Kadın

Fondöten Sürmenin Püf Noktaları

Fondöten sürmenin püf noktaları, fondöten nasıl sürülür, fondöten sürme teknikleri vb.. makyaj sırları makalemizi sizler için hazırladık.

Fondöten Sürmenin Püf Noktaları

Cildin daha kusursuz görünmesini sağlayan fondöten, cildi makyaja hazırlayan önemli bir detaydır. Bundan dolayı muhteşem bir görünüm kazanılması için ten rengine uygun kaliteli fondöten seçimi çok önemlidir. İlk olarak fondöten seçiminiz cilt tonunuzdan biraz daha açık olsa mükemmel bir görüntü kaçınılmaz olur. Fondöten uygulanması geçmeden önce mutlaka cildinizin nemlendirilmiş ve temizlenmiş olması gerekir. Eğer kompakt fondöten kullanacaksanız kesinlikle parmak uçlarınızı kullanmanızı tavsiye etmiyoruz. Diğer fondötenler çeşitlerinde parmak uçlarının kullanılmasında herhangi bir sakınca bulunmamakta.
Elinize aldığınız fondötenin ısı değeri artar bu sayede cildin fondöteni emmesi daha çabuk olacak ve fondöteninizin daha uzun bir zaman bozulmadan ciltte kalması sağlanmış olacaktır. Önemli olan fondöten sürümünde doğallıktan kaçmamak. Birçok bayan fondöten sürümü konusunda doğru bildiği aslında yanlış olan birçok hataya düşmekte. Fondöten sürmenin püf noktaları, fondötenin nasıl sürülmesi gerektiğini ve fondöten sürme tekniklerini bu gün ki yazımızda sizlere aktarmaya çalışacağız.

Fondöten sürmenin nasıl olacağının ilk ve en önemli ayrıntısı yüzünüze uygun makyaj fırçası yada süngeri seçmektir. Makyaj sürümü esnasında cildinizde sadece fondöten kullanmak için bir makyaj süngeri veya fırçası kesinlikle bulundurmanız gerekli. Bu ürünlerin makyaj öncesinde mutlaka temizlenmiş olması lazım. Çünkü kirli olarak kullanılan ürünlerde bakteriler ve mikroplar birikeceği için ciltte leke ve sivilce oluşumuna sebep olur.

Fondöten Sürme Teknikleri

Fondöten Sürmenin Püf Noktaları 2

  • İlk olarak fondöteninizi burnunuza, yanak bölgenize, çenenize ve alnınıza benekler biçiminde sürün.
  • Fondöten kullanımı az miktarda olsun. Çok fazla sürülen fondöten kişiyi daha yaşlı ve donuk bir görünüm sağlar.
  • Parmak uçlarınızla veya makyaj fırçanızın yardımı ile cilde basınç uygulayarak orta kısımdan kenar bölgelere doğru cildi yayın.
  • Kulak ve boyun bölgesine doğru fondöteni iyice yedirin.
  • Ciltte renk bütünlüğü oluşturmak için gözün alt kısmına ve üst kısmına kirpikler hariç sürmeyi ihmal etmeyin.
  • Eğer profesyonel bir sonuç elde etmek arzuluyorsanız nemli süngerinizle cildin dış kısmına doğru sürdüğünüz fondöteninizin üzerinden tekrar geçin.
  • Diğer makyaj malzemelerine geçmeden önce sürmüş olduğunuz fondöteninizin iyice emilmesini mutlaka bekleyin.

Eyeliner nasıl çekilir adlı yazımızı okuyarak daha güzel görünüme sahip makyaj yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı