Ağustos 2024 İşsizlik Maaşı Ne Kadar

2024 Ağustos Ayında İşsizlik Maaşı Oldu

Ekonomik koşullar, firmaları dar boğaza soktu, Asgari ücret artışından sonra merak edilen Ağustos 2024 İşsizlik Maaşı Ne Kadar sorusu için kalemi elimize aldık, Umarım işsizlik artışı olmaz, Temennimiz ülkemizdeki işsizlik oranının azalması ve kısa zamanda refeha kavuşmamız.

Ağustos 2024 İşsizlik Maaşı Ne Kadar

Her Sene Bir Ocak’ta yürürlüğe getirilen ve tüm sene boyunca geçerliğini koruyan asgari ücret, bu yıl Bir Temmuz tarihinden itibaren yeniden düzenlenerek %30 oranında Yükseltildi. Ziyaretçilerimizin merak ettiği 2024 İşsizlik Maaşı Ne Kadar sorusu için cevabımız ise, Getirilen artış, sadece asgari ücretle çalışanları değil, işsizlik maaşı alanları da oldukça sevindirdi. İşsizlik ödemesi alanların maaşları de yeni asgari ücretle aynı orantıda zamlı ödenecek.

1 Temmuz’dan itibaren geçerli olan %30 oranında yükseltilen asgari ücretle aynı oranda en düşük işsizlik maaşı da 4.003.00₺ oldu.

İşsizlimaaşı Bir şirkette çalışırken; çalışma istek, yetenek, sağlık ve yeterliliğinde olmasına rağmen, çalışanın herhangi bir kasıt ve kusuru olmaksızın işini maalesef kaybeden sigortalı çalışanlara belirli şartları yerine getiran halk arasında ‘işsizlik maaşı’ olarak verilen ödenek taktim ediliyor.

Ağustos 2022 İşsizlik Maaşı Ne Kadar
Ağustos 2022 İşsizlik Maaşı Ne Kadar

Günlük işsizlik ödemesi sigortalı çalışan hizmet veren son Dört aylık ödenen prime esas yatırılan maaşları dikkate alınarak hesaplanan günlük kazançlarının ortalama brüt kazancının %40’ı olarak hesaplanmaktadır. 2022 İşsizlik Maaşı Ne Kadar Bu şekilde toplanan işsizlik ödemesi miktarı, aylık asgari ücret brüt hesabının %80’ini geçmeyecek şekilde hesaplanmasıdır. Damga vergileri hariç vergi yada kesintiye tabi tutulmayan işsizlik ödmesi, Boşanmadan kaynaklı nafaka borçları dışında haczedilmeye yada kesinlikle başkasına devre uygun tutulmamaktadır.

2024 Ocak Ayında İşsizlik Maaşı

4,003.00₺

Yeni %30 oranında zamlanan asgari ücretle aynı anda geçerlilik sağlayan işsizlik ödemesi 1 Temmuz vede 31 Aralık dönemine kadar hesaplara yatırılacak işsizlik ödemeleri, bu yeni dönemde yürürlülüğe giren brüt 6 bin 471₺ üzerinden hesaplanmaktadır.

2022 Ağustos Ayında İşsizlik Maaşı
2024 Ağustos Ayında İşsizlik Maaşı

Bu durumda asgari ücret üzerinden hüzmet vermiş olan işçilere bu dönemde de aylık 2.568,41₺ yerine 4003,00₺ işsizlik maaşı ödenedek. Daha yüksek ödemelerle ücretle çalışmış olan ve maalesef işsiz kalan vatandaşlar için ise işsizlik maaşının tavan tutrı aylık 5.137,51₺’den 8,006,51₺’ye yükseltildi. 2024 İşsizlik Maaşı Ne Kadar merak eden değerli alışkanlık ziyaretçileri için bilgiler ve yeni maaş ödemeleri güncellemesini devam ettireceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu