Dudak Çizimi-Dudak Nasıl Çizilir

Dudak çizimi, dudak nasıl çizilir, kolay dudak çizimi, öpücük dudak çizimi, dudak çizimi karakelem vb.. kolay çizim teknikleri için aliskanlik.com

Dudak Çizimi

İnsan yüzü çizmek için öncelikle dudaklardan başlanmalıdır. Yüz çiziminde çizilen şekil resme kimi zaman hüzün katarken kimi amanda farklı bir anlam katıyor. Bu yüzden yüz çizimi yapılırken doğru bir şekilde ve istenilen özelliklerde gözleri ve dudakları çizmek gerekmektedir. Dudaklar resmin en önemli unsurlarıdır. Yanlış dudak çizimi tüm resmi bozulabileceğinden, bu alanlarda herhangi bir kusurun oluşmasına izin vermek risklidir. Bu makalemizde dudak nasıl çizilir detaylı bir şekilde anlatılacaktır. Kolay dudak çizimi yöntemleri ile portre yapmak artık daha da kolaylaşacak. Karakalem dudak çizimi yapıldıktan sonra detaylı boyama işlemi yapılması unutulmamalıdır.

1.Aşama

Dudak çizimi 1. aşamasında  ilk önce üç paralel çizgiyi işaretleyin. Kısa çizgiler ana çizgiden ne kadar uzağa yerleştirilirse dudakların o kadar dolgun olacağını unutmayın. Bu resimde üst dudak ile alt dudak arası 4 cm, ana hat uzunluğu 13 cm ve kısa çizgiler 3 cm uzunluğundadır.

2.Aşama

Dudak çizimi 2. aşamasında iki kısa hattı birbirine bağlayın. Kolay dudak çizimi yöntemi sayesinde dudakların şekli belli olmaya başladı.

3.Aşama

Dudak çizimi 3. aşamasında  üst dudağı ikiye bölerek hayal gücünüzü kullanın. Üst dudak genellikle kalp şeklinde çıkıntılı olur. Dudağın üst kısmı küçültülmeli ve alt kontur büyütülmelidir.

4.Aşama

Dudak nasıl çizilir 4. aşamasında ilk aşamadaki keskin dönüşleri silin. Çizimin gerçek dudaklara benzemesi için dudak çizgisi üzerinde çalışın. Bunu yapmak için üst dudağın ana çizgi seviyesinde kopyalamanız yeterlidir. Dudak çizgisinin orta kısmı biraz gergin olmalıdır. Çizgilerin kesiştiği kısımları gölgeleyin.

5.Aşama

Dudak çizimi 5. aşamasında dudakların doğal görünmesi için çiziminize hacim ekleyin. Dudakları köşelerinde ve üst dudağın alt dudağa bağlandığı çizgi boyunca gölgelendirin.

6.Aşama

Dudak çizimi 6. aşamasında dudakların gülümserken esneyen bazı kırışıklıklar veya kıvrımlar vardır. Bu ayrıntıları çizin. Sonra dudaklarda gölge yapın ve dudakları boyayın. Öpücük dudak çizimi şeklinde veya istenilen özelliklerde boyama yapılır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu