Zengin olmak için ne yapılır, zengin olma yolları, nasıl zengin olunur, kısa yoldan nasıl zengin olunur, yatarak nasıl zengin olunur vb… zenginlik hakkında tüm bilgiler

Zengin olmak, refah içinde yaşamak, yaşam standartlarınızı üst düzeyde tutmak için öncelikle ekonomik gücünüzü planlı bir şekilde kullanmalısınız. Ekonomik gücünüzü planlı bir şekilde kullandığınızda sahip olduğunuz parayı artırabilir, zamanla katlayabilirsiniz. Ekonomik gücünüzü katlayabilmek için yapmanız gereken bir yandan aktif bir şekilde çalışarak hayatınızı idame ettirirken bir yandan da pasif gelirler elde etmelisiniz.

Zengin Olma Yolları

Zengin olma yolları nelerdir? sorusunun birçok cevabı vardır. Bu cevaplar arasında en önemlisi gelir miktarınızı artırmak ve gider miktarınızı düşürmektir. Gelir miktarınızı artırmanın yöntemleri arasında aktif maaşınızın üzerine pasif gelir kalemleri eklemektir. Pasif gelir kalemleri olarak ;

  • Taşınmaz alım satımı yapmak,
  • Sahip olduğunuz taşınmazları kiraya vermek,
  • Yeteneklerinizi satmak,
  • Araç alım satımı yapmak,
  • Sahip olduğunuz aracı kiraya vermek,
  • İnternet üzerinden zamanınızı satmak,

Yöntemleri uygulanabilir. Pasif gelir elde ederken gelir miktarınızı artırmak için küçük dokunuşlar yapmak size avantaj sağlar.

Nasıl Zengin Olunur

Zengin olmak için aynı zamanda sahip olduğunuz ekonomik gücünüzü profesyonel bir şekilde yatırıma dönüştürmek gelir. Nasıl zengin olunur sorusunun cevabı en çok merak edilen sorulardan biridir. Yatırım aracı olarak her zaman kazandıracak olan altın, hisse senedi, borsa, döviz alım satımı gibi yöntemleri tercih edebilirsiniz. Bu yöntemler ile ekonomik gücünüzü katlayabilir ve zengin olabilirsiniz.

Pasif gelir elde edebilmek için yapmanız gereken kiraya verebileceğiniz veya sahip olduğunuz herhangi bir aracı, bahçeyi kullanan kişilerden belirli bir ücret almaktır. Pasif gelir elde etmenin bir diğer yöntemi de altın, döviz ve hisse senedi almaktır. Ancak bu yöntemde güncel gelişmeleri takip etmeniz ve olası kayıpları yaşamadan önce satışlar yapmanız gereklidir. Uzun vadede pasif gelir elde etmeni en risksiz ve en kolay yolu altın satın almaktır. Altın uzun vadede hiçbir zaman kaybettirmeyen bir yatırım aracıdır. Geçmişten günümüze her zaman değerini koruyan altın, uzun vadede hem getirisi yüksek olan bir yatırım aracı hem de pasif gelir elde edebileceğiniz bir yöntemdir.

Altın dışında tercih edebileceğiniz pasif gelir yöntemi olan döviz, uzun vadede size gelir elde etme imkanı sağlar. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta güncel olarak ulusal ve global gelişmeleri takip etmek ve düşüş yaşayacak para birimlerinden uzak durmaktır. Dolar, Euro, Pound, Japon Yeni gibi yabancı para birimleri ile pasif gelir elde edebilirsiniz.

Zengin olma yolları arasında yer alan yatırım araçlarından biri olan hisse senedi alım satımı yapmaktır. Borsa konusunda tecrübeniz varsa taban dip yapacak olan hisse senetlerini takip ederek dip fiyattan satın alabilir, tavan dip yapacağı noktada satarak gelir elde edebilirsiniz. Burada dikkat edeceğiniz en önemli nokta satın alacağınız hisse senedinin taban dip noktasına yakın konumundayken satın alınması, tavan dip noktasına yakın noktalarda elden çıkarılmasıdır. Hisse senedi aldığınızda borsayı takip etmeli, spekülatörlerden uzak durmalı ve ani düşüşler yaşanmadan önce bulunduğunuz pozisyondan çıkmalısınız.

Zengin olmanın yolları arasında alan bir diğer husus ise gayrimenkule yatırım yapmaktır. Gayrimenkuller her zaman uzun vadede avantajlı yatırımlar arasında yer alır. Bunun için ev alabilir, arsa satın alabilir, tarla ve bahçe alarak kiralayabilirsiniz .Satın aldığınız taşınmazların mülkiyetinin sizde kalmasını sağlayarak gelir elde edebileceğiniz şekilde kiraya verilmesi veya uzun vadede satarak kar elde edilmesi yatarak nasıl zengin olunur sorusuna cevaptır. Orta ve uzun vade bu taşınmazları satın aldığınız miktarın 1.50 katından daha yüksek miktarlar satabilirsiniz. Satmak istemediğiniz gayrimenkullerinizi kiraya vererek kira geliri elde edebilirsiniz. Mevcut ekonomik gücünüzü koruyarak üzerine ek olarak gelir elde etmek istediğinizde tercih edebileceğiniz en avantajlı yöntemler altın ve gayrimenkul satın almaktır.

Kısa Yoldan Zengin Olmak

Günümüzde yatırımlarımızı doğru olarak yaptığınızda çok zengin olmak oldukça kolaydır. Belirli bir maddi gücünüz varsa doğru yatırım araçlarında bu gücünüzü artırabilir ve kısa yoldan zengin nasıl olunur  cevabını bulabilirsiniz. Çok zengin olmak için tercih edeceğiniz yöntemlerin başında sabit gelirinizi arttırmak geliyor. Sabit gelirlerinizi artırabilmek için öncelikle yapmanız gereken gelir kaleminin iyileştirilmesidir. Çalıştığınız meslekle ilgili olarak donanımlarınızı veya kendinizi geliştirdiğinizde aylık olarak alacağınız maaş artacaktır. Sabit olarak elde ettiğiniz bir gelir türü olan maaşınızı artırmak için kendinizi geliştirmek en önemli noktadır. Araç alım satım ile zengin olmak istiyorsanız satın aldığınız aracı güzelleştirerek, maddi değerini artıracak donanımlar ekleyerek satış sırasında beklentilerinizi karşılayacak bir gelir elde edebilirsiniz. Eğer gayrimenkul alım satım yapmak istiyorsanız yatırım aracı olarak çok doğru bir tercih yapmış olacaksınız. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta satın alacağınız evin değerini artıracak dizayn ve dekorasyon işlemleri yapmak. Satın aldığınız gayrimenkulü küçük bütçeyle bakım onarımdan geçirerek daha yüksek fiyatlara satabilirsiniz. Bakı onarım ve dekorasyon işlemleri için ayıracağınız bütçenin minimal olması çok önemlidir. Gider miktarının minimal düzeyde kalması gelir miktarının her zaman yüksek olmasını sağlayacaktır. Bu durum çok zengin olmak için izlenmesi gereken yöntemdir. Sahip olduğunuz gayrimenkulleri kiraya veriyorsanız kiraya vermeden önce iç dizayn, dekorasyon, bakım, onarım işleminden geçirerek kira miktarını arttırabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli nokta gayrimenkul alım satımında olduğu gibi dizayn, dekorasyon ve bakım onarım hizmetleri için bütçenizi minimal tutmaktır. Sabit gelirlerimizi artırmak için yapmanız gereken en önemli işlem düşük bütçelerle gelirinizi artıracak hizmetleri sağlamaktır.

 

Alışkanlık

Yorum Yap

Yorum Yap