1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi-İş Hayatı
  3. Nasıl Uzman Erbaş Olunur-Uzman Erbaş Maaşları 2021

Nasıl Uzman Erbaş Olunur-Uzman Erbaş Maaşları 2021

Nasıl uzman erbaş olunur, uzman erbaş maaşları 2021, uzman erbaş olma şartları, uzman erbaş nasıl olunur vb.. iş imkanları için aliskanlik.com

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından Uzman erbaş alımı yapılacağını açıklanmasının ardından pek çok kişi bu konuya ilgi gösteriyor.,

Nasıl uzman erbaş olunur 2021 , uzman erbaş maaşları 2021 yılında ne kadar, gibi sorular merak ediliyor. Uzman erbaşlar ile alakalı merak ettiğiniz tüm soruların cevaplarına bu yazımız ile ulaşabilirsiniz.

Nasıl Uzman Erbaş Olunur

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından resmi site üzerinden yayınlanan ilanların ardından uzman erbaş olmak için başvuru sırasında aranan şartlar açıkça belirtildi. Uzman erbaş olma şartları için başvuruda anılan eğitim durumu, askerlik terhis süresi ve yaş şartı gibi bazı şartlar yer alıyor.

Uzman Erbaş Olma Şartları

Uzman erbaş olma şartları 2021 incelendiğinde başvuru yapacak olan kişilerden;

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, 26 yaşından gün almaması, askerlik hizmetinin en az 6. ayında olması veya terhis olduktan sonra 3 yıl geçmemesi, ortaokul, lise, yüksekokul veya fakülte mezunu olması, daha öncesinde Türk Silahlı Kuvvetleri’nde istihdam edilmemiş olması, ‘’Komando uzman erbaş olur, paraşütle atlar’’ diğer sınıflar için ‘’Sağlam, uzman erbaş olur’’ şeklinde sağlık raporu alması, boy uzunluğunun en az 164 santim olması şartları aranmaktadır. Bunların dışında kanunda belirtilen devlet memuru olmaya engel olan durumlara sahip olmamak gerekiyor. Uzman erbaş nasıl olunur için değerlendirmeler sonucu başarılı olan ve kontenjan dahilinde sıralamaya giren kişiler uzman erbaş olma hakkını  kazanıyor.

Uzman Erbaş Maaşları 2021 

2020 yılı itibariyle uzman erbaş maaşları bazı durumlara göre farklılık göstermektedir. Göreve yeni atanan uzman çavuş maaşı 4500 ile 4.800 TL arasında değişmektedir. Doğu görevinde bulunan uzman erbaş maaşları 2021 yılı için 6000 ile 7500  TL arasında değişecektir. Doğu ve batıda görevde bulunmasının dışında Kıbrıs’ta görev yapan uzman çavuşlara fazladan ada tazminatı verilmektedir.

Bunların dışında her devlet memurluğunda olduğu gibi uzman çavuşlarda da evli ve çocuklu olan kişiler, bekar olan meslektaşlarına nazaran  daha fazla maaş almaktadır. Bahsetmiş olduğumuz bu sebepler nedeniyle uzman çavuş maaşları büyük farklılıklar göstermektedir. Bu yüzden bu konu hakkında net bir şey söylemek mümkün olmamaktadır.

 

Yorum Yap

Yorum Yap