Oje Lekesi Halıdan Nasıl Çıkar?

Oje Lekesi Halıdan Nasıl Çıkar? Bakımlı olan ya da bakımlarına özen gösteren kadınlar için vazgeçilmez olan oje, elleri olduğundan daha bakımlı ve narin gösterir. Bu sebepten dolayı çok fazla kullanılmakta ve beğenilmektedir.

Oje Lekesi Halıdan Nasıl Çıkar?

Yeni bir renk oje alındığı zaman ilk olarak bakımlı kadınlar dememek isterler. Oje Lekesi Halıdan Nasıl Çıkar? Böyle zamanlarda bazı tatsız kazalar olabilir, halınıza ya da elbiselerinize oje bulaşabiliyor.

Halıya oje döküldüğü zaman paniğe kapılarak hemen silmeye çalışmayın çünkü bu halıya bulaşan ojeyi dağıtmaktan başka bir işe yaramayacaktır. İşleri daha fazla kötü hale getirmeden önce paniklemeyin ve oje kurumadan müdahale edin.

Oje Lekesi Halıdan Nasıl Çıkar?
Oje Lekesi Halıdan Nasıl Çıkar?

Oje Lekesi Nasıl Çıkar?

  • Oje lekesini hemen farketmek çok önemlidir. Kuruyan oje lekesini bir süre sonra bulaşan yerden çıkarmak oldukça sıkıntılı olacaktır. Bundan dolayı leke oluştuğu gibi zaman kaybetmeden bir bez ya da pamuk yardımı ile lekeli olan yere oje çıkarıcı sürülmelidir.
  • Oje temizleyici, içeriğinden dolayı oje lekesini çıkarmak için oldukça faydalı olacaktır.
  • Halıya oje temizleyici sürmeden önce renksiz olmasına dikkat etmelisiniz. Renkli olan oje temizleyici, oluşan lekeleri daha kötü hale getirecek, başka renkleri yayarak durumun daha kötü olmasına neden olacaktır.
  • Sirke sayısız yararı bulunmakta ve bu sorunda bile kalıcı çözümler sunmaktadır. Sirkeyi lekeli kısma dökerek ıslatın ardından ütünün buharı ile ısıtın ve kuru bir bezle lekeyi silin. Lekeyi silerken dağıtmadan ve sadece lekeli olan yere tampon hareket ile silmelisiniz.
  • Aseton ile lekeli alanı ıslatın ve sadece lekeli olan alanı ılık su ile yıkayınız. Bu lekenin geçmesi için oldukça yararlı olacaktır.
  • Bir diğer yöntem ise lekeli olan alana bulaşık makinası parlatıcısı sürün ve kuru bir bez ile silin.
  • Limon bu lekeleri geçirmek için oldukça yararlı olacaktır. Hem doğal olan hem de leke çıkarıcı özelliği ile kolayca bu durumdan kurtaracaktır.
  • Sentetik tiner kesin olarak işe yarayacak ve lekelerin temizlenmesi için büyük fayda sağlayacaktır. Sentetik tineri dökün ve deterjan ile temizleyin bu lekeleri hemen yok edecektir.
  • Herkesin evinde bulunan kolonya, Oje Lekesi Halıdan Nasıl Çıkar? oje lekesini çıkarmak için uygulanacak bir diğer yöntemdir. Dikkatli olunmalı ve oje sürerken mutlaka altta eski bir bez parçası bulundurmalısınız.

İlgili Yazı : Oje Markaları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu