Idm Nedir, Nasıl Kullanılır?

Idm Nedir, Nasıl Kullanılır? internet download manager yada sıkça kullanılan adıyla ıdm yada ıdman olarak bilinen oldukça popüler bir dosya indirme programıdır. İnternet download manager kolay kullanımı ve dosyaları 8 kata kadar hızlı indirme özelliği ile kullanıcılarına oldukça kolaylık sağlıyor. Idm Nasıl Kullanılır?

Peki, Idm Bunu Nasıl Yapıyor?

Bilindiği üzere bazı dosya sunucuları indirme işlemine hız limiti koyar ve buda mevcut İnternet hızınız ne kadar hızlı olursa olsun sağlayıcının izin verdiği hızın üzerine çıkmanızı engeller. Idm Nedir Idm indirme işlemine konulan bu hız limitini aşmak için indirilmek istenen dosya veya videoyu sekiz ayrı parça olarak indirir.

Idm Nedir, Nasıl Kullanılır?

Bu işlemi sunucuya sekiz ayrı bağlantı yaparak oluşturan ıdm bu sayede sekiz kat daha hızlı indirme işlemi gerçekleştirmiş olur. Idm Nedir, Nasıl Kullanılır? Daha sonra indirilen sekiz parçalık dosya veya video program tarafından birleştirilerek bilgisayarınızda belirlediğiniz indirme dosyasına gönderilir.

Ayrıca yazılım durdurma, devam etme ve daha sonra indirme gibi özellikleriyle birlikte bilgisayarın aniden kapanması, elektrik kesilmesi ya da bağlantı kopması gibi durumlarda indirme işlemine kaldığınız yerden devam edebilmenizi sağlıyor.

Idm Yi Nasıl İndirebilirim?

Idm ücretli bir yazılımdır ve 30 günlük deneme süresi vardır. Idm Nasıl Kullanılır? 30 gün sonrasında lisans satın almanız gerekir. İnternet tarayıcınızın arama motoruna ıdm indir yazarak ıdm’ nin çıkan wep sayfasından indirebilirsiniz.

Idm Nasıl Kullanılır?

Idm kurulumu oldukça basit bir yazılımdır. Idm NedirKurulumu başlatıp İleri butonuna basmanız. Çıkan sekmelerde size uygun seçenekleri ( dosyanın yükleneceği yeri ve dil seçenekleri ) gibi seçip kurulumu tamamlayabilirsiniz. İnternet explorer, Chrome, Mozilla Firefox gibi internet tarayıcılarınızı açtığınızda ıdm bu tarayıcılara eklentiler yükler.

Idm Nedir, Nasıl Kullanılır?
Idm Nedir, Nasıl Kullanılır?

Böylece siz bir wep sitesinde indirme işlemi yapmak istediğinizde ıdm zaten hazır konumda olacaktır. Tek yapmanız gereken indirmek istediğiniz dosya linkini sağ tıklayıp ıdm ile indir seçeneğini seçmek. Video indirmek istiyorsanız öncelikle tarayıcınızda videoyu açıp play tuşuna basmanız gerekli.

Daha sonra videonun sağ üst kısmında ( bu video dosyasını indir ) seçeneği belirecektir. Idm Nasıl Kullanılır? Bu seçenek ıdm nin kullanıcılarına sunduğu ve indirmek istedikleri videoyu görüntü kalitesine göre seçebilmelerine olanak tanıyan bir özelliktir. Bu seçenek ile indirmek istediğiniz videoyu istediğiniz görüntü kalitesinde indirebilirsiniz.

Idm İle Hangi Dosya Türleri İndirilebilir?

Idm birçok dosya biçimini indirme özelliğine sahiptir. Idm Nedir, Nasıl Kullanılır? Bu özelliği sayesinde piyasadaki diğer yazılımlardan çok daha fazla tercih edilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu