İnstagram’dan Para Kazanmanın 5 Yolu

İnstagram’dan Para Kazanmanın 5 Yolu Dünyanın en popüler sosyal ağı olan İnstagram, her geçen gün kullanıcı sayısını arttırmaya devam ediyor. Milyarları bulan kullanıcı sayısıyla sadece bir sosyal ağ değil deyim yerindeyse büyük bir pazar yeri haline geldi. Birçok şirket ürün veya hizmet pazarlaması için İnstagram’ı kullanırken, bu durum “influencerların” ortaya çıkmasına neden oldu.

İnstagram’dan Para Kazanmanın 5 Yolu

Büyük takipçi kitlesine sahip olan bu influencerlar İnstagram’dan para kazanma yollarını kullanarak kendilerine yeni bir gelir kapıları açtılar. Üstelik takipçi sayısı çok fazla olmasa da takipçileriyle güzel bir etkileşime sahip olan birçok kişi İnstagram’dan para kazanma şansına sahip oldular. Bu da İnstagram’dan para kazanmak isteyen kişilerin sayısında artış sağlamıştır.

İnstagram’dan para kazanmak aslında hem zor hem de kolay bir süreç olarak karşımıza çıkıyor. Doğru bir yol izleyen kişi İnstagram’dan çok rahat bir şekilde ek gelir elde edebilmektedir. Instagram Sözleri Sadece İnstagram’dan para kazanmak için gerekli şartları taşımanız yeterlidir.

İnstagram’dan Nasıl Para Kazanılır?

İnstagram’dan para kazanma yollarından önce İnstagram’dan nasıl para kazanılacağını irdelemekte fayda var. Her platformda olduğu gibi eğer belli bir kitleye hitap ediyorsanız ve bu kitle ile iletişiminiz kuvvetliyse firmalar sizinle tanıtım için iletişime geçebilir. İnstagram’dan Para Kazanmanın 5 Yolu Tabi bunun tam tersi bir durum da söz konusu olabilir. İşte bu tanıtım için İnstagram’dan para kazanmanız mümkündür.

 İnstagram'dan Para Kazanmanın 5 Yolu
İnstagram’dan Para Kazanmanın 5 Yolu

Ürün veya hizmet tanıtımları için özellikle son zamanlarda İnstagram’ın sıkça tercih edilmesi İnstagram’dan para kazanmak isteyen kişilerin sayısında da artışa neden olmuştur. Mevcut olanların dışında ilerleyen zamanlarda yeni influencer’lar ortaya çıkmıştır ve hala da çıkmaya devam ediyorlar. Büyük bir kitleye sahip olan ve takipçileriyle etkileşim düzeyi oldukça yüksek olan hesaplar rahatlıkla İnstagram’dan para kazanabilmektedir. İşte İnstagram’dan para kazanma yolları:

1)Post Yayınlayarak Para Kazanma

İnstagram’da para kazanma yolları arasında en bilinen ve en fazla uygulanan yöntemlerin başında reklam post’ları gelmektedir. Takipçi sayısı yüksek ve etkileşim oranı fazla olan hesaplar yayınlamış oldukları içeriklere ve sayfa konularına göre uygun reklam postu yayınlayabilmektedir. İnstagram’dan Para Kazanmanın 5 Yolu Gönderi olarak adlandırılan postlar sürekli hesapta kalmakta ve hikâyelerde olduğu gibi kaybolmamaktadır. Bu da hikâye paylaşımlarına göre post reklamları daha değerli ve etkili kılmaktadır.

Atılacak olan post başına İnstagram’dan para kazanmak mümkün. Post ücreti ise sayfanın büyüklüğüne ve takipçilerin etkileşim oranına göre değişiklik gösteriyor. 100.000 takipçisi olan bir sayfa reklam yayınlamak için 1000 ₺ de talep edebilir 500 ₺ de. Bu tamamen sayfa sahibine ve sayfanın kalitesine bağlı bir durumdur.

2)Hikâye Reklamlarıyla Para Kazanma

İnstagram’dan para kazanma yollarından birisi de hikâyede reklam yayınlamaktır. Postların aksine hikâye reklamları yayınlandıktan 24 saat sonra kaybolmakta ve bu nedenle daha düşük ücretlerle yayınlanmaktadır. Bu nedenle hikâye reklamları yüksek takipçili veya gönderileri keşfet’e sıkça düşen sayfalarda daha etkili olmaktadır. Hikâye reklamlarında tanıtılmak istenen ürün veya hizmet bir görsel veya video ile tanıtılabilir. 1 milyon takipçiye sahip olan sayfalar hikâye reklamları için reklam başına 2000 – 3000 ₺ talep edebilmektedir. Reklam fiyatlarının değişkenlik göstermesi sayfaların takipçi etkileşimi ve kalitesiyle açıklanabilmektedir.

3)Reels Reklamlarıyla Para Kazanma

Reels videoları İnstagram’ın Tiktok’a cevap vermesiyle ortaya çıkan bir özelliktir. Sahne planlamaları ve farklı şekillerde çekilen kısa videoların yayınlanmasıyla İnstagram Reels ortaya çıkmıştır. Bu kısa videolar kısa süre içerisinde birçok kişiye önerilerek büyük kitlelere ulaşabilmekte ve bu nedenle de büyük önem arz etmektedir. İnstagram’dan para kazanmak isteyen kişiler bir ürün veya hizmetin kısa videosunu çekerek reels olarak yayınlayabilmektedir.

Reels reklamları biraz daha emek gerektiren reklam türü olduğundan dolayı hikâye ve post reklamlarına göre daha maliyetlidir. Reels reklamlarıyla İnstagram’dan para kazanmak için kaliteli içerikler oluşturmalı ve reklam yapacağınız ürün – hizmet tanıtımını en güzel şekilde gerçekleştirmelisiniz. İnstagram’dan Para Kazanmanın 5 Yolu Reels reklamı başına kazanılacak para, İnstagram hesabının takipçi sayısına ve takipçileriyle etkileşim oranına bağlı olarak değişmektedir. 100.000 takipçiye sahip olan bir hesap reels reklamı yayınlamak için 1000 – 2000 ₺ talep edebilmektedir. Bu miktar sayfanın büyüklüğüne, kalitesine ve diğer kriterlere göre değişiklik gösterebilmektedir.

4)İnstagram Hakkında Kısmında Reklam Yayınlayarak Para Kazanma

Birçok büyük hesapta hakkında ve profil kısmında bir link görmüşsünüzdür. Hesabı ziyaret ettiğinizde sol tarafta bir açıklama bölümü bulunmakta ve kısa açıklama – link paylaşma bölümü yer almaktadır. Burada influencer’lar çeşitli alışveriş sitelerinin satış ortaklığı linkini veya kendi ürün – hizmetlerinin linklerini paylaşarak satış yapabilmekte ve İnstagram’dan para kazanabilmektedirler. Çok büyük sayfalara bu bölümde link yayınlamak için reklam teklifi de gelebilmekte ve reklam ücreti yine sayfanın kalitesine göre değişiklik gösterebilmektedir.

5)İnstagram Hesabı Satarak Para Kazanma

Youtube ve diğer platformlarda olduğun gibi İnstagram’da da yüksek takipçili hesapların satıldığını görebilirsiniz. Bu satış işlemi hesabın sahibinin değişmesiyle gerçekleşirken hesapta yapılan paylaşımların aynı doğrultuda devam edip etmeyeceği ise tamamen satın alan kişiye bağlıdır. Birçok kişi sıfırdan başlamak yerine belli takipçiye sahip ve etkileşimi olan hesaplara ilgi duymaktadır. Bu da popüler hesapların satılabileceğini gözler önüne sermektedir.

İnstagram’dan hesap satarak para kazanma yöntemi diğer yöntemlere göre oldukça zordur. Zira kimse etkileşimi ve takipçi sayısı düşük hesapları satın almak istemez. Bu nedenle hesap satın alma süreci hem hesabın sahibi hem de hesabı satın alacak olan kişi için oldukça zor bir süreçtir. Hesabın ne zaman açıldığı, takipçi sayısı, etkileşim oranı, paylaşım sayısı ve paylaşımların görüntülenme sayısı hesabın değerini belirleyen kriterler arasında yer almaktadır. Bunların dışında en önemli kriter ise hesabın takipçilerinin hangi yöntemle kazanıldığıdır. Yani takipçiler organik değilse ve bot ise bu hesabı pek fazla kimse satın almak istemeyecektir.

100.000 takipçiye sahip olan ve organik yollarla kazanılmış takipçili etkileşimi yüksek bir hesap satışından 10.000 ₺ rahatlıkla kazanabilirsiniz.

İnstagram’dan para kazanma yöntemlerini kendi çalışma biçiminize göre arttırmanız, bu yöntemlerle ek gelir elde etmeniz mümkündür. İnstagram’dan Para Kazanmanın 5 Yolu Özellikle takipçi sayınız fazlaysa ve etkileşim oranınız yüksekse İnstagram’dan ciddi paralar kazanabilme şansınız mevcuttur.

İlgili Yazı : İnstagram’dan Düzenli Para Kazandıran Yöntem

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu