Tatili Nasıl Ucuza Getirebilirim

Tatili Nasıl Ucuza Getirebilirim Covid’19 pandemisi sonrası dünya genelinde küresel ölçekte ekonomik dengeler negatif anlamda ciddi seviyede bozuldu.

Tatili Nasıl Ucuza Getirebilirim

Fakat ruhsal anlamda insanı dinginleştirecek bir tatil hemen herkesin özlem duyduğu bir şeydir. Karantina günlerinin etkilerinden hâlâ daha uzaklaşamamış ve tatile çıkamamış olanlar için aşağıdaki öneriler ekonomik anlamda bütçe dostu bir tatil geçirmek için yol gösterici ve yardımcı olacaktır.
Tatili Nasıl Ucuza Getirebilirim
Tatili Nasıl Ucuza Getirebilirim

Sakin Sezonu Tercih Etmek

Okul çağında olan çocuğunuz yoksa ve eğitim sektöründe istihdam etmiyorsanız okul sezonunun açılması ile birlikte Eylül’ün ikinci haftasından Ekim ayı başına kadar pek çok tatil beldesinde fiyatlar sezon fiyatlarının epeyce aşağıdadır. Tatili Nasıl Ucuza Getirebilirim Sezondan bağımsız olarak Ekim ayı da havalar soğumadan eğer kış tatili tercih etmiyorsanız yazlık rotaları seçmek için iyi bir alternatif olabilir.

 

Oda Kiralamak

Airbnb sistemi üzerinden oda kiralayarak otel masraflarına kıyasla daha ekonomik şartlarda tatil yapabilirsiniz.

Otel Yerine Alternatiflerini Değerlendirmek

Pansiyon, apart ya da kamp alanı seçenekleri ile otelde konaklamaya nazaran daha ucuz bir tatil yapabilirsiniz.

Önceden Yemek Hazırlamak

Vegan/Vejetaryen besleniyorsanız konserveleme yöntemi ile yemeklerinizi tatil öncesi hazırlamanız yiyecek masrafınızı önemli ölçüde düşürecek ve size zaman kazandıracaktır.

Seyyar Konaklama Gereçleri Temin Etmek

Kendi arabanız ile seyahat ediyorsanız kamp sandalyeleriniz ve kamp masanız dilediğiniz yerde durma ve dinlenme imkanı bulabilirsiniz. Tatili Nasıl Ucuza Getirebilirim Eğer yemeklerinizi de yola çıkmadan önce hazırlayıp çayınızı/kahvenizi demleyip yemek/içecek termoslarıyla yanınıza aldıysanız şahane manzaralı pahalı restoranların bulunduğu lokasyonlarda çok daha ucuza bu keyfi yerine getirebilirsiniz. Gün batımını izlerken demli çayınızı yudumlayabilirsiniz.

Erken Rezervasyon Yaptırmak

Erken rezervasyon yaptırmak, özellikle uçak bileti alırken hafta içi/hafta sonu fiyatlamasına dikkat etmek ciddi bütçe avantajları sağlayacaktır.

Pazarlık Yapmak

Pazarlık yapmayı unutmamanız önemlidir. Serbest piyasa ekonomisinde bir hizmetin ya da malın satış fiyatının belirlenmesi her zaman değişkenlik arz edebilir ve bu değişkenliği avantaja çevirerek tatil bütçenizi düşürebilirsiniz.

Eksikleri İkinci Elden Temin Etmek

Tatil için ihtiyaç duyacağınız ekipmanlarınızı (şort, mayo, bikini, deniz gözlüğü, deniz ayakkabısı, şezlong, güneş şemsiyesi, şapka, çadır, kamp sandalyesi, kamp masası, termos, çakı, uyku tulumu, fener, powerbank, sinek kovucu, güneş kremi, güneş gözlüğü, vs.) ikinci el ürün satan uygulamalardan ya da sitelerden tedarik ederek tatil bütçenizi azaltabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu