Youtube İzlenme Sürenizi Arttıracak İpuçları 

Youtube İzlenme Sürenizi Arttıracak İpuçları 2012 senesinin ekim ayından önce, youtube platformundaki başarının öncü ölçüsü olarak toplam görüntüleme sayısı kabul edilmekteydi. Fakat youtube algoritmasını artık güncelledi ve izlenme süresinin bir numaralı sıralama kriteri olmasını ortaya çıkardı.

Youtube İzlenme Sürenizi Arttıracak İpuçları 

Bunun sebebi ise sadece görüntüleme sayısının alaka düzeyi ya da içerik kalitesi açısından iyi bir gösterge olmadığının farkına var olmasaydı.

Peki, Nedir Youtube İzlenme Süresi? 

Youtube platformuna göre, izlenme suresi genel itibariyle bir görüntülü videoyu izlemiş olduğu süre olarak açıklanmıştır. Bu, içerik görüntüleyenler izin işin aslında tam olarak ne istediklerine dair kişilerde fikir verir.

Youtube’da İzleme Süresinin Kontrol Edilmesi Nasıl Sağlanır? 

  • Öncelikli olarak Youtube’da oturum açılır,
  • Daha sonrasında ise sağ üst bölümde bulunan hesap logosu tıklanır ve daha sonrasında ise Youtube studio seçimi yapılır,
  • Sol tarafta bulunan menüler ise analizleri giriş yapılır,
  • Raporun üst bölümünde izleme süresi, görüntüleme, aboneler ile alakalı bilgiler görüntülenebilir.

Öncelikli olarak kaliteli içeriklerin video olarak oluşturulması gerekir. Youtube İzlenme Sürenizi Arttıracak İpuçları  Yani artık bugün, Youtube platformunda her dakika içerisinde 1 milyon saatin üzerinde video yüklendiğini varsayarsak eğer bu durum aslında izlenme süresini artırmak amacıyla rekabetin ne kadar da yüksek olduğunu gösterir.

Bu sebeple de youtube izlenme süresini artırmak amacıyla kalite oldukça önemli bir kriter olarak ön plana çıktı.

Youtube’da izleme süresini artırmak amacıyla başlık ile küçük resmi optimize etmek oldukça önemli bir husustur. Youtube videoları açısından harika başlıklar yazmak amacıyla öncelikli olarak anahtar kelimenin başlığa dahil edilmesi ile başlıkta bir numara kullanılabilir.

Bu daha çok tıklama oranını artıracaktır. Örnek verilecek olursa video eğer ki dört yol barındırıyorsa başlığa “4 yol” gibi bir ifade eklemek çok daha açıklayıcı olacaktır. Başlıklar, 70 karakter içerisinde tutulmalıdır.

Youtube İzlenme Sürenizi Arttıracak İpuçları 
Youtube İzlenme Sürenizi Arttıracak İpuçları

Youtube Video Küçük Resimleri Optimizasyonu Nedir? 

YouTube izlenme süresini artırmak isteyen kişilerin özellikle olarak küçük resimleri, videoların başlığı olacak şekilde önemli olduğunu anlamaları gerekir. Youtube İzlenme Sürenizi Arttıracak İpuçları  Youtube video küçük resimler, aynı zamanda arama neticeleri de dikkat çekmeyi aracılık eder.

Youtube Anahtar Kelime 

Uzun kuyruklu Youtube anahtar kelimeleri hedeflemek, aslında videolarda daha fazla trafik çekmeyi aracılık edecektir ve bu durum aslında yukarıda sıralanan ipuçları ile beraber oluşturulduğunda izlenme süresi otomatik bir şekilde artırılacaktır.

İçerikler açısından kullanılacak uzun kuyruklu anahtar kelimeleri tanımlamanın pek çok uygulaması vardır fakat en basit yöntem ise youtube’un öneri özelliğini kullanmaktır.

Youtube arama çubuğuna kitlenin ilgi duymuş olduğu çeşitli bilgilendirmeler ile bir kelime yazılabilir ve hemen sonrasında ise Youtube’dan içerik açısından kullanılabilecek değerli uzun kuyruklu anahtar kelime fikirleri alınırsa bu durum yine aynı şekilde otomatik bir şekilde Youtube izleme süresini atılacak en önemli faktörlerin başında gelecektir.

Youtube Video İçeriğine Giriş 

Sadece Youtube’da yayınlanacak herhangi bir video açısından değil, bir insanın, okumuş olduğu bir kitabın başlangıcından itibaren sıkılmaması amacıyla girişin mükemmel bir şekilde oluşturulması gerekir. Youtube İzlenme Sürenizi Arttıracak İpuçları  Youtube video içeriğini giriş, kısa ve net bir şekilde tutulursa izleyiciyi sıkılmaz ve siteyi terk etmez.

Bu sebeple özellikle de kaliteli bir şekilde oluşturulmuş bir Youtube videosunun girişi, oldukça önemlidir. Bu durum yine aynı şekilde Youtube izlenme süresini artıracak diğer faktörlerin başında gelir.

ilgili yazı : Organik Yoldan Youtube Takipçi Artırma ve Kanal Büyütme Önerileri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu