Mucize Filmi Oyuncuları Aziz Kim

Mucize Filmi Oyuncuları Aziz Kim Yönetmenliğini ve senaristliğini Mahsun Kırmızıgül’ün yaptığı, seksenlerdeki darbe döneminde Anadolu’nun ücra bir köyüne sürgün edilen Egeli bir öğretmenin oradaki çocuklar için okul kurma çabasını anlatan 2014 yapımı bir sinema filmi olan Mucize filminin başrol karakteri Aziz’i yetenekli oyuncu Mert Turak canlandırmaktadır.

Mert Turak Kimdir?

29 Mart 1980 İzmir doğumlu olan oyuncu aslen Malatya kökenlidir. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezunu olan başarılı oyuncu yüksek lisansını Bahçeşehir Üniversitesi’nde yapmıştır.

Mert Turak Hangi Yapımlarda Rol Almıştır?

Karıncalar, Kafes, Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz, Kantocu gibi birçok önemli tiyatro oyunuyla karşımıza çıkan oyuncunun tanınmasında en etkili olan projesi Aziz karakterini canlandırdığı Mucize filmi olmuştur. Film aynı zamanda oyuncunun geniş kitlelere de hitap etmesinin bir nevi yolunu açmıştır.

Ana akım medyada yer aldığı tv dizileri olarak ise; iki bölüm konuk oyuncu olarak oynadığı, dönemin en prestijli dizilerinden biri olan Avrupa Yakası, sonrasında Şöhret Okulu ve devamında Beni Böyle Sev ve Yeşil Deniz’i sayabiliriz. Mucize Filmi Oyuncuları Aziz Kim Oyuncu bu projelerin dışında yayın hayatında pek başarı sağlayamayan Babalar ve Evlatlar, Başrolde Aşk, Komiser Nevzat isimli dizilerde de yer almıştır.

Turak yakın zamanda ise TRT’nin reyting rekortmeni dizisi Kuruluş Osman’da Yunus Emre karakterine hayat vererek başarısını yine gözler önüne sermiştir.

Mert Turak’ın Aldığı Ödüller Nelerdir?

Kamera önünden ziyade tiyatro sahnesinde karşımıza çıkan başarılı oyuncu, canlandırdığı karakterler sayesinde birçok ödülün de sahibi olmuştur. Tiyatronun en kayda değer ödülü olan Afife Jale Ödülleri’nde tam iki kez adaylığından ödülle dönmüştür. Aldığı ödüller ”Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu” ve ”En Başarılı Komedi Erkek Oyuncusu” ödülleridir. Oyun tekerlemesi sayfasına baktınızmı?

Bunun dışında yine çok değerli olan Sadri Alışık Ödülleri’nde de aday olduğu kategorilerde ”En İyi Erkek Oyuncu” ve ”En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu” ödülleri de bulunmaktadır.

Mert Turak’ın Özel Hayatı

Oyuncu ilişkilerini genelde gözlerden uzak yaşamayı tercih etse de bilinen ilişkileri arasında Hasibe Eren ve sonrasında Yeşil Deniz dizisindeki rol arkadaşı Semiha Bezek’le olan uzun soluklu ilişkisi göze çarpmaktadır. Mucize Filmi Oyuncuları Aziz Kim Başarılı oyuncu 2020 yılında Birgül Kurtçu ile evlenmiştir ve hala mutlu bir beraberlik sürdürmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu