1. Ana Sayfa
  2. Kadın
  3. Hızlı Saç Uzatma İpuçları ve Doğal Yöntemler

Hızlı Saç Uzatma İpuçları ve Doğal Yöntemler

Saçlarınızın hızlı uzamamasından mı sıkıldınız? Saçlarınızın hızlı uzamasını mı istiyorsunuz? Saçlarınıza nasıl bakım yapacağınızı merak mı ediyorsunuz? Bu makalemizi okuyarak aklınızdaki sorulara cevap bulabilirsiniz.

Kadınların ve kısa saçlı erkeklerin, özellikle de genç yaşta karşılaştıkları sorunların başında saçların yavaş uzaması gelmektedir. Özellikle gençlik döneminde sinirini bozan bu durum için doğal saç uzatma yöntemleri var. Hızlı saç uzatma yöntemleri olarak bilinen bu yöntemler ile saçların uzaması mümkün.

Kadınlarda sürekli yıpranan saçların verdiği moral bozukluğu ve bunun üzerine saçlarının kesilmesine göz yummak kişinin kendisini kötü hissetmesine neden olabilir. Bu yüzden en kısa sürede saçların uzaması istenmektedir. Hızlı saç uzatma yöntemleri ile bunu sağlamayı amaçlayan kişi birçok kür ve ilaç vardır. Ancak unutulmaması gereken bir durum var, eğer kişinin hassas bir cildi varsa bu süreçte kıl köklerini beslemek ve cildine uygun bir tedavi sürecini takip etmek gerekmektedir.

Hızlı Saç Uzatma Tarifleri

Günlük yaşayışınıza bağlı saçlarınızın uzama hızı elbette değişmektedir. Özellikle saçı nasıl beslendiğiniz bu konuda önemlidir. Bazı önemli besinler (özellikle vitaminler) destekleyici tedavi olarak kullanıldıklarında saç köklerinin, saçlı derinin, saç köklerindeki yardımcı salgı hücrelerinin beslenmesini sağlamaktadırlar. Bu sayede yıpranmış, kısa kalmış, seyrekleşmiş saç telleri daha canlı ve dayanıklı olabilmektedir. Peki, hangi besinler hızlı saç uzatma amacıyla kullanılabilmektedir. Biyotin yani B7 vitamini kullanmak, bol salata tüketmek, Havuç ve Patates’e öğünlerinizde yer vermek, Zerdeçal – Süt karışımını saçlı deriye uygulayıp bekletmek, taze Zencefil’i soyup içini saç derisi ve köklerine uygulamak en çok bilinen hızlı saç uzatma tariflerindendir.

Hızlı Saç Uzatan Saç Bakımları

Saç bakımları herkes tarafından farklı uygulanıyor olsa da temelde saçın kendisini beslemek amacıyla yapılmaktadır. Hızlı saç uzatma amacıyla yapılan saç bakımlarında da saçın uzaması için gereken besleyici ortam hazırlanmaktadır. Öncelikle dikkat edilmesi gereken durum her duş aldığınızda saçınıza uygulamanız gereken bazı karışımlar yahut bakım ürünleri mevcuttur. Bu bakım ürünleri banyo öncesi ve banyo sonrası veya saçınızı şampuanla yıkarken beraber kullanılabilecek şekilde sunulmaktadır.

Duştan yaklaşık 45 dakika ile 1 saat önce saç bakımı amacıyla satılan bakım yağlarından kendinize uygun olanı uygulamalısınız. Bu süre boyunca saçlarınızı özgür bırakın ve karışmalarına engel olun. Saçlarınızı toplamak faydalı olabilir. Ardından duşunuzu alabilirsiniz. Duş sırasında saçlarınızı şampuanladıktan sonra yine cildinize uygun saç kremini saçlarınıza uygulamanız sizin faydanıza olacaktır. Banyodan çıktıktan sonra hemen havlu ve kurulama işlemine geçmeden önce biraz bekleyin ve saç diplerinize masaj uygulayarak saçlarınızı kurulayın. Saçınızın ıslaklığını havlu ile aldıktan sonra tarak ile taramaya başlayın. Acele etmeden ve saçlarınızı zorlamadan tarayın. Bu hassas bakım sürecini düzenli ilerletir ve tekrar ettirirseniz saçlarınız istediğiniz doygunluğa daha hızlı şekilde ulaşacaktır. Saçlarınıza düzenli baktığınız ve onları besleyici kozmetik ürünlerle koruduğunuz sürece kolay kolay saç kaybı yaşamayacaksınız. Ayrıca bakıma başladığınız ilk aylarda mümkün olduğunca saçınızı yüksek sıcaklıklardan koruyun. Bahsettiğimiz bir saç maşası da olabilir, fön makinesi de. Belirli dönemlerde kırıklarınızı aldırmanız yine saçınızın sağlığının uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır. Kepekli saçlarınız varsa ve kepekten kesin kurtulma makalemizi okuyabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap