Kredi Kartına Kaç Taksitle Telefon Alınır

Kredi kartına kaç taksitle telefon alınır, telefon kredisi veren mağazalar, kredi kartı ile cep telefonu alınır mı, cep telefonu alma yolları vb.. alışveriş makaleleri için aliskanlik.com

Kredi Kartına Kaç Taksitle Telefon Alınır

Geçtiğimiz yıllarda taksitle cep telefonu alınması devlet tarafından yasaklanmıştı. Bu nedenle vatandaşların mağduriyet yaşamaması için pek çok kuruluş cep telefonu kampanyaları düzenledi. Kredi kartı ile telefon alınır mı 2021, kredi kartına kaç taksitle telefon alınır gibi soruların cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz.

Kredi kartı ile cep telefonu alınır mı belli şartlara uyulması halinde mümkündür. Kredi kartı ile tek çekim ödeme yapmak veya online teknoloji mağazalarından 3 ile 6 ay arası taksit seçeneğiyle cep telefonu satın alabilirsiniz. Kredi kartınızın limitine göre cep telefonu tutarının herhangi bir önemi olmadan bu şartlarda alışveriş yapabilirsiniz. Ancak mağazalarda kredi kartıyla cep telefonu satın almak mümkün olmayıp yalnızca tek çekim telefon satın alabilirsiniz.

Telefon Kredisi Veren Mağazalar

Teknoloji ürünleri satın alırken yöneleceğiniz ilk adreslerden biri bankalardır. Çünkü taksitle teknolojik cihaz alımının yasaklanmasının ardından bankalar cep telefonu kampanyalarını ardı ardına duyurmaya başladı.  Bazı bankaların anlaşmalı durumda olduğu mağazalar bulunur. Kredi başvurularını seçmiş olduğunuz bankadan yapabileceğiniz gibi, aynı zamanda ürünü satın almak istediğiniz teknoloji mağazasından da yapabilirsiniz.

Mağazalarda bulunan banka iletişim noktaları sayesinde cep telefonu kredisi başvurusu kısa süre içinde gerçekleştirilebilmektedir. Kısa mesaj yolu üzerinden başvuru işlemleri alınır. Kısa mesajınıza banka tarafından kısa süre içinde cevap verilecektir. Eğer kredi talebiniz banka tarafından olumlu bulunmuşsa mağazada bulunan görevliler tarafından işlemler başlatılır. Bu aşamadan sonra yapılması gereken tek şey kredi sözleşmesini imzalayarak cihazı satın almaktır.

Telefon kredisi veren mağazalar şunlardır;

  • Vatan Bilgisayar – Fibabank
  • Mediamarkt – Denizbank
  • Aktifbank
  • İş Bankası
  • QNB Finansbank
  • Akbank

Cep Telefonu Alma Yolları

Cep telefonu alma yolları sırasında bankadan kredi çekmek gelmektedir. Mağazalardan kredi kartı ile taksitli cep telefonu alımına izin verilmediğinden bu durumda bankalar tarafından sunulan nakit avans özelliği ön plana çıkıyor. İmkanlardan yararlanmak için hiçbir şekilde teminat, kefil ve gelir belgesi gösterme zorunluluğu yoktur. Hayat sigortası, dosya masrafı, kredi tahsis ücreti gibi ek maliyetlerde talep edilmez. Cep telefonu kredisi vermeyen bankaların haricinde diğer bankalara ihtiyaç kredisi için başvuruda bulunarak cihaz satın alımını kolay hale çekebilirsiniz.

  • GSM Operatörleri Üzerinden Telefon Almak

Yukarıda bankaların cep telefonu satın almak için sunmuş olduğu kredi imkanlarından ve kredi kartına taksit ile cep telefonu alışverişi yollarından söz ettik. Ancak kredi kartınız yoksa ve kredi notunuz düşük olduğu için kredi alamıyorsanız farklı yolları tercih etmeniz lazımdır.

Bu durumda son çare olarak GSM operatörlerinin sunmuş olduğu kampanyaları takip ederek cihaz satın almayı düşünebilirsiniz. Operatörler belirli zamanlarda yapmış oldukları kampanyalarla tüketicilerin telefon alımını kolaylaştırıyor. Ayrıca hesaplı tarifeler üzerinden de cihaz alımını daha karlı hale çekebilmektedirler. Bu nedenle kredi kartına veya kredi yoluyla cep telefonu alışverişi yapamadığınız takdirde operatör mağazalarının kapısını çalabilirsiniz. Cep telefonu satışı yapan bu adresler sayesinde uygun fiyatlar ve tarifeler üzerinden yeni cihazınızı satın alabilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu