Tırnak Kesme Günleri-Tırnak Ne Zaman Kesilir

Tırnak nasıl kesilir, tırnak kesme günleri, tırnak keserken dikkat edilmesi gerekenler, tırnak ne zaman kesilir, tırnak kesme sırası gibi yararlı bilgiler için aliskanlik.com

Tırnak Nasıl Kesilir

Tırnak kesme basit ama önemli bir kişisel bakımdır. Güzel kesilmiş tırnaklar harika görünmekle kalmaz, aynı zamanda kir ve bakteri barındırma olasılıkları da azalır.

Tırnak kesme işlemi oldukça basit görünse de, sağlıklı ve edebine uygun bir kesim sağlamak için izlemeniz gereken bazı önemli adımlar vardır. Tırnaklarınızı düzgün şekilde kesmek için şu yöntemleri uygulamalıyız.

Tırnakları yumuşatın; en iyi tırnak kesme zamanı banyo veya duştan hemen sonra kesilen tırnaktır. Ancak bu mümkün değilse, tırnaklarınızı ılık suda bir süre bekletebilirsiniz.

Uygun tırnak makasını kullanın; tırnaklarınızı kestiğiniz tırnak makasının tırnaklarınıza uygun boyutta olmasına dikkat edin. Ayrıca tırnak makasının paslanamamış olmasına özen gösterin.

Tırnakları kesme sırasına dikkat edin; tırnakları keserken sağ elin baş parmağından başlayarak kesin. Daha sonra diğer parmakları çıta parmağından sonra sol elin çıta parmağını ve en son sağ elin baş parmağını kesin.

Tırnaklara kavis verin; ayak tırnaklarınızı keserken yarım daire şeklinde kesmeye, el tırnaklarını keserken ise düz olacak şekilde kesin. Peki dinimize göre tırnak kesme günleri hangi gündür? Tırnak ne zaman kesilir, tırnak ne zaman kesilmez?

Tırnak Kesme Günleri

Tırnak kesme günleri çok önemlidir. Kafanızın estiği bir günde tırnak kesmektense uygun bir gün belirleyip o günde tırnak kesmek daha efdal olacaktır. İşte tırnak kesim günleri;

Pazartesi tırnak kesmek; iş yaşantısında ileriye doğru yükselir makam ve mevki sahibi olur. Azizlik derecesi artar.

Salı tırnak kesmek; kıtlık içine bir yaşantı sürer. Ekonomik sıkıntıları artar.

Çarşamba tırnak kesmek; ahlakında kötüleşme ve huyunda bozulmalar meydana gelir.

Perşembe tırnak kesmek; ekonomik sıkıntılardan kurtularak zenginleşir ve bolluk olur.

Cuma tırnak kesmek; ilmi ve bilgisi artar, sünneti yerine getirir. Belalardan kurtulur.

Cumartesi tırnak kesmek; çeşitli hastalıklara yakalanma riski taşır.

Pazar tırnak kesmek; evin bereketi azalır. Kazancında hayır görmez.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu