1. Ana Sayfa
 2. Kadın
 3. En İyi Bebek Bezi Hangisi

En İyi Bebek Bezi Hangisi

En iyi bebek bezi hangisi, bebek bezi tavsiyeleri, bebek bezi fiyatları, en kaliteli bebek bezi markaları prima-molfix-sleepy bebek bezi özellikleri vb.. bebek bezleri hakkında bilgiler…

En İyi Bebek Bezi Hangisi

Bebeği olan anne ve babaların aslında en çok merak ettiği konular arasında en iyi bebek bezi hangisi ve bebek bezleri seçimi nasıl olmalı gibi sorular gelmektedir. Bu yüzden de sizlere piyasada yer alan en iyi bebek bezleri hakkında merak edilen bilgileri buradan açıklamak istiyoruz.

En Kaliteli Bebek Bezi Markaları

Prima Bebek Bezi Özellikleri

Prima Bebek Bezi Özellikleri
 • Piyasada en bilindik markalar arasında yer alan bezlerin başında prima bebek bezleri gelmektedir. Firmanın özellikler farklı özelliklerde ürettiği bu bebek bezlerini alarak sizlerde çocuğunuzun rahat bir bebeklik süreci geçirmesine yardımcı olabilirsiniz.
 • Firmanın üretmiş olduğu bebek bezlerinin en önemli özellikleri arasında “sızdırma” yapmaması ve “ cilt tahrişi “ yapmaması ilk sırada gelmektedir. Anne adaylarının en çok tercih ettiği firmalar arasında yer alan prima bebek bezlerini sizlerde gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.
 • Fiyat konusunda piyasada yer alan diğer markalara oranla biraz yüksek fiyatlandırması olsa da bu bezin bebeğinizin hem cilt sağlığı için son derece önemli olduğunu hem de rahat bir bebeklik geçirmesine katkı sağladığını belirtebiliriz.
 • Prima bebek bezlerinin bir diğer özelliği de kullandığı teknoloji ile birlikte bebeğin cildinde pişik sorunu yaratmaması. Yani alacağınız prime bebek bezleri ile çocuğunuz gece boyunda huzurlu bir uyku çekerek sizlerinde rahat uyumanıza yardımcı olacaktır.
 • Bebek bezi üretiminde çığır açan firmanın özellikle kullanmış olduğu gösterge sayesinde bebeğinizin altını açmadan çocuğunuzun bezinin kuru olup olmadığını öğrenme şansınız vardır. Bebek bezi üzerinde yer alan gösterge ile bu sorunu kolayca öğrenebilirsiniz.
 • Bebek bezi teknolojisi ileriye taşıyan firmanın ürettiği son nesil bebek bezlerinin kullanım süresi de 12 saate kadar çıkmaktadır. Özellikle de bebek bezi içerisinde yer alan haznelerin bebeğinizin cildini kuru tutmasına yardımcı olduğunu belirtelim.
 • Primanın şu için piyasada yer alan çok farklı bebek bezleri bulunmaktadır. Fiyat olarak ise bunların 65 TL ile 144 TL arasında değişen fiyatlarının bulunduğunu belirtelim.

Molfix Bebek Bezi Özellikleri

Molfix Bebek Bezi Özellikleri

Prima’dan sonra ülkemizde en çok tercih edilen bebek bezi markalardan olan Molfix’de bebeğinize tercih edebileceğiniz markalar arasında yer almaktadır. Molfix bebek bezlerinin özellikleri hakkında bilgiler verelim.

 • Öncelikli olarak fiyat olarak Prima kadar pahalı olan Molfix’de bebek bezi teknolojisi ile sizlerin rahat etmesine yardımcı olmaktadır. Emicilik özelliği ve incelik bakımından son derece başarılı bebek bezleri bulunan Molfix’in bebek bezini tercih etme konusunda herhangi bir tereddüt yaşamamanız gerekmektedir.
 • Göbek bağı oyuntusu olarak adlandırılan bölgelerde oluşan kızarıklığın önüne geçmek için ürettiği teknoloji ile bebeğinizin karın bölgesinde herhangi bir şekilde kızarıklık oluşmasının da önüne geçmektedir.
 • Türkiye’de ilk defa üretimi yapılan 3D teknolojisi kullanan firma bu sayede bebeğinizin uzun süreli bir şekilde rahatlamasına yardımcı olmaktadır.
 • Yan bant konusunda da oldukça başarılı bebek bezi üretimi yapan firmanın bu konuda sunduğu ayrıcalık bebeğinizin rahat bir şekilde uyku uyumasına yardımcı olmaktadır.
 • Sızdırma konusunda da herhangi bir sorun teşkil etmeyen firmanın bebek bezlerinde idrar sızıntısı ile karşılama sorununuz bulunmamaktadır.
 • Firmanın aynı zamanda prematüre bebeklere özel geliştirdiği bebek bezlerinin de bulunması, bu gibi doğumları yapanlara da kolaylıklar sağlamaktadır.
 • Bebeğinizin cildinin nefes alması için son derece öze bir teknoloji kullanan Molfix air-soft teknolojisi kullanarak bebek bezi üretimi yapmaktadır.
 • Bebek bezi üretiminde kimyasal kullanımından kaçan firma aynı zamanda bebek sağlığına da son derece önem vermektedir.

Sleepy Bebek Bezi Özellikleri

Sleepy Bebek Bezi Özellikleri

Ülkemizde son zamanlarda en çok tercih edilen markalar arasında Sleepy firmasının bebek bezleri de gelmektedir. Özellikle de 0-7 yaş arasında bulunan çocuklara özel üretim yapan firmanın bebek bezlerinin özellikleri hakkında bilgiler sunalım.

 • Bu firmanın ürettiği bebek bezlerinin en önemli özellikleri arasında göbek bölgesine özel üretilen bantlar ilk sırada gelmektedir. Yani bebeğinizin altını bezlediğiniz zaman cırt cırtlı bir şekilde üretimi yapılan bu bebek bezi sayesinde bebeğinizin göbek bölümüne baskı oluşmamaktadır.
 • Sleepy firmasının bebek bezlerinin saf su ile dokunmuş olması da firmanın bebek bezlerine olan ilginin artmasına neden olmaktadır.
 • Bebek bezi üretimi yaparken emici taneciklere farklı özellikler sunan firmanın dikey ve yatay şekilde sunduğu kumaş yapısı da firmanın dikkat çeken bezleri ürettiğini bizlere göstermektedir.
 • Firmanın aynı zamanda bebek bezi içerisinde kullanmış olduğu losyon bebeğinizin cildinin kurumasının önüne geçerek pişik, kızarıklık ve alerji gibi durumları da önlemektedir. Aslında son derece önemli olan bu teknoloji sayesinde sizlerde bebeğinizin rahat bir şekilde çocukluk geçirmesine katkı sağlayabilirsiniz.
 • Ancak firmanın en çok şikayet alan konuları arasında yaz aylarında yan bantların ciltte bazen tahriş oluşmasına neden olduğunu da söyleyebiliriz.
 • Fiyat olarak ise son derece uygun olan Sleepy bebek bezlerini tercih ederek bütçenizin rahatlamasını sağlayabilirsiniz.
Yorum Yap

Yorum Yap