ve konser alanları bulunmaktadır. Bilim parkında masal şatosunu ve müze gemiyi gezebilir ya da hayvanat bahçesini ve aquapark’ı ziyaret edebilirsiniz.

Eskişehi,r aynı zamanda çiböreği ve lületaşısıyla ünlü bir şehirdir. Eskişehir’de Gezilecek Yerler? Bu nedenle Eskişehir’e gitmişken çibörek yemeden ve lületaşından yapılmış bir eşya almadan Eskişehir’den dönmeyin.

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu