Sinema-Dizi

Son Yıllarda Çıkan En İyi 5 Türk Filmi

Son yıllarda çıkan en iyi 5 türk filmi, 2020 yılı türk sinema filmleri, türk sinema filmleri tavsiyeleri, yerli sinema filmleri vb… Türk filmleri hakkında bilgiler…

Son Yıllarda Çıkan En İyi 5 Türk Filmi

Türk Filmi izlemeyi sevenler için hazırladığımız listemize bir göz atmanızı tavsiye ediyoruz. Zira listede son yıllarda çıkmış en iyi Türk filmlerini listeledik.

Cinayet Süsü

Son Yıllarda Çıkan En İyi 5 Türk Filmi 2
Cinayet Süsü

Baş komiser Emir ve ekip arkadaşlarının maceralarının konu alındığı, Cinayet süsü, ardında gizemli cinayetler bırakan bir seri katil, olayını inceleyen, TEM ekibinin başına gelenleri konu alıyor; Yönetmen koltuğunda Leyla İle Mecnunda adından defaatle söz ettiğimiz Ali Atay oturuyor. TAFF Pıctures, birbirinden kaliteli oyuncuları tek bir çatıda toplayabilmiş. Birkaç örnek verecek olursak usta oyuncu Uğur Yücel ve Cengiz Bozkurt’u rahatça bu listenin en başına ekleyebiliriz. 25 Ekimde vizyona giren film izleyenler tarafından çok beğenildi.

Aykut Enişte

Son Yıllarda Çıkan En İyi 5 Türk Filmi 3

Romantik komedi kategorisinde değerlendirebileceğimiz film; Sosyal Medyada aktif olarak tanınan, Cem Gelinoğlu ile anlam kazanmış. İnstagram’da postları ilgiyle takip edilen Cem Gelinoğlu daha öncede Ali Kundilli filmi ile beyaz perdede boy göstermişti. Aykut Enişte filminin kadın başrolleri ise Melis Babadağ ve Ege Kökenli.

Evli barklı, çocuklu bir adam olmayı hayal eden Aykut, Evlilik hazırlıkları yaparken, dükkânına hırsız girmesi ile yıkılır. Yitirdiği birikimlerini yeniden kazanmak için çabalayan Aykut’un maceralarını çok seveceksiniz.

Onur Bilgetay’ın yönettiği filmin IMDB puanı ise 7.1

7.Koğuştaki Mucize

Son Yıllarda Çıkan En İyi 5 Türk Filmi 4
7.Koğuştaki Mucize

Mehmet Ada Öztekin’in yönetmenliğini üstlendiği Yedinci Koğuştaki Mucize, Aras Bulut İynemli ile Nisa Sofia’nın başrollerini paylaştığı harika dram filmi, İzleyenlerin çok beğendiği, gözyaşlarının tabiri caizse, sel olup aktığı filmin konusu ise şu şekilde. 1983 yılında ilan edilen Ohal altındaki bir kasabada yaşayan ve işlemediği bir suçtan dolayı hapse atılan Mehmet’in, yedi yaşındaki kızı Ova’ya tekrar kavuşma çabalarını anlatıyor. Adaletin gerçekleşmesi için ise büyük bir mucize gerekmektedir. Ancak bu mucizenin önünde bir çok engel vardır. Memo, kızına kavuşabilecek midir?

Hapishane hayatının zorlukları ile başa çıkmaya çalışan Otizm Hastası Memo’yu Aras Bulut İynemli canlandırıyor. Film 2019 da en çok izlenen yapıt oldu. İzlemenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.

Görülmüştür

Son Yıllarda Çıkan En İyi 5 Türk Filmi 5
Görülmüştür

Filmin Karakteri Zakir, Bir cezaevinde mektuplardan sorumlu kişidir. Görevi gelen mektuplar içerisinde sakıncalı şeyler olup, olmadığını kontrol etmektir. Bir gün hapishanenin sorunlu mahkûmlarından Recep’in maktubunu açtığında güzel bir kadının fotoğrafını bulur. Ancak Zakir’in monoton hayatı, Resimdeki kadın ile karşılaştığında tamamen değişecektir.

Zakir ile Zeynep’in yaşadıklarını anlatan Görülmüştür Filmini Serhat Karaaslan yönetirken, Başrolleri ise Berkay Ateş ve Füsun Demirel paylaşıyor.

Arif V 216

Son Yıllarda Çıkan En İyi 5 Türk Filmi 6
Arif V 216

Cem Yılmaz’ın Gora ile başlayan sinema serüveni, birçok farklı filmle devam etmiş olsa da, şüphesiz Gora serisi, en çok beğenilen Cem Yılmaz  filmi oldu. Serinin son filmi olarak karşımıza çıkan Arif V 216 ise, filmi izleyenlerin yakinen tanıdığı robot 216’nın dünya gezegenine gelip, insansı bir aşkı aramasını konu ediyor.

Filmde, yanlışlıkla 1950 yıllarının Türkiye’sine ışınlanan kahramanlarımız, geriye dönmenin yollarını ararken, arkadaşlıklarını sorgulamak zorunda kalacaktır.

Dönemin sevilen yüzlerini filmde görüyor olmamız bir hayli keyifli olmakla beraber, Klasik Türk Filmi klişelerinin eğlenceli bir şekilde izleyiciye aktarıldığını da belirtelim.

En iyi korku filmlerini hakkında öneriler için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu