Evde Röfle Yapmanın Püf Noktaları

Evde röfle yapmanın püf noktaları, röfle nasıl yapılır, röfle yapma teknikleri, röfle nedir gibi kadın makaleleri için aliskanlik.com

Evde Röfle Yapmanın Püf Noktaları

Röfle uygulaması bu konuda tecrübeli birinin yapması gereken oldukça hassas bir uygulama. Toplamda 3 çeşit röfleden bahsedebiliriz. Bunlar paket‚ balyaj ve tarak röfledir. Sizin kafanızdaki görünümün hangisi ile sağlanacağının doğru tespit edilmesi gerekir. Ayrıca saç renginiz‚ uzunluğu ve şekli de uygulamanın sonucuna etki edecektir. Röfle yaptırmadan önce bilmeniz gereken bazı noktalar var. Şimdi evde röfle yapmanın püf noktaları nelerdedir beraber bakalım.

röfle yapma teknikleri

Öncelikli olarak renk seçimine dikkat edilmeli. Eğer kahverengi ya da koyu kumral saçlara sahip iseniz sizin için en ideal boya rengi altın sarısı ya da kehribar tonları olacaktır. Eğer kumral saçlarınız var ise altın kestane ideal olacaktır. Altın kestane renginde saçlara sahip iseniz de kızıl renginin açık tonlarını tercih edebilirsiniz. Bu uyumlar doğal açılımları sağlamaya yardımcı olur. Ancak saç tonunuzun bir açık tonunu tercih etmek yerine birkaç ton birden açıklığa giderseniz tam bir fiyasko ile karşılaşabilirsiniz.

Röfle Nasıl Yapılır

Röflenin rengi kadar sıklığı da önemli. Çok sık ve birbirine yakın röflelerden mümkün olduğunca kaçının. Bu da sizi yapay bir görüntüye ulaştırır. Ancak röflede hedeflenen şey temelde doğala yakın renk açılımlarına sahip olmaktır. Eğer perçem ya da kahkül kullanıyorsanız bu bölgelere de röfle uygulaması yaptırabilirsiniz. Bu şekilde yüzünüz de daha canlı ve güzel görünecektir. Burada röle yapmanın püf noktasına daha değinmekte fayda var. Eğer saçlarınızın daha gür ve canlı görünmesini istiyorsanız röfleli kahküllerinizi yan şekilde kullanın. Olduğundan çok daha gür bir görüntü elde edeceksiniz.

röfle nedir

Röflenin saç kesimi ile de alakası olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle katlı ve kısa saçlarda daha güzel duracaktır. Hacim ve hareket röfleye çok yakışan bir unsur. Eğer siz de saçınıza röfle uygulaması yaptırmak istiyorsanız ve düz saçlara sahipseniz daha hareketli bir kesim ile röflenizin daha çok ışıldamasını sağlayabilirsiniz.

Röflenin uygulaması kadar uygulama sonrası bakımı da önem kazanıyor. Bu yüzden doğru bakımı yapmalısınız. Sürekli bir bakım gerektiren röflede sıcak yağ terapisi gibi bakımlardan kesinlikle kaçının. Sıcak uygulamalar saç rengini açmaya neden olur. Kısa sürede akan röfleleriniz kötü bir görüntü verebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu