Aydınlatıcı Nedir-Aydınlatıcı Nasıl Kullanılır

Aydınlatıcı nedir, aydınlatıcı nasıl kullanılır, aydınlatıcı ne işe yarar, aydınlatıcı nasıl sürülür, aydınlatıcı faydaları gibi makyaj ve kadın makaleleri için aliskanlik.com

Aydınlatıcı Nedir

Yüz bölgesinde ışığın doğrudan vurduğu bölgeleri vurgulayarak ışıldamasını sağlayan‚ toz ya da likit olarak bulunabilen kozmetik ürünlerine aydınlatıcı adı verilir. Aydınlatıcı ile makyajınızı daha alımlı‚ yüzünüzü daha formlu ve güzel göstermeniz mümkün. Aydınlatıcı uygulaması yaptığınız bölgelerde ışığın gelmesi ile daha belirgin bir kemik yapısı varmış gibi görünüyor.

  • Aydınlatıcı Ne İşe Yarar

Aydınlatıcı ile yüzünüzü daha canlı ve sağlıklı gösterebilirsiniz. Doğru bir uygulama ile doğal bir parlaklık yakalamanız mümkün. Ayrıca sadece güzel bir ışıltı yakalamak için değil yüze form kazandırmak için de aydınlatıcı kullanılır. Kontürleme işleminde geri planda kalmasını istediğimiz bölgeleri bronzer ile kapatırız. Aydınlatıcı ile de bunun tam tersini yapıp vurgulamak istediğimiz bölgeleri ön plana çıkarıyoruz. Peki aydınlatıcı nasıl kullanılır? Şimdi en doğru şekilde uygulamanız için bazı bilgiler vereceğiz.

  • Aydınlatıcı Nasıl Kullanılır

Gözler yüzün genel yapısını doğrudan etkiler. Ancak bunu bir bütün olarak düşünelim ve kalkık‚ çekici kaşları da işin içine dahil edelim. Aydınlatıcı nasıl sürülür ve aydınlatıcı faydaları hakkında bilgi verelim. Kaşlarınızın hemen altındaki kıvrımlı bölgeye aydınlatıcı uygularsanız daha şekilli görünmelerini sağlayacaksınız. Böylece daha etkileyici ve güzel bakışlara sahip olabilirsiniz.

Daha büyük gözler hedefliyorsanız bu da bir aydınlatıcı hilesi ile mümkün. Göz pınarlarına hafifçe uygulayacağınız aydınlatıcı sayesinde daha iri görünen gözleriniz olacak. Bu uygulamayı özellikle gözleri küçük ve birbirine yakın olan bayanlara öneriyoruz. Aydınlatıcı için bir diğer kritik bölge de burun. Burun kemerinize dik ve ince bir çizgi çizin. Küçük bir fırça darbesi de burun ucunuza dokundurun. Daha dik ve güzel bir burun elde edeceksiniz.

Elmacık kemiklerinizi aydınlatıcı ile vurgulamak size daha güzel bir görünüm kazandırır. Allığın üzerine abartısız şekilde uygulamalısınız. Dudak üzerindeki küçük bölgeye de aydınlatıcı sürün. Dudaklarınız kesinlikle daha dolgun görünecekler. Son olarak da alın ortanıza ve çenenize birer fırça darbesi aydınlatıcı sürebilirsiniz. Bu uygulama sonrasında artık çok daha formlu bir yüze‚ daha çekici ve daha canlı‚ sağlıklı bir ifadeye sahip olacaksınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu