Yüzü Güzelleştiren Dua

Yüzü güzelleştiren dua, yüze güzelleştiren maskeler, yüzü güzelleştiren doğal tarifler, yüzü güzelleştiren şeyler vb.. en güzel kadın makaleleri için aliskanlik.com

Yüzü Güzelleştiren Doğal Tarifler

Doğal şeklide cildinizi korumak mümkün. Cilde ilaç gibi gelen doğal tarifler ile siz de cilt sorunlarından uzaklaşın. Varsa cilt sorunlarının ortadan kalkması, cildinizin daha canlı ve parlak gözükmesi, varsa ölü deriden kurtulmak ve çok daha fazlası doğal tarifler ile mümkün. Cilde güzelleştiren doğal tarifler tamamen düzenli uygulama ile cildinizin sağlıklı olmasını destekler. Cilt bakımı ve temizliği konusunda en iyi şeklide hareket ederek, aslında cilt sorunlarından kurtulabilirsiniz. Kendinizi hem iyi hissedecek hem de sağlıklı bir cilt için doğal yöntemler ile harekete geçmiş olacaksınız. Seçiminizi yapın ve cildinizi koruyun. İşte yüzü güzelleştiren şeyler listesi;

C Vitaminli Maskeler

Cildi parlak gösteren, canlı ve genç gözükmesini sağlayan vitamin C vitaminidir. Genel olarak önerilen, elbette vücuda vitamin alınmasıdır. C vitamini olan besinlerin tüketimi, cilt sağlığı için başta geliyor. Beslenmenin doğal olmasından sonra, doğal yöntemler ile cildinizi korumak ve bakım yapmak gelir. Bunu bilerek siz de cildinizi koruyarak cildinizin canlı ve parlak gözükmesini sağlayabilirsiniz. C vitaminli olan maskeleri tercih etmeniz önerilir.

Limon ile cildinizi yağdan arındırın;

Sağlıklı bir cilt için doğal öneriler arasında limon var. Limon ile cildinizi temizlemeniz halinde yağlı olan dokudan kurtulacaksınız. Bunun dışında cildinizde varsa sivilce ve buna benzer sorunlar da ortadan kalkacak. Limonun etkisi ile tamamen canlı ve sağlıklı bir cilde kavuşmak mümkün. Haftada iki kere limon maskesi yapabilirsiniz. Etkileri aşağıda verilmiştir.

  • Ölü derinin temizlenmesi
  • Siyah noktalardan kurtulmak
  • Sivilcelerin kuruması
  • Yağlı dokunun değişmesi
  • Hijyenin sağlanması

E Vitaminli Maskeler

Cildinizi korumanın yolları arasında, E vitaminli cilt maskeleri de tercih edilebilir. Doğal yöntemler ile cildini korumak isteyen bir kişinin mutlaka vitamin eksikliğini tamamlaması gerekiyor. Bunun için de mutlaka cildinizi korumak açısından sunulan maskelerin vitaminli olmasını da talep edin. Önerilen, kişinin e vitamini eksikliği olması durumunda mat bir görüntüye sahip olmaması açısından maskeler ile bu eksikliği kapatmasıdır. Siz de dilerseniz bu maskenin kullanımını sağlayarak cildinizi koruyabilirsiniz.

  • Canlı ve parlak görünüm
  • Gergin bir cilt
  • Genç bir cilt yapısına sahip olmak
  • Kuru cilt sorununun çözümlenmesi

Gibi etkileri olacaktır. Önerilenlere göre hareket ederek doğal cilt bakımı ile cildinizi kolayca koruyabilirsiniz. Etkisi son derece avantajlı olacaktır. Sağlıklı sonuçlar için düzenli kullanım önerilenler arasında. Ona göre hareket edebilirsiniz.

Karbonat Kullanmak

Cildinizin sağlıklı gözükmesi açısından önerilen doğal yöntemler arasında karbonat var. Karbonatın limon ile karıştırılarak, cildinizde lekeli olan bölgelere sürülmesi, aslında tamamen cildinizin parlak ve canlı olması, leke sorunlarından da kurtularak istediğiniz güzelliğe kavuşması açısından yeterli olabilir. Cilt sorunlarınızı göz önünde bulundurarak çözüm için tercih edebilirsiniz.

Doğal bir cilt maskesi ile cilt sorunlarından kurtulabilirsiniz.

Sirke Kullanmak

Elma sirkesi, yüz için önerilen peeling seçenekleri arasında. Bakıldığında direkt olarak sirkenin kullanımının pamuk yardımı ile olması, ciltte sorunlu olan bölgelere sürülmesi ile büyük ölçüde fayda sağlaması da söz konusu olacak. Cildinizin yavaş yavaş renginin açıldığını da göreceksiniz. Cildinizi koruyarak etkili bir sonuç alabilirsiniz.

Doğal Yüz Sabunları

Elbette temizlik, cildiniz için önemlidir. Bakıldığında önemli olan cilt sorunlarının giderilmesi için bakımın yapılması olduğundan, bakımı etkili bir şekilde tamamlayarak siz de cildinizin parlak ve canlı olmasını sağlayabilirsiniz. Doğal yüz sabunları bunun için önerilenler arasında. Doğal yüz sabunları kullanmak; gün içinde en az iki kere bu sabunlar ile cildin temizlenmesini sağlamak son derece önemli olacak.

Yüzü Güzelleştiren Dua

Yüzü nurlandıran dua okuyarak Allah’ın izni ile nur gibi bir yüze sahip olabilirsiniz. Yüz güzelliği için okunan dua 3 aşamada okunur. Allah’ı 7 ismi ardandan Hz. Yusuf’un yüz güzelliği duası ve son olarak da İnşarah Suresi okunur.

İşte yüzü güzelleştiren dua;

Öncelikle Allah’ın 7 ismi okunur;

“Ya Muktedir, Ya Kuddüs, Ya Vedud, Ya Latif, Ya Mucib, Ya Nur, Ya Musavvir” ardından Hz. Yusuf’un yüz güzelliği duası okunur “Allahümmec alni ve nuru Yusuf’a ala veçhi femen reani yuhibbuni mehabbeten” ve sonrasında İnşirah Suresi okunur.

“E lem neşrah leke sadrake.
Ve vedagnâ anke vizrake
Ellezî enkada zahrake.
Ve rafe’nâ leke zikrake.
Fe inne meal usri yusrâ
İnne meal usri yusrâ
Fe izâ feragte fensab.
Ve ilâ rabbike fergab.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu